reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG, czy widać różnice i jest szansa?

Dołączył(a)
16 Maj 2020
Postów
3
Witajcie
Jestem nowa na forum. :) 14 kwietnia test pokazał 2 kreski
28.04 beta HCG z krwi 1945
29.04 pierwsze usg, lekarz powiedział, że ciąża jest młodsza niż wynikało by z ostatniej miesiączki ale żeby się nie martwić bo przy nieregularnym cyklu tak bywa i wszystko wygląda ok a badanie za 2 tygodnie wykonać powtórnie. (zdjęcie pierwszego usg w załączniku)
14.05 Niestety lekarz który robił mi pierwsze poszedł na zwolnienie, przyjął inny. Wykonał szybko pobieżne badanie i stwierdził ze nic z tego nie będzie bo ciąża się nie rozwija jak na ten tydzień (założył termin wynikający z miesiączki mimo ze wspominałam o opinii z poprzedniego)

Jestem załamana ;(
Zdjęcia obu usg dodaje w załączniku. Czy faktycznie ciąża się nie rozwija i już nie ma na co liczyć? Czy któraś z was miała podobny obraz?
z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 

Załączniki

  • 2662CD74-ED0D-47D8-8E49-D1200CB61B0A.jpeg
    2662CD74-ED0D-47D8-8E49-D1200CB61B0A.jpeg
    202,8 KB · Wyświetleń: 9 726
  • 437278D6-0CF2-460A-B2B5-2F37068CE7EE.jpeg
    437278D6-0CF2-460A-B2B5-2F37068CE7EE.jpeg
    109,3 KB · Wyświetleń: 1 812
reklama
Witajcie
Jestem nowa na forum. :) 14 kwietnia test pokazał 2 kreski
28.04 beta HCG z krwi 1945
29.04 pierwsze usg, lekarz powiedział, że ciąża jest młodsza niż wynikało by z ostatniej miesiączki ale żeby się nie martwić bo przy nieregularnym cyklu tak bywa i wszystko wygląda ok a badanie za 2 tygodnie wykonać powtórnie. (zdjęcie pierwszego usg w załączniku)
14.05 Niestety lekarz który robił mi pierwsze poszedł na zwolnienie, przyjął inny. Wykonał szybko pobieżne badanie i stwierdził ze nic z tego nie będzie bo ciąża się nie rozwija jak na ten tydzień (założył termin wynikający z miesiączki mimo ze wspominałam o opinii z poprzedniego)

Jestem załamana ;(
Zdjęcia obu usg dodaje w załączniku. Czy faktycznie ciąża się nie rozwija i już nie ma na co liczyć? Czy któraś z was miała podobny obraz?
z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Hej. Fajnie, że dwie kreski wyszły:). Moje pytanie tylko brzmi. Po co tak wcześnie do lekarza? Bijące serduszko widać ok 8 tyg, choć czasem u niektórych tydzień wcześniej.
Ja w 6 tygodniu plamiłam pojechałam na izbę przyjęć i też gin, która mnie przyjmowała stwierdziła, że zarodek widzi oczami wyobraźni .... 2 tyg czyli ok 8 tydzień miałam umówiona wizytę ginekologiczną i serduszko już biło. Jeśli nie ma krwawienia, nic Cię nie boli ja bym spokojnie czekała do ok 8 tyg i wtedy poszła na wizytę.
Trzymam kciuki.
 
Powiem Ci, że miałam podobną sytuacje, 3 lutego ostatnia miesiączka, poszłam wg OM do ginekologa na potwierdzenie okazało sie, że jakiś 4 tydzień i zgłosic sie do niego 1 kwietnia Więc tego pierwszego kwietnia poszłam lekarz z wielkim ALE, ale przyjął zrobił usg przez brzuch (a był to 8 tydzień) i stwierdził puste jajo płodowe. Przepisał luteine i kazał sie za tydzień pojawić u siebie i najwyżej wypisze zlecenie na zabieg. A był to lekarz przyjmujący na nfz i starszy gbur. Ja w nerwach pół dnia przeryczałam, byłam już na forum i dziewczyny doradzily mi że mam poszukać innego lekarza na cito. No i z mężem rozmawialiśmy, chociaż ja stanowczo powiedziałam że pójde nawet prywatnie, bo co opinia innego to opinia innego. I tak zrobilam w czwartek telefon do przychodni rozmowa z lekarką, w piatek wizyta i okazuje sie że zdrowa ciąża. Obecnie mam 15 tydzień, dziecko zdrowe, po badaniach prenatalnych. Teraz chodzę też na nfz, bo moja lekarka też przyjmuje, ale nawet jakbym miała chodzić do niej prywatnie to bym dalej chodziła, bo chociaż kobieta wiekowa to naprawde konkretna, wytłumaczy wszystko.

Polecam znajdź innego lekarza, to naprawde dużo daje. A ostatnią miesiączke kiedy miałaś?
 
A kiedy miałaś OM? Chodzenie tak wcześnie do lekarza niepotrzebnie napędza nam stresów. Ja miałam cykle książkowej regularności (chociaż dwa ostatnie przed ciążą rozjechane, nie wiadomo czemu), tam, gdzie chodziłam do ginekologa trzeba umawiać się na USG i lekarz kategorycznie zabronił mi umawiania się wcześniej niż w siódmym tygodniu. Fakt, że panicznie bałam się ciąży pozamacicznej i poszłam w 6 tygodniu, ale uważam, że to jednak za wcześnie i nie ma co wyrokować. Przy nieregularnych bądź przesadnie długich cyklach ciąża może być młodsza i trzeba cierpliwie czekać.
 
Ostatnią miesiączkę miałam 16 marca. Ale odkąd w grudniu odstawiłam tabletki cykle były nawet po 38 dni
 
Witajcie
Jestem nowa na forum. :) 14 kwietnia test pokazał 2 kreski
28.04 beta HCG z krwi 1945
29.04 pierwsze usg, lekarz powiedział, że ciąża jest młodsza niż wynikało by z ostatniej miesiączki ale żeby się nie martwić bo przy nieregularnym cyklu tak bywa i wszystko wygląda ok a badanie za 2 tygodnie wykonać powtórnie. (zdjęcie pierwszego usg w załączniku)
14.05 Niestety lekarz który robił mi pierwsze poszedł na zwolnienie, przyjął inny. Wykonał szybko pobieżne badanie i stwierdził ze nic z tego nie będzie bo ciąża się nie rozwija jak na ten tydzień (założył termin wynikający z miesiączki mimo ze wspominałam o opinii z poprzedniego)

Jestem załamana ;(
Zdjęcia obu usg dodaje w załączniku. Czy faktycznie ciąża się nie rozwija i już nie ma na co liczyć? Czy któraś z was miała podobny obraz?
z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Na 1 zdjęciu jest jajo płodowe na drugim już zarodek crl 3cm no więc moim zdaniem się rozwija czy serduszko biło? Co masz robić co lekarz powiedział? Dlaczego jego zdaniem nic z tego nie będzie cyt. Cykle masz przecież nieregularne. Ja bym poszła jeszcze raz do lekarza z dobrym sprzetem i wypytała o wszystko
 
Na 1 zdjęciu jest jajo płodowe na drugim już zarodek crl 3cm no więc moim zdaniem się rozwija czy serduszko biło? Co masz robić co lekarz powiedział? Dlaczego jego zdaniem nic z tego nie będzie cyt. Cykle masz przecież nieregularne. Ja bym poszła jeszcze raz do lekarza z dobrym sprzetem i wypytała o wszystko

Ogólnie o serduszku nawet nic wspomniał, myśle że nawet nie sprawdził.
„ nic z tego nie będzie, przykro że musi przekazać taką informacje„ i że skłania się do rozwiązania... nie był zbyt wylewny w szczegóły, z miesiączki wychodził 8 tydzień a na 8 tydzień ciąża jest za mała więc nic Z tego nie będzie... poczekam jeszcze dwa tygodnie pójdę prywatnie gdzieś indziej. Chyba że coś się będzie działo (plamienia itd)...
Na usg zdecydowałam się szybko ponieważ pracuje jako fizjoterapeuta i w ciąży powinnam mocno ograniczyć zakres pracy
 
Ogólnie o serduszku nawet nic wspomniał, myśle że nawet nie sprawdził.
„ nic z tego nie będzie, przykro że musi przekazać taką informacje„ i że skłania się do rozwiązania... nie był zbyt wylewny w szczegóły, z miesiączki wychodził 8 tydzień a na 8 tydzień ciąża jest za mała więc nic Z tego nie będzie... poczekam jeszcze dwa tygodnie pójdę prywatnie gdzieś indziej. Chyba że coś się będzie działo (plamienia itd)...
Na usg zdecydowałam się szybko ponieważ pracuje jako fizjoterapeuta i w ciąży powinnam mocno ograniczyć zakres pracy
Więc ze spokojem poczekaj a potem idź do innego lekarza. U mnie było podobnie według miesiączki 7 tydzień i nic nie było prócz pęcherzyka ciążowego. Spokojnie. Ja bym na twoim miejscu zaczęła już jakieś witaminy brać na początek ciąży. Skoro okresu nie masz, możesz brać, mi wtedy już lekarz przepisał witaminy tzn mówił jakie kupić i brać.
 
Faktycznie lekarz to gbur i wręcz cham [emoji58]
Zmień go tak jak dziewczyny podpowiadały, na tak wczesnym etapie ciąży może nie być [emoji3590] i nie ma się tym co przejmować. Zwłaszcza że cykle masz nieregularne/wydłużone. Termin według OM wylicza się z książkowych cykli 28 dni, dlatego wspominaj o tym lekarzowi zawsze. W takim przypadku jak twój (cykle 38 dni) termin porodu wyliczą z genetycznego usg bo ciąża może być o wiele młodsza niż się mogą spodziewać.
W dodatku...
Co za lekarz przed 12 tc wykonuje usg przez powłoki brzuszne? [emoji2360] Ja miałam usg dopochwowo nawet w 15 by upewnić się że serduszko bije.

Mogę podać CRL które wychodziło mi na początku:
(02.10.19) Wg OM: 5t3d= 3,2 mm (bez tętna, dodatkowo beta wysoka- prawie 9 tys, bez przyrostu po 2 dobach o książkowy procent i stwierdzenie lekarza "z taką betą powinno być już tętno".)
(04.10.19) wg OM: 5t5d= 2,5 mm (już z biciem serduszka)
Jak sama widzisz, co lekarz to inne wyniki, sprzęt był ten sam a mimo różnicy dwóch dni, lekarz "zmniejszył" mi fasolkę.

Nie martw się na zapas, stres nie sprzyja, naprawdę :)
Umów się na spokojnie na wizytę koło 8 tc, każda kobieta jest inna tak jak jej ciąża.
Dodam jeszcze że ja zgłosiłam się do gin już w 6 tyg (gdzie później według usg wychodziło właśnie że to 4-5 tydzień) i wtedy nie było widać zarodka a jedynie poszerzone endometrium i ciałko żółte/tkowe (nigdy nie umiem odróżnić [emoji2360]) oraz pęcherzyk żółtkowy.
Witajcie
Jestem nowa na forum. :) 14 kwietnia test pokazał 2 kreski
28.04 beta HCG z krwi 1945
29.04 pierwsze usg, lekarz powiedział, że ciąża jest młodsza niż wynikało by z ostatniej miesiączki ale żeby się nie martwić bo przy nieregularnym cyklu tak bywa i wszystko wygląda ok a badanie za 2 tygodnie wykonać powtórnie. (zdjęcie pierwszego usg w załączniku)
14.05 Niestety lekarz który robił mi pierwsze poszedł na zwolnienie, przyjął inny. Wykonał szybko pobieżne badanie i stwierdził ze nic z tego nie będzie bo ciąża się nie rozwija jak na ten tydzień (założył termin wynikający z miesiączki mimo ze wspominałam o opinii z poprzedniego)

Jestem załamana ;(
Zdjęcia obu usg dodaje w załączniku. Czy faktycznie ciąża się nie rozwija i już nie ma na co liczyć? Czy któraś z was miała podobny obraz?
z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
 
reklama
Tak jak dziewczyny mowia poczekaj i umow sie do jakiegoś dobrego lekarza. Na 1 usg jest samo jajo na drugim juz jest zarodek. Moze faktycznie ciaza jest młodsza :)
 
Do góry