reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Na pewno będzie dobrze, tutaj jest tyle pozytywnych historii, że trzeba wierzyć w to, że będzie ok... Bo nie możemy myśleć inaczej niż pozytywnie.
No widzisz, my też nie biegamy itp, tylko to co konieczne, więc nie jesteś sama.
Na pocieszenie zazdroszczę Ci, że już jesteś tak daleko 👍 żebym też tak wytrzymała.

A ja chcę mieć taką szyjkę jak Ty i to po trzech porodach. Z tego co opisujesz, to Ty na spokojnie z Tą szyjką do terminu będziesz biegać. Ja już się poprostu śmieje z tego nieszczęsnego losu heh
 
reklama
Ja od paru dni mam częściej twardy brzuch. W nocy jak się przewracam z boku na bok. W dzień też częściej się napina niż do tej pory. Nie wiem, czy to mała tak sie zapiera i wypina plecami, czy moja macica urzadzila sobie manifest i mnie stresuje a wizyta dopiero za tydz w środę:(
Ja też mam często teraz twardy ale to mała tak się wypina strasznie i to na dole samym robi tak wielka gorke na cały dol brzucha i za cholerę nie można jej wygonic... nie lubie jak jest tak nisko bo mam wrazenie ze strasznie napiera na szyjke ktorej prawi juz nie ma 🤔 a jesli chodzi o przekrecanie też mi już ciężko mała waży już ponad kilogram. Nie myśl często o tym bo nasze głowy naprawdę płataja nam figle przez ten stres.
 
Ja też mam często teraz twardy ale to mała tak się wypina strasznie i to na dole samym robi tak wielka gorke na cały dol brzucha i za cholerę nie można jej wygonic... nie lubie jak jest tak nisko bo mam wrazenie ze strasznie napiera na szyjke ktorej prawi juz nie ma 🤔 a jesli chodzi o przekrecanie też mi już ciężko mała waży już ponad kilogram. Nie myśl często o tym bo nasze głowy naprawdę płataja nam figle przez ten stres.
U mnie to nawet nie jest gorka, tylko czuje takie spięcie i pół brzucha od góry do pępka albo od pępka w dół robi się twardy. To chyba nie jest dziecko, tylko to cholerne stawianie się macicy. Co myślicie?
 
No ja czasami wolałabym żeby mnie okłamał... Ale raczej muszą mówić jak jest. Nie mogą zatajać prawdy przed pacjentką. Mój mi ostatnio powiedział, gdy się tak rozpłakałam w gabinecie, że musi mnie zbadać, bo inaczej nie będzie spał po nocach. Ja przez niego nie mogę spać po nocach.

A co do stawiania się brzucha, to mi też się czasem napina ale musi ćwiczyć. Jak jest tam kilka bezbolesnych skurczy przez całą dobę i trwają kilka sekund to jest ok. Gorzej jeżeli bardzo boli i są bardzo częste.
 
No ja czasami wolałabym żeby mnie okłamał... Ale raczej muszą mówić jak jest. Nie mogą zatajać prawdy przed pacjentką. Mój mi ostatnio powiedział, gdy się tak rozpłakałam w gabinecie, że musi mnie zbadać, bo inaczej nie będzie spał po nocach. Ja przez niego nie mogę spać po nocach.

A co do stawiania się brzucha, to mi też się czasem napina ale musi ćwiczyć. Jak jest tam kilka bezbolesnych skurczy przez całą dobę i trwają kilka sekund to jest ok. Gorzej jeżeli bardzo boli i są bardzo częste.
Mnie to nie boli, tylko w porównaniu z częstotliwością jaka była wcześniej to teraz mam wrażenie, że napina mi się non stop.
 
Hej, my dzis mamy 36+0 musimy jeszcze 2 tygodnie wytrwać wtedy jednego dnia zdejmą nam szew i zrobia Cc.

My za wyprawkę dopiero zabraliśmy się fizycznie 2 tyg temu. Myślałam od dawna o babyhug ale widzę, że ludzie korzystają z niego do 9 miesięcy - sprawdza sie jako jeżdżące lozeczko, jednak już gorzej jako fotelik itp, dlatego kupiliśmy zwykła kołyskę na kółkach i bedzie i bujanie i jeżdżenie po domu oraz jednocześnie pierwsze łóżeczko. Jeśli chodzi o babyhug to bez zmian materaca nie może byc on używany jako łóżko.
 
reklama
Dzisiaj zaczynam 29, także stanowczo za szybko na takie napinania, ale ja sama nie wiem, czy to jest to, czy mała...

A to normalne, że już w tym tyg ćwiczy. Ja też czasami nie wiem czy to brzuch czy bobas. Jeżeli nic Cię nie boli, to jest ok. Nie stresuj się 🙂
 
Do góry