reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bolesne zatwardzenia u noworodka

Beatka86

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2020
Postów
18
Drogie dziewczyny,
Moja miesięczna córka od kilku dni nie może zrobić kupy. Karmie piersią. Podczas konsultacji telefonicznej lekarka poleciła podać czopek glicerynowy. Czy któraś z was podawała takiemu małemu dziecku czopki na kupę? Jeśli tak to ile czopka?
 
reklama
reklama
Czopki są bezpieczne, ale doraźnie. Zbyt często narobią wiecej biedy niż pożytku. U nas po połowie czopka nic... Dopiero następne pół i jakoś poszło. Mam nadzieję, że u Was sprawdziło się lepiej.
Ja zaczęłam dawać debridat, możesz też jakiś probiotyk może, później po 4 miesiącu lekarz zalecił jabłko i malutkie ilości wody (ale my na mm). To bardzo pomogło. Teraz ma ponad rok i od wtedy jest wszystko ok.
 
Drogie dziewczyny,
Moja miesięczna córka od kilku dni nie może zrobić kupy. Karmie piersią. Podczas konsultacji telefonicznej lekarka poleciła podać czopek glicerynowy. Czy któraś z was podawała takiemu małemu dziecku czopki na kupę? Jeśli tak to ile czopka?


U nas było to samo, czopek glicerynowy słabo działał. Zazwyczaj córka wypychała go z pierwszą małą kupką, zanim zdążył się rozpuścić. Po za tym takie czopki trzeba stosować ostrożnie, żeby się dziecko nie przyzwyczaiło. Kiedy moja córka miała koło 6 mc. Pani z apteki poleciła mi wlewkę doodbytniczą Melilax, żałuję że nie wiedziałam o niej wcześniej. Wlewka jest na naturalnych składnikach ma za zadanie dać poślizg, żeby wszystko mogło ładnie wyjść. Nie przyzwyczaja, czy "uzależnia", Po 10 minutach od zastosowana wlewki, jelita całkowicie się czyszczą Zapytaj w aptece, albo poszukaj informacji od którego miesiąca można używać.
 
Drogie dziewczyny,
Moja miesięczna córka od kilku dni nie może zrobić kupy. Karmie piersią. Podczas konsultacji telefonicznej lekarka poleciła podać czopek glicerynowy. Czy któraś z was podawała takiemu małemu dziecku czopki na kupę? Jeśli tak to ile czopka?
Ja polecam wlewki na bazie miodu. Moja coreczka jak miala 2 tygodnie cierpiala na bardzo bolesne zatwardzenia to tylko to jej pomagało. Kupka wyszła od razu. Czapki nie dawały takich rezultatów
 

Załączniki

  • 20200428_214125.jpg
    20200428_214125.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 168
reklama
Do góry