reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Cześć Dziewczynki! Dostałam telefon, że załapaliśmy się na dofinansowanie. Umówiłam się do mojego doktora prowadzącego na 20.05, ale przed tym idę się jeszcze skonsultować w innej klinice. Z jednej strony radość, z drugiej strony strach, stres i złość. Nie mam już refundacji na leki... to będzie czwarte podejście i pewnie ostatnie na dłuuuuuugo, bo kasa topnieje w przerażającym tempie.... no cóż zobaczymy co tym razem wymyśli. Aktualnie jestem na Diemono i biorę Novostellę (DHEA Eljot nie jest już nigdzie dostępny, a Novostella ma taką samą substancję czynną tylko w innej dawce). Pozdrawiam Was cieplutko!
 
reklama
I Kuźnica najwyższe miejsce gdzie "morze całuje się z zatoką " polecam raz pojechaliśmy i było cudownie ale poza szczytem sezonu bo inaczej półwysep jest zalany autami i ludźmi. A teraz podobno jak jest wirus i turystów brak w Helu na cyplu leżą foki.[emoji3][emoji3][emoji3]
oj tak jeszcze kuznica ;) Ja kocham jastarnie bez wzgledu na pore roku i nie ukrywam ze wole poza sezonem ale w sezonie tez jest cudownie - tam dziki chodzą drogami 😂 😂 😂 Wszedzie w sezonie jest sporo ludzi a jednak jastarnia jest jedyna w smwoim rodzaju ;)
 
Boże ryczę ze szczęścia 🙈 wszystko zaczyna się układać. Wszystko idzie ku dobremu ❤️ tak bardzo bałam sie o ten wynik. Nie mogłam az jechać do przychodni(z tego stresu) i musiałam sprawdzić online 🤦‍♀️ bałam sie ze wynik będzie kiepski 😔 eh.. Tak wiem glupie to ale nawet do męża mówiłam ze sie boje ze moze byc skrajnie niski co bedzie źle rokować 😔😔😔😔
Ile czekała na wynik amh? Bo też muszę zrobić🤔?
 
Nie znoszę półwyspu w sezonie :( No i woda potrafi być lodowata, dosłownie. Trzeba wtedy kąpać się od strony zatoki. Uwielbiam za to Mierzeję Wiślaną. Właśnie ją niszczą.....brak słów. Można tramwajem wodnym wybrać się na drugą stronę Zalewu Wiślanego. Dotrzeć do Pisaków, na końcu już tylko dziki królują.
taaakkk i od strony zatoki kitesufring ;) a trmawajem wodnym do Gdyni albo Gdanska na jaden dzien - oj ale mi sie marzy ;)
 
Pierwsze słyszę, że przyrosty bada się do 10dpt. U mnie 10dpt to była pierwsza beta i potem oczywiście przyrost. Raz. I tyle. Następna wizyta w 24dpt, serduszkowa.
Progesteronu nigdy po transferze nie badalam.
Wiec jak widać nie ma reguly, dużo zależy od lekarza czy kliniki.
Kiedyś w mondrym art dla ginekologów. Wyczytałam, ze minimalne przyrosty mogą być tez 50% i udowodniono, ze duza ilość ciąż się utrzymuje przy takich przyrostach. No i ze wartość statystyczną maja „pierwsze” przyrosty od 5-6dpt do 10dpt. To wszystko to statystyka. Ogółem statystyka mówi, ze 90% ciąż zakończonych urodzeniem to ciąże gdzie w 5dpt-6dpt beta jest dwucyfrowa. W 10dpt ma być trzycyfrowa. Potem to już usg. A w twojej klinice do kiedy się przeprowadza weryfikacje? W mojej do 10dpt.
 
reklama
Kiedyś w mondrym art dla ginekologów. Wyczytałam, ze minimalne przyrosty mogą być tez 50% i udowodniono, ze duza ilość ciąż się utrzymuje przy takich przyrostach. No i ze wartość statystyczną maja „pierwsze” przyrosty od 5-6dpt do 10dpt. To wszystko to statystyka. Ogółem statystyka mówi, ze 90% ciąż zakończonych urodzeniem to ciąże gdzie w 5dpt-6dpt beta jest dwucyfrowa. W 10dpt ma być trzycyfrowa. Potem to już usg. A w twojej klinice do kiedy się przeprowadza weryfikacje? W mojej do 10dpt.
W mojej klinice zlecają bete w 12dpt.
Ja robilam w 10 i 12.
Pierwsza była na poziomie 247 i wg nich było to już satysfakcjonujące, Chociaż i tak skomentowali, że zrobiłam za wcześnie. Więc gdybym poszła w 6 dniu, ktoś mógłby zawału dostać [emoji1787]
 
Do góry