reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Wiesz to czy zareaguje na ten lek lepiej to on przecież nie wie, uważa że jest duża szansa że lepiej niż na Menopur a niskie ryzyko że jednak gorzej zareaguje, rozpisal ten lek ale decyzje pozostawia mnie gdybym wolała przy Menopurze zostać. Tak samo zostawia nam decyzję czy mrozić w 3ciej czy 5tej, podał argumenty za tym że w 5tej tym bardziej jak nie bedzie świeżego transferu. Jak ostatnio nałożył się czynnik męski na nie powodzenia to mrożenie w 3ciej dobie nie jest dobrym pomysłem.. Z tym lekarzem da się rozmawiać, mój poprzedni lekarz nie lubią się w dyskusje wdawać więc decyduje podejmowałam w ciemno niestety.
Mój lekarz to nawet nie zawraca mi głowy szczegółami co różnie czasem odbieram 😳 ale jest niezły pistolet i ambitnie zamierza do celu.za to go cenie. Zawsze uśmiechnięty optymistyczny. Pacjentka ma się zrelaksować a on bierze na siebie zmartwienia😁 czuje się bezpiecznie. Bo czasem im więcej człowiek wie tym gorzej mu spokój osiągnąć i ma więcej powodów do zmartwien.
 
reklama
A to co innego,bo ja czytam wiecznie ,ze bez stymulowania,zgrywania itp.klinika daje komorki ktorych nikt juz nie chce i zapladnia np sperma meza.Takie cos mi sie nie podoba.
Moja dawczyni dostala 700€ nikt tego nie ukrywa i ja uwazam ze to jest w porzadku.Nikt ci tego za darmo robic nie bedzie.
Ostatni dyskutowalam z dziewczyna n FB na temat i napisala mi ze w Pl nie ma w sumie klinik ktore szukaja dawczyni ,tak jak u ciebie czy u mnie.
Invicta kiedys tak robila,nie wiem jak teraz.
Nadal tak robi, tak jak inne kliniki... Nie mam zaufania do tych, które dają komórki mrożone pochodzące z wielu cykli, bo ich źródło jest pewnie takie jak piszesz...
Ja też nie mam nic przeciwko temu, że ta kobieta dostanie jakieś pieniądze. W końcu same przechodziłyśmy stymulacje, wiemy że to nic przyjemnego... Ale np.extra 5 tys. za wszystkie komórki, bo nie sprzedadzą ich komuś innego jest już nieetyczne... Normalnie pobraną pulę dzieła na szóstki i sprzedają każda cześć za jakąś kwotę, ale dawczyni dostaje ustalona sumę, niezależnie od ilości komórek.
 
Hej! Odpowiedzi na skargę nie mam ale zaczynam Gonapeptyl!! 20.07 stymulacja, rozpisać ja inny lekarz.. Sugeruje żeby może zamiast Menopur stymulować lekiem Rekovelle , dziewczyny czy któraś z Was miała ten lek?? Jest niby nowszej generacji może lepiej na niego zareaguje.. decyzję pozostawił mnie..
Ja byłam na Rekovelle stymulowana
 
Nadal tak robi, tak jak inne kliniki... Nie mam zaufania do tych, które dają komórki mrożone pochodzące z wielu cykli, bo ich źródło jest pewnie takie jak piszesz...
Ja też nie mam nic przeciwko temu, że ta kobieta dostanie jakieś pieniądze. W końcu same przechodziłyśmy stymulacje, wiemy że to nic przyjemnego... Ale np.extra 5 tys. za wszystkie komórki, bo nie sprzedadzą ich komuś innego jest już nieetyczne... Normalnie pobraną pulę dzieła na szóstki i sprzedają każda cześć za jakąś kwotę, ale dawczyni dostaje ustalona sumę, niezależnie od ilości komórek.
No to zesmy kolo zatoczyly👍😅
 
Cześć dziewuszki 😁
U mnie coś się dzisiaj dzieje bo mam wybuchy gorąca okropne i 37 stopnie, kuje mnie brzuszek i kręci się w główce jak chodze, może to taki dziś dzień ale słabiutko coś, dobrze że jutro jadę z samego rana obejrzeć te moje 19 jajeczek bo brzuszek duzuuu jak piłeczka.
Trzymajcie kciuki ✊
Wiem co czjesz kochana sama mialam 20 trsymamy kciuki razy 4:)
 
Mój lekarz to nawet nie zawraca mi głowy szczegółami co różnie czasem odbieram 😳 ale jest niezły pistolet i ambitnie zamierza do celu.za to go cenie. Zawsze uśmiechnięty optymistyczny. Pacjentka ma się zrelaksować a on bierze na siebie zmartwienia😁 czuje się bezpiecznie. Bo czasem im więcej człowiek wie tym gorzej mu spokój osiągnąć i ma więcej powodów do zmartwien.
Ja wolę być świadoma pacjentka natomiast więc oczekuje od lekarza odpowiedzi na pytania lub szczegóły które mnie nurtują. Leczenie IVF to dla mnie na pewno nie jest relax ;)
 
reklama
Czy u Ciebie w klinice stosują inny lek też? Mówiono Ci coś więcej na temat tego leku na tle innych jakie się standardowo stosuje przy IVF?
Generalnie u mnie dobierali leki do danego przypadku. Znajoma rok wcześniej była na Gonal f. Mi podali ten Rekovelle bo dawke oblicza się podkładając do wzoru dane m.in amh. U mnie za każdym razem była hiperka ale za to komórki raczej dobrej jakości - z pobranych 22 zapłodnilo się 11 i było 10 blastek. Wiem ze każdy przypadek jest inny, ale moim zdaniem to lekarz powinien decyzje podjąć, a nie Ty.
 
Do góry