reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Nawet jeśli masz endometrioze no ok. Z tego co pamiętam masz niskie AMH, do tego w histero było czysto, znaczy na kamerce nic złego w macicy nie znaleźli. Jak zatem endometrioza ma wpływać na zarodek i zagnieżdżenie skoro komórka jajowa jest dawczyni a w macicy czysto. Może zrób jeszcze raz histero? Doprawdy nie wiem jak laparoskopia i czyszczenie jajników z Endo ma mieć wpływ na powodzenie tranferu. Oczywiście tylko głośno myślę.....
Mi lekarz tłumaczył ze ogniska endometrialne powoduja olbrzymie stany zapalne w obrębie macicy no i właśnie przeszkadzaja. Nie wiem czy to prawda, ale lekarze ze szpitala(niedawno mialam laparoskopie) tez twierdzili ze one przeszkadzają i chociaz teraz mieli mi wyciąć tylko wodniaka, ktory okazalo sie ze jednak jest, to przy okazji wycieli mi jeszcze torbiel. Dobry lekarz po obrazie usg jest w stanie podejrzewac endomende, a potwierdza tylko laparoskopia i wynik badania histopatologicznego. Mnie trzy lata leczyli na cos innego, a jak trafilam na dobrego lekarza to diagnoze mialam na pierwszej wizycie.
 
No właśnie śmieszne jest to, że mówiłam temu 'specjaliście', że miałam robioną histeroskopie i że wszystko było w porządku, a on mi na to, że nie wiadomo kto to robił i nie można ufać temu badaniu... Masakra jakaś...
Z tym zaufaniem to może troszeczkę mają rację. Zawsze taki zabieg można nagrać?
Mi lekarz tłumaczył ze ogniska endometrialne powoduja olbrzymie stany zapalne w obrębie macicy no i właśnie przeszkadzaja. Nie wiem czy to prawda, ale lekarze ze szpitala(niedawno mialam laparoskopie) tez twierdzili ze one przeszkadzają i chociaz teraz mieli mi wyciąć tylko wodniaka, ktory okazalo sie ze jednak jest, to przy okazji wycieli mi jeszcze torbiel. Dobry lekarz po obrazie usg jest w stanie podejrzewac endomende, a potwierdza tylko laparoskopia i wynik badania histopatologicznego. Mnie trzy lata leczyli na cos innego, a jak trafilam na dobrego lekarza to diagnoze mialam na pierwszej wizycie.
Wiem. Tylko w tym przypadku w macicy było czysto. Jeśli komórki jajowe są dawczyni więc nie wiem jaki jest sens martletowac jajniki? Podczas histero można spokojnie pobrać wycinki i sprawdzić stan zapalny.
 
Z tym zaufaniem to może troszeczkę mają rację. Zawsze taki zabieg można nagrać?

Wiem. Tylko w tym przypadku w macicy było czysto. Jeśli komórki jajowe są dawczyni więc nie wiem jaki jest sens martletowac jajniki? Podczas histero można spokojnie pobrać wycinki i sprawdzić stan zapalny.
No tak w macicy było czysto i nie było stanu zapalnego, ale histero nie pokarze jajnikow, a właśnie stan zapalny przydatków tj. jajników, jajowodów zmniejsza szanse na zagnieżdżenie zarodka. Ja tez teraz po laparo zostalam skierowana na histero zeby zobaczyc czy wszystko w macicy ok bo podczas laparo nie byli w stanie tego stwierdzic. Mi lekrarz mówił ze endometrioza nie przeszkadza w stymulacji ale do transferu musi być wyciszona. W tym samy celu, by wygasic stany zapalne, podaje sie w standardzie kobietą z endometriozą steryd do transferu.
 
No tak w macicy było czysto i nie było stanu zapalnego, ale histero nie pokarze jajnikow, a właśnie stan zapalny przydatków tj. jajników, jajowodów zmniejsza szanse na zagnieżdżenie zarodka. Ja tez teraz po laparo zostalam skierowana na histero zeby zobaczyc czy wszystko w macicy ok bo podczas laparo nie byli w stanie tego stwierdzic. Mi lekrarz mówił ze endometrioza nie przeszkadza w stymulacji ale do transferu musi być wyciszona. W tym samy celu, by wygasic stany zapalne, podaje sie w standardzie kobietą z endometriozą steryd do transferu.
Mi nie pobrali nic do badania podczas histeroskopii. Twierdzili, że wszystko było dobrze, nie było czego pobierać.
Ten ostatni lekarz wydawał się być producentem taśmowym : zabieg - następna..!
Biorę suplementy, które mi zapisał, kupię sobie ten jod, o którym pisałyśmy w piątek, a do ewentualnego transferu będę się upierać na sterydy.
On jasno mi powiedział, że po wyłuszczeniu torbieli spadanie mi rezerwa. Nie zrobię tego.
A czy ten stan zapalny nie powinien wyjść w jakims badaniu? Podobno CRP to pokazuje. Ja mam w normie.
 
No tak w macicy było czysto i nie było stanu zapalnego, ale histero nie pokarze jajnikow, a właśnie stan zapalny przydatków tj. jajników, jajowodów zmniejsza szanse na zagnieżdżenie zarodka. Ja tez teraz po laparo zostalam skierowana na histero zeby zobaczyc czy wszystko w macicy ok bo podczas laparo nie byli w stanie tego stwierdzic. Mi lekrarz mówił ze endometrioza nie przeszkadza w stymulacji ale do transferu musi być wyciszona. W tym samy celu, by wygasic stany zapalne, podaje sie w standardzie kobietą z endometriozą steryd do transferu.
Dziwne. Znajomej w Bocianie lekarz przed stymulacją bezwzględnie zrobił laparoskopię pół roku wcześniej. Usunął ogniska endometriozy i brała jakieś leki na wyciszenie. Potem po urodzeniu dziecka też brała leki aby okresu nie mieć . Chciała drugiej ciąży i kazali jej próbować naturalnie, udało się i w rok po ciąży z in vitro jest w ciąży naturalnej. Miała czas na próby max pół roku. Każdy lekarz stosuje swoje sposoby i ma zdanie na ten temat. Nie pamiętam czy brała sterydy do transferu.....
 
reklama
Mi nie pobrali nic do badania podczas histeroskopii. Twierdzili, że wszystko było dobrze, nie było czego pobierać.
Ten ostatni lekarz wydawał się być producentem taśmowym : zabieg - następna..!
Biorę suplementy, które mi zapisał, kupię sobie ten jod, o którym pisałyśmy w piątek, a do ewentualnego transferu będę się upierać na sterydy.
On jasno mi powiedział, że po wyłuszczeniu torbieli spadanie mi rezerwa. Nie zrobię tego.
A czy ten stan zapalny nie powinien wyjść w jakims badaniu? Podobno CRP to pokazuje. Ja mam w normie.
A jakie suple bierzesz? Czy oprócz niskiego AMH i ostatnio stwierdzonej endometriozy coś Ci doskwiera?
 
Do góry