reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia jedynie w okresie letnim

Razer69gaming

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2018
Postów
477
Witajcie ,czy ktoś z was lub waszych dzieci ma alergię jedynie w okresie letnim , mniej więcej od maja do września ? Teraz kwitną trawy, pokrzywy.. więc mam to na myśli.
Moja córka już trzeci sezon (od urodzenia) dostaje w tym czasie plam czerwonych, swędzących, grudek w skupiskach. . na przedramieniach, udach , pod kolanami. Jak sobie z tym radzicie ? Dodam , że wszystko właśnie mija w okresie jesiennym jednak teraz daje się we znaki.. najbardziej w nocy oczywiście.
 
reklama
Rozwiązanie
Najgorszy jest nieleczony stan zapalny, ktory możne prowadzić do niefajnych powikłań. Dobrze prowadzona terapia sterydem jest czasem konieczna. U nas ani elidel ani protopic nie dają rady. Teoretycznie leki te sa od 2r.z. ale lekarze dają mniejszym, jeśli widzą, ze moga pomoc. Nasz dostal poniżej roku protopic.
Dokładnie. Co prawda lepiej używać sterydów w cyklu 3-3, trzy dni stosowania i trzy dni przerwy, ale fakt, czasami jest to konieczne i musimy wyzbyć się oporów. Elidel stosowałam kiedy AZS zrobiło mi się na połowie twarzy, miałam to na powiece i łuku brwiowym, cudownie pomógł. Na małe zmiany na dłoniach (po ciąży wjechały z podwójną mocą) mimo wszystko najlepiej mi pomagają kremy z hydrokortyzolem 🧐
U nas sprawdzał się jeszcze dermaveel krem.
Protopic też nie jest zły - z tymże u nie przez pierwsze dni jego stosowania dochodzi do zaognienia reakcji, a dopiero potem odpuszcza.

Zapytaj pediatrę - może np. spróbujecie z syropem Claritine Allergy.
Właśnie dwa sezony już stosowaliśmy dermavvel. Byliśmy z tym u pediatry już kilka razy, u alergolog również i obie panie mówią, że jeśli udaje się łagodzić objawy takimi sposobami bez większej ingerencji to aby pozostać przy tym. Najgorzej zacząć od leków czy sterydów..
 
reklama
Jeśli dziecko sie męczy, świąd alergiczny jest okropny - zwłaszcza dla dziecka jest to trudne, to jeszcze raz poszłabym do lekarza, żeby dal jakiś syrop na alergię. Jeśli to okresowe to pewnie na zimę bedzie można odstawić. Doraźnie na świąd mozna psikac biodrema sos spray albo sztyft la roche. Mamy oba i używamy.
Może to też być alergia krzyżowa - coś pyli i wtedy uczula ja jakieś jedzenie (np jablko z brzoza sie krzyżuje). Dlatego warto zapisywać tez,co dziecko je w tym czasie.
 
Sterydy to zło, ja używam kremu Elidel, drogi ale super skuteczny, ale nie wiem czy można stosować u małych dzieci. Niemniej jednak źle leczona i prowadzona alergia może się skończyć fatalnie i lepiej przeliczyć się sterydem. Na prawdę, bezpieczniej.
 
Na trawy itp to ze skórnych wyjdzie. Zależy czy córka jest w takim wieku, że usiedzi nie dotykając rąk. Jak tak, to warto zrobic u alergologa a przy okazji dobrać leki
Nie stosujemy, jedynie maści kremy i wapno.
Testy jedynie robiliśmy na mleko krowie oraz inne.. ale zastanawiam się nad tym. Są takie testy z krwi , które ukażą czy córka uczulona jest na trawy lub inne pylące teraz rośliny ?
 
Sterydy to zło, ja używam kremu Elidel, drogi ale super skuteczny, ale nie wiem czy można stosować u małych dzieci. Niemniej jednak źle leczona i prowadzona alergia może się skończyć fatalnie i lepiej przeliczyć się sterydem. Na prawdę, bezpieczniej.
Najgorszy jest nieleczony stan zapalny, ktory możne prowadzić do niefajnych powikłań. Dobrze prowadzona terapia sterydem jest czasem konieczna. U nas ani elidel ani protopic nie dają rady. Teoretycznie leki te sa od 2r.z. ale lekarze dają mniejszym, jeśli widzą, ze moga pomoc. Nasz dostal poniżej roku protopic.
 
reklama
Najgorszy jest nieleczony stan zapalny, ktory możne prowadzić do niefajnych powikłań. Dobrze prowadzona terapia sterydem jest czasem konieczna. U nas ani elidel ani protopic nie dają rady. Teoretycznie leki te sa od 2r.z. ale lekarze dają mniejszym, jeśli widzą, ze moga pomoc. Nasz dostal poniżej roku protopic.
Dokładnie. Co prawda lepiej używać sterydów w cyklu 3-3, trzy dni stosowania i trzy dni przerwy, ale fakt, czasami jest to konieczne i musimy wyzbyć się oporów. Elidel stosowałam kiedy AZS zrobiło mi się na połowie twarzy, miałam to na powiece i łuku brwiowym, cudownie pomógł. Na małe zmiany na dłoniach (po ciąży wjechały z podwójną mocą) mimo wszystko najlepiej mi pomagają kremy z hydrokortyzolem 🧐
 
Rozwiązanie
Do góry