reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko nie moze zrobic kupki? Czy jednak tylko gazy?

Natqaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2019
Postów
435
czesc
Skad wiedziałyście ze wasze dziecko nie może oddać stolca ? Moja ma 11 tyg, od paru dni, zwłaszcza podczas albo po karmieniu, wierci sie, robi się czasami czerwona jak do kupki. Ponadto puszcza duzo śmierdzących bąków w ciagu dnia i nocy. Je wiecej, a jak zrobi kupę juz raz na pare dni, to jest ona .. mala. Kiedys byly codziennie i były dosyć duze, a jak nie było przez 1-2dni to jak zrobila to była meeega duza. Teraz zrobila 2 dni temu kupke po 3dniach, nie za duża. Normalna konsystencja, zapach kwasny. Od paru dni mala zle spi, przebudza się puszczając baczki, kopie nozkamj, najpierw "miauczy" przez sen, a potem placze jak juz sie przebudzi - przypada pora karmienia zazwyczaj to tez odrazu ja karmie- 3min ladnje ssie a potem już marudzi, wierci sie i prezy. Aczkolwek jak wezmę ja na rece tak jak do odbicia i po paru min ide z nja na przewijak i zapale swiatlo, to się uśmiecha jak mnie widzi .. wiec sama nie wiem czy ma wkoncu problem z kupka czy raczej z gazami... nie mam żadnej diety matki karmiacej, dzisiaj na obiad zjadłam produkty typowo ciezkostrawne czyli pieczarki, ser żółty, smazone. Czy zawarty w femaltikerze slod moze powodowac bol brzuszka u dziecka ? Dziwi mnie tez jedno, dlaczego zawsze takie brzuszkowe delegliwosci dzieci maja glownie wieczorem i w nocy ? Czy to wtedy to co zjemy za dnia trafia do pokarmu? Jak to wkoncy jest z ta dieta matek karmiących? Tu na forum wiele mam uparcie twierdzi ze nie ma czegoś takiego jak dieta i jest to przestarzala.opinia. ale jednak polozne/lekarze doradzają diete. Myślę zeby sobie zrobić jutro 1 dzien głodówki zeby sprawdzić czy malej w nocy bedzie lepiej i czy to faktycznie moze byc wszystko przez moja dosc ciezka diete. Nigdy jakos nie odzywialam sie mega zdrowo - nie jem duzo bo staram się zrzucić wagę i np nie jadam kolacji, ale tak do godz 16 jem obfity obiad ktory zawiera produkty zakazane w diecie matki karmiacej bo taka kuchnie z mezem po prostu lubimy, nawey nje wiem czy umiem gotować inaczej. Lubię tez zjeść ciastka czekoladowe do kawy- przez co potem.odpuszczam kolacje. Diety nje trzymam od porodu, a jednak nocki byly lepsze. Z tym ze dawno nie jadlam pieczarek, a przed wxzoraj na pizzy, dzisiaj w obiedzie itd.. Jakie są wasze doświadczenia i co zrobić z mala zeby jej ulzyc ? Myslicie ze to kupki czy raczej gazy ? Oczywiscie daje krople ale jak widać chyba srednjo dzialaja..
 
reklama
Rozwiązanie
Ja ogólnie zbyt długo tych probiotyków nie stosowałam, bo u nas nie było problemów. Po 3 skończonym już chyba nie dostawał. My dietę zaczęliśmy rozszerzać jak mały miał troszkę ponad 5 miesięcy. No i trzeba dziecko obserwować. Dopóki gotowałam sama to kupki były codziennie i się nie męczył. Odkąd wprowadziłam sloiczki od czasu do czasu to jest nawet i co 3 dni. Widzę, że mały jednak delikatnie momentami się męczy. Ale każde dziecko reaguje inaczej 😉
No ja raczej nie chce dawac sloiczkow, chociaz podobno dobra jest sliwka suszona na kupki to jeden taki sloiczek kupilam.. ja po 4 mies chce wprowadzić kaszki bardziej do mleczka.. zobaczymy
A dajesz jakiś probiotyk? Niby nie ma diety matki karmiącej, ale u nas po jednej rzeczy mały strasznie się męczył. Nie pamiętam teraz co to było, ale jak wyeliminowałam to na miesiąc to był spokój. Po tym czasie już mogłam to normalnie jeść. Zresztą jakbyś poczytała na grupach to się zdarza, że po pewnych produktach dzieci mają problem z brzuszkiem. Oczywiście nie u każdego tak się dzieje.
 
Na szczęście znalazlam wkoncu krople które działają. Odstawilam wszystkie inne zeby sprawdzić czy dzialaja. Delicol. Wcześniej nje dawalam bo stwierdzilam ze mala nie moze miec nietolerancji laktozy bo nie miala objawów. Nadal twierdzę ze nie ma nietolerancji ale... znalazlam artykuł, gdzie bylo napisane że niedojrzaly uklad pokarmowy, moze nie wytwarzajac wystarczającej ilości laktazy potrzebnej do trawienia laktozy, a z czasem dopiero wytwarza..i juz po 2 dniach mala zaczela spac od 20 do 1/2, potem kolo 5/6... tylko dwa karmienia ! Wcześniej budzila.sie co chwile i kopala nozkami.. żadne espumisany i inne nie działały. Aczkolwiek jak jakiegos dnia zjem czekolade ( a jak już zjem to nie kończy się na jednym pasku) to mala juz nie spi do 1/2 tylko budzi sie kolo 23 i trochr wtedy sie wierci i pierdzi.. to samo z surowa cebula... no chyba ze to jednak zmiana pokoju bo zrobiliśmy z mezem zamianę pokojów i od tego czasu sie budzi szybciej 🤔
Fakt tez, ze daje probiotyk rano odkad daje delicol @Agnness . Mala juz sie nie meczy tez przy kupce jak jeszvze niedawno.. teraz miala 3 dni z rzędu duze :)
 
Na szczęście znalazlam wkoncu krople które działają. Odstawilam wszystkie inne zeby sprawdzić czy dzialaja. Delicol. Wcześniej nje dawalam bo stwierdzilam ze mala nie moze miec nietolerancji laktozy bo nie miala objawów. Nadal twierdzę ze nie ma nietolerancji ale... znalazlam artykuł, gdzie bylo napisane że niedojrzaly uklad pokarmowy, moze nie wytwarzajac wystarczającej ilości laktazy potrzebnej do trawienia laktozy, a z czasem dopiero wytwarza..i juz po 2 dniach mala zaczela spac od 20 do 1/2, potem kolo 5/6... tylko dwa karmienia ! Wcześniej budzila.sie co chwile i kopala nozkami.. żadne espumisany i inne nie działały. Aczkolwiek jak jakiegos dnia zjem czekolade ( a jak już zjem to nie kończy się na jednym pasku) to mala juz nie spi do 1/2 tylko budzi sie kolo 23 i trochr wtedy sie wierci i pierdzi.. to samo z surowa cebula... no chyba ze to jednak zmiana pokoju bo zrobiliśmy z mezem zamianę pokojów i od tego czasu sie budzi szybciej 🤔
Fakt tez, ze daje probiotyk rano odkad daje delicol @Agnness . Mala juz sie nie meczy tez przy kupce jak jeszvze niedawno.. teraz miala 3 dni z rzędu duze :)
Za jakiś czas możesz spróbować odstawić te wszystkie specyfiki. Jak układ trawienny troszkę dojrzeje na pewno będzie lepiej. My jak jedziemy do mojej mamy na parę dni to przez pierwsze dwa dni mały śpi gorzej. Jak wracamy jest to samo, więc zmiana miejsca na pewno swoje robi. Nie wiem jak się to ma do zmiany pokoju, ale może tak samo 😉
 
Za jakiś czas możesz spróbować odstawić te wszystkie specyfiki. Jak układ trawienny troszkę dojrzeje na pewno będzie lepiej. My jak jedziemy do mojej mamy na parę dni to przez pierwsze dwa dni mały śpi gorzej. Jak wracamy jest to samo, więc zmiana miejsca na pewno swoje robi. Nie wiem jak się to ma do zmiany pokoju, ale może tak samo 😉
Przez jakis czas dawalam obowiązkowo przed kazdym karmieniem, teraz rano sobie odpuszczam. Z tygodnia na tydzień planuje dawac coraz mniej, az z końcem 4 miesiaca moze przerwać całkowicie bo to juz chyba ten czas gdzie uklad pokarmowy juz powinien dawac rade.. aczkolwiek chce spróbować juz dawac wtedy kasze manne do mleka i kleik kukurydziany i nie wiem jak jej brzuszek na to zareaguje..
 
reklama
Przez jakis czas dawalam obowiązkowo przed kazdym karmieniem, teraz rano sobie odpuszczam. Z tygodnia na tydzień planuje dawac coraz mniej, az z końcem 4 miesiaca moze przerwać całkowicie bo to juz chyba ten czas gdzie uklad pokarmowy juz powinien dawac rade.. aczkolwiek chce spróbować juz dawac wtedy kasze manne do mleka i kleik kukurydziany i nie wiem jak jej brzuszek na to zareaguje..
Ja ogólnie zbyt długo tych probiotyków nie stosowałam, bo u nas nie było problemów. Po 3 skończonym już chyba nie dostawał. My dietę zaczęliśmy rozszerzać jak mały miał troszkę ponad 5 miesięcy. No i trzeba dziecko obserwować. Dopóki gotowałam sama to kupki były codziennie i się nie męczył. Odkąd wprowadziłam sloiczki od czasu do czasu to jest nawet i co 3 dni. Widzę, że mały jednak delikatnie momentami się męczy. Ale każde dziecko reaguje inaczej 😉
 
Ja ogólnie zbyt długo tych probiotyków nie stosowałam, bo u nas nie było problemów. Po 3 skończonym już chyba nie dostawał. My dietę zaczęliśmy rozszerzać jak mały miał troszkę ponad 5 miesięcy. No i trzeba dziecko obserwować. Dopóki gotowałam sama to kupki były codziennie i się nie męczył. Odkąd wprowadziłam sloiczki od czasu do czasu to jest nawet i co 3 dni. Widzę, że mały jednak delikatnie momentami się męczy. Ale każde dziecko reaguje inaczej 😉
No ja raczej nie chce dawac sloiczkow, chociaz podobno dobra jest sliwka suszona na kupki to jeden taki sloiczek kupilam.. ja po 4 mies chce wprowadzić kaszki bardziej do mleczka.. zobaczymy
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry