reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy brzuszkowe, dziecko na mm , a rozszerzanie diety?

Magda0909

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Sierpień 2019
Postów
1 715
Hej! :) moja córa ma skończone 3 miesiące, skończone 14 tygodni. Od początku ma problemy brzuszkowe, wzdęcia, zabarcia Nie karmie piersią :( piję pepti dha bo każde mleko to był dramat, dramatów, na mleku zastępczym jedynie nie ma zaparć i bóle są mniejsze... Mam wrażenie że mleko w ogóle jej nie sluzy(ulewanie czasem w ogole, czasem nawet 4 godziny po posiłku, tak samo z odbijaniem ) kupa co 3 dni, pręży się codziennie... Liczę na to ze jak zacznie jeść pokarm i rozszerzymy dietę to będzie lepiej. Podobno można rozszerzać od 17 tygodnia, chciałam po 4 miesiącu pediatra mówi że po 5 miesiącu rozszerza się dietę Jakie jest Wasze zdanie? Może się mylę i problemy wcale nie znikną :(?
 
reklama
Rozwiązanie
Jakie mleka podawalas ? U nas tez było ulewanie, zaparcia po HiPP combiotic. Dopiero nan optipro plus uspokoiło brzuch. Trzeba porozmawiać z lekarzem i zmieniać mleko niestety czasem do skutku. Ale mieć też na uwadze niedojrzały układ pokarmowy. Co do rozszerzania u nas na zaparcia pediatra zalecił jabłko po 5 miesiącu (nie robiła czasem tydzien) Jak ręką odjął ! I to było pierwsze co dawałam. Z warzywami nie ma totalnie problemu.
Dietę rozszerza się obecnie po 6 MZ zgodnie ze standardami Who. Zanim dziecko zje i się naje stałym pokarmem minie kilka miesięcy.
To nie jest rozwiązanie waszych problemów - przepraszam, ale jak Ty sobie to wyobrażasz?

Sorki, ale idź do alergologa, albo sensownego pediatry. Może dziecko ma alergie na białko mleka krowiego?
 
Niestety nawet jak wcześniej zaczniesz rozszerzać dietę to problem tak szybko nie zniknie, na początku to tylko próbowanie więc nadal mleko będzie głównym posiłkiem wciągu dnia. Najlepiej jakbyś doszukiwała się dlaczego tak się dzieje, skąd te problemy, lepiej wiedzieć wcześniej jeśli się da czy występuje jakąś nietolerancja czy alergia bo w diecie maluszka ciągle będzie występować np bmk czy to w jogurtach serkach twarogu itd itd więc nadal nie wiedzialabys dlaczego dziecku coś dolega.
 
Hej! :) moja córa ma skończone 3 miesiące, skończone 14 tygodni. Od początku ma problemy brzuszkowe, wzdęcia, zabarcia Nie karmie piersią :( piję pepti dha bo każde mleko to był dramat, dramatów, na mleku zastępczym jedynie nie ma zaparć i bóle są mniejsze... Mam wrażenie że mleko w ogóle jej nie sluzy(ulewanie czasem w ogole, czasem nawet 4 godziny po posiłku, tak samo z odbijaniem ) kupa co 3 dni, pręży się codziennie... Liczę na to ze jak zacznie jeść pokarm i rozszerzymy dietę to będzie lepiej. Podobno można rozszerzać od 17 tygodnia, chciałam po 4 miesiącu pediatra mówi że po 5 miesiącu rozszerza się dietę Jakie jest Wasze zdanie? Może się mylę i problemy wcale nie znikną :(?
Rozszerzanie diety u takiego maluszka będzie trudne, bo dopiero nauczy się dobrze głowę trzymać. Niestety od razu nie wprowadzisz stałych posiłków, bo przewód pokarmowy może jeszcze nie być gotowy. Alergia pokarmowa też ci w tym nie pomoże. Udaj się do alergologa i na początek znajdź dobre mleko, takie które sprawi, że nie będzie tyle dolegliwości. Próbowałaś nutramigen albo neocate? Próbuj dać delicol, Espumisan. I zbadaj dziecko, bo może przyczyną nie tkwi tylko w mleku. Może dziecko ma refluks? Wszystko trzeba sprawdzić.
 
Obawiam się że będzie gorzej. Układ pokarmowy musi dojrzeć. To że można od 17tyg nie znaczy że dla każdego dziecka to będzie dobre. Można w wyjątkowych sytuacjach. Zaleca się mleko do końca 6m.

Może wizyta u osteopaty pomoże? Może gastrolog dzieciecy skoro ulewa?
 
Ja tez bym do końca 6 poczekala, skoro ma takie problemy, to rozszerzenie może pogorszyc, spróbuj do mleka podawać espumisan, powinien ulżyć, jeśli używacie takiego mleka ,to może również być problem z produktami mlecznym
 
Że ma alegrie na mleko krowie to jestem prawie pewna bo tylko zastępcze toleruje. Najlepiej do alergologa czy może gastrologa dziedziecego? Gdzie ktos nam pomoże? Dzięki za pomoc :)
 
reklama
Że ma alegrie na mleko krowie to jestem prawie pewna bo tylko zastępcze toleruje. Najlepiej do alergologa czy może gastrologa dziedziecego? Gdzie ktos nam pomoże? Dzięki za pomoc :)
Jeśli ma alergię to tylko nutramigen lub neocate się sprawdzi, choć u mojej dziewczynki nawet one z czasem uczulaly. Tylko byłam kp i na diecie daliśmy radę do 1,5 roku się karmić. Dopiero wtedy mogłam rozszerzać dietę. Więc co dziecko to obyczaj. Mój synek też ma alergię, ale miałam mało mleka i jak miał 4,5 miesiąca zaczęliśmy rozszerzać dietę. Ciężko było, bo niemal wszystko go uczulalo. Mógł jeść tylko 5 produktów. Miał też mleko ode mnie, bo po wszystkich innych wymiotował. Czasem mogłam mu dać Capri cafe to mleko kozie. Tak więc przy alergiach rozszerzanie diety nie jest proste.
Mój synek czasem coś z nabiałem zje, ale bardzo sporadycznie, a ma 2,5 roku. Córka mimo 17 miesięcy nie może tknąć nic z mleka i pochodnych. Tak więc co dziecko to inna reakcja.
Najlepiej idź do dobrego alergologa. Niech zrobi podstawowy panel alergiczny. Można też próbę prowokacji robić. Niech pomoże ci dobrać mleko i w razie czego pomoże rozszerzyć dietę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli ma alergię to tylko nutramigen lub neocate się sprawdzi, choć u mojej dziewczynki nawet one z czasem uczulaly. Tylko byłam kp i na diecie daliśmy radę do 2,5 roku się karmić. Dopiero wtedy mogłam rozszerzać dietę. Więc co dziecko to obyczaj. Mój synek też ma alergię, ale miałam mało mleka i jak miał 4,5 miesiąca zaczęliśmy rozszerzać dietę. Ciężko było, bo niemal wszystko go uczulalo. Mógł jeść tylko 5 produktów. Miał też mleko ode mnie, bo po wszystkich innych wymiotował. Czasem mogłam mu dać Capri cafe to mleko kozie. Tak więc przy alergiach rozszerzanie diety nie jest proste.
Mój synek czasem coś z nabiałem zje, ale bardzo sporadycznie, a ma 2,5 roku. Córka mimo 17 miesięcy nie może tknąć nic z mleka i pochodnych. Tak więc co dziecko to inna reakcja.
Najlepiej idź do dobrego alergologa. Niech zrobi podstawowy panel alergiczny. Można też próbę prowokacji robić. Niech pomoże ci dobrać mleko i w razie czego pomoże rozszerzyć dietę.
Dziękuję :)
 
Do góry