reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Naturalne planowanie rodziny, obserwacja, karmienie piersią, powrót płodności

frez.ja1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2019
Postów
4 024
Karmię dziecko piersią. Ok miesiąc temu rozpoczęłam obserwacje metoda Rotzera. Mój aktualny cykl trwa 77 dni (ciąża wykluczona-sprawdzałam trzy razy). Od czasu obserwacji dwa razy wystąpił śluz płodny, przypominający białko jaja, po czym występował skok temperatury. Raz jednodniowy, raz dwu. Testy owulacyjne wychodzą pozytywne gdy śluz jest płodny. W związku z brakiem wysokich temperatur przez dłuższy czas oraz brakiem krwawienia domyślam się, że owulacja tak naprawdę nie wystąpiła, jedynie organizm się do niej szykował. Jak długo to może potrwać? Czy mogę wykonać jakieś badanie z krwi aby potwierdzić swoją teorię? I wreszcie, czy można jakoś pomóc wystąpienie owulacji i powrót cykli? Słyszałam o niepokalanku, ale jak zaczęłam czytać to są różne opinie. Czy któraś może stosowała? Przy kp? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
 
reklama
Kiedy urodzilas?
U mnie miesiaczka wrocila po prawie 6 miesiacach. Kolejna byla po 34 dniach a wczesniej cykle mialam po 28 dni. Sluzu plodnego nie zabserwowalam i temperaturt - skoku nie bylo. Czekam na trzecia i tez cykl bez specjalnych objawow.
Tez karmie i podejrzewam ze sa to cykle bez owulacj.
Nic nie zamierzam brac - organizm sam sie ustawi.
 
Kiedy urodzilas?
U mnie miesiaczka wrocila po prawie 6 miesiacach. Kolejna byla po 34 dniach a wczesniej cykle mialam po 28 dni. Sluzu plodnego nie zabserwowalam i temperaturt - skoku nie bylo. Czekam na trzecia i tez cykl bez specjalnych objawow.
Tez karmie i podejrzewam ze sa to cykle bez owulacj.
Nic nie zamierzam brac - organizm sam sie ustawi.
8 miesiący temu.
 
Myślę że teoria słuszna. Kp skutecznie blokuje Ci owulację, prolaktyna pewnie wysoko więc do niej nie dochodzi mimo że organizm się przygotowuje. Jeśli karmisz nadal w nocy i przerwy nie są długie to może to trochę potrwać.
 
Myślę że teoria słuszna. Kp skutecznie blokuje Ci owulację, prolaktyna pewnie wysoko więc do niej nie dochodzi mimo że organizm się przygotowuje. Jeśli karmisz nadal w nocy i przerwy nie są długie to może to trochę potrwać.
Pytanie tylko czy można to brać karmiąc dziecko? Przerwy ok 4 godzinne w nocy.
 
reklama
reklama
Do góry