reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia u noworodka

latte art

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2019
Postów
65
Czy któraś z mam miala/ma dziecko że skłonnością do zaparc? Moj synek ma 2,5 tyg, laktacja niestety wychamowujr bardzo szybko bo mały nie potrafi ssać piersi, urodził się w 36tyg. Przez CC. Od kiedy je z przewagą mleka MM to kupę robi raz na dobe która bardziej przypomina plastelinę, polozna Poz każe dopajac woda, ale mały się krztusi bo ogólnie ma tendencje do zachlystywana. Bierze też coloflor cesario. Jadl mleko Bebilon nenatal premium dla wcześniakow, ale ma już ponad 3 kg i przeszliśmy na bebilon profutura 1. Ale zmiana nic nie pomogła. Może macie jakieś propozycje? Od razy powiem, że dzisiaj mamy umówiona tele poradę. Jeśli to nie pomoże będę szukać lekarza prywatnie, ale zawsze warto posłuchać o doświadczeniach innych
Pozdrawiam
 
reklama
Mój synek robił takie kupki gdy przeszliśmy na mm. Ogólnie karmiłam go co1, 5h butlą, bo musiał się przyzwyczaić, że je rzadziej. Bo cyca miał na żądanie. Teraz je co ok 2,5/ 3h
My rozcieńczaliśmy mleko (np. 90ml wody na 2 miarki) co drugie karmienie aż nie nauczył się pić wody. Kupki szybko wróciły do normy.
A i też się dławił podczas karmienia. Zmieniliśmy smoczek i jest już lepiej. Z poprzedniego za szybko mu leciało 😉
 
Ostatnia edycja:
Mój synek robił takie kupki gdy przeszliśmy na mm. Ogólnie karmiłam go co1, 5h butlą, bo musiał się przyzwyczaić, że je rzadziej. Bo cyca miał na żądanie. Teraz je co ok 2,5/ 3h
My rozcięczaliśmy mleko (np. 90ml wody na 2 miarki) co drugie karmienie aż nie nauczył się pić wody. Kupki szybko wróciły do normy.
A i też się dławił podczas karmienia. Zmieniliśmy smoczek i jest już lepiej. Z poprzedniego za szybko mu leciało [emoji6]

90ml wody na 2 miarki ? Rozcienczanie mleka modyfikowanego ? Po co?
 
Po to by dziecko nawodnić i nie przekarmiać. Zjadał 2 razy więcej niż powinien. Dostawał swoją porcję i dodatkowo 30 ml więcej wody do mleka. Jak się nauczył pić samą wodę zrezygnowaliśmy z rozcieńczania. Wiem, że nie powinno się rozcieńczać, bo jeśli dziecko nie wypije wszystko, to nie ma dostarczonych odpowiednich ilości witamin, dlatego robiliśmy to co 2 karmienie i krótko (niecały tydzień).
 
Ostatnia edycja:
Do góry