reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Steryd dla trzymiesięcznego niemowlaka

Skalia1

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Grudzień 2019
Postów
100
Witam,
czy ktoś stosował nebulizację ze sterydu u 3 miesięcznego niemowlaka, lekarz przepisał z komentarzem, który uwielbiam można podać i zobaczymy czy pomoże, mamy też skierowanie na rtg klatki piersiowej, które córka miała już tydzień wcześniej z podobnym komentarzem, a może coś się zmieniło. Córka bardzo charczy i pieje co już opisywalam w poprzednich wątkach. Steryd i rtg tydzień po tygodniu. Tylko proszę nie piszcie, że skoro lekarz zlecił to trzeba zrobić bo ja mam wrażenie, że to takie szukanie po omacku, nie patrząc na konsekwencje.
 
reklama
Rozwiązanie
Saturacja 82 to mało, ale pewnie spada jak się sygnał zgubi, a nie faktycznie, mojej małej nikt do szpitala nie przyjmie bo każdy kto na nią patrzy mówi, że przecież to jest zdrowe dziecko.
Zagadka rozwiązana 😁
Młody jest tak ruchliwy, że ciągle mu się pasek odkleja. W sumie miał 3 paski (teraz 3 a wychodzimy po porannym obchodzie) co jeden kosztuje ok 150 zł. Dziwi mnie, że w Twojej miejscowości nawet takiego maluszka nie podłączyli pod sprzęt a co dopiero brnac w koszty 😤😖
Chciał, ale się nie zgodziłam nie wiem jak u Was, ale u mnie w dobie covid szpital to istny koszmar, poza tym mam katar i pewnie nie pozwoliliby mi być z dzieckiem.
 
Hej 🖐️
Daj znać jak zdrówko córeczki. Mój synek od tygodnia "pieje", furczy nosem, kaszle i ma taki okropny katar, że tylko odciaganie odkurzaczem pomaga (na krótko, bo jak go spionizuje to furczy nosem mimo, że chwilę wcześniej było czysto 🤷‍♀️) Od tygodnia się inhalujemy i odciagamy. Od wczoraj dostał nasivin do noska i spray do gardła. Synek ma 16 tygodni. Ja też mam katar + dwa dni gorączki, gardło przestalo bolec, więc całkiem podobna sytuacja do Twojej
 
Jak wasze dzieci złapały infekcje - polecam witamine c w kroplach (x2 niz zalecane na opakowaniu rano i wieczorem- nie w jednej dawce) - nie zaszkodzi, a powinna nawet i wyleczyć...
Ja cala rodzine zawsze lecze tylko witaminka c, od dłuższego czasu nie chorujemy :)
 
Witam,
czy ktoś stosował nebulizację ze sterydu u 3 miesięcznego niemowlaka, lekarz przepisał z komentarzem, który uwielbiam można podać i zobaczymy czy pomoże, mamy też skierowanie na rtg klatki piersiowej, które córka miała już tydzień wcześniej z podobnym komentarzem, a może coś się zmieniło. Córka bardzo charczy i pieje co już opisywalam w poprzednich wątkach. Steryd i rtg tydzień po tygodniu. Tylko proszę nie piszcie, że skoro lekarz zlecił to trzeba zrobić bo ja mam wrażenie, że to takie szukanie po omacku, nie patrząc na konsekwencje.
Witaj ja trafiłam z Malutka do szpitala jak miała 3 miesiące miała podawany antybiotyk i sterydy nebbud nam pomogło i nie ma żadnych konsekwencji ja bym podała zobaczyła czy przejdzie a nie robiła ciągle prześwietleń
 
reklama
reklama
@Skalia1 Jeśli wcześniej było furczenie, a RTG nie wykazało żadnych zmian, to obawiam się, że i kolejne nic nie pokaże, ani steryd nie pomoże, bo jest szansa, że nie tam szukacie....
A próbowałaś zapytać o gastrologa? Mój tak furczał ze względu na ulewanie - a nawet nie tyle co ulewanie, co cofanie pokarmu, który potem prawdopodobnie cofał się do płuc. A to że mu się pokarm wracał, to głównie można było poznać po tym, że jak się go odłożyło, to po jakimś czasie jakby próbował przełykać lub coś mlaskał.
 
Do góry