reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile ważą/ważyły Wasze 6miesieczne dzieci?

Magdalenka16

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Grudzień 2019
Postów
1 028
Pytam bo dzisiaj miałam szczepienie synka na 6 mcy i lekarka go zważyła i stwierdziła,że mało waźy. Waży 6800 a urodził się z wagą 2700 . Faktycznie jest chudy nie ma fałdek wogóle, do tego jest niejadkiem i bardzo mało pije mleka a nowych rzeczy typu owoce kaszki czy zupki nie ma mowy bo nie chce. A dzisiaj ta lekarka mnie dobiła do tego tym tekstem ze jest malutki i mało waźy... ale jak się zapytałam to co mam zrobić to nic nie powiedziała :(
 
reklama
Rozwiązanie
Córka urodzona w 39tc 2700g na 6 mies 7000g a teraz mając 8 mies 8000g. Nikt nigdy nie miał problemu z jej wagą, wg pediatry i położnej ładnie idzie swoim centyle i dobrze wygląda.
Starszy syn z 36tc 2650g na 6 mies ważył 7000g a na roczek ok 9500g
Obydwoje kp.
Jeśli mały nie spada z siatki centylowej i w miarę trzyma swój centyl to nie przejmowałabym się tym.
Brakiem fałdek też bym się nie przejmowała, bo to zależne od budowy dziecka. Jeśli mały jest "długi" to i fałdek nie będzie tylko zbite ciałko. Syn miał dużo mniejsze niż córka a wagowo jak widać tacy sami. Ona mimo to wygląda na pulchniejsza.
Córka urodzona 37tc z wagą 2660g na 6 m-cy waga = 7,0kg
Syn urodzony 35tc z wagą 2490g na 6 m-cy waga = 7,7kg
Nikt nie miał uwag co do wagi - byle w miarę równomiernie przybierali.
 
Pytam bo dzisiaj miałam szczepienie synka na 6 mcy i lekarka go zważyła i stwierdziła,że mało waźy. Waży 6800 a urodził się z wagą 2700 . Faktycznie jest chudy nie ma fałdek wogóle, do tego jest niejadkiem i bardzo mało pije mleka a nowych rzeczy typu owoce kaszki czy zupki nie ma mowy bo nie chce. A dzisiaj ta lekarka mnie dobiła do tego tym tekstem ze jest malutki i mało waźy... ale jak się zapytałam to co mam zrobić to nic nie powiedziała :(
Moja na pół roku ważyła 6250. Nie podwoiła wagi jak to jest niby zalecane bo urodziła się mając 3520. Twój wagę podwoił więc nie wiem czego się tu czepiać [emoji2368]
 
@Magdalenka16 A czy próbowałaś znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy?? Robiłaś synkowie badanie krwi? Polecam sprawdzenie poziomu żelaza - często tak jest przy anemii dziecko mało je. Miałam taką sytuację z córką - tyle, że u niej od razu było widać, bo robiły jej się sińce pod oczami.
 
reklama
reklama
Pytam bo dzisiaj miałam szczepienie synka na 6 mcy i lekarka go zważyła i stwierdziła,że mało waźy. Waży 6800 a urodził się z wagą 2700 . Faktycznie jest chudy nie ma fałdek wogóle, do tego jest niejadkiem i bardzo mało pije mleka a nowych rzeczy typu owoce kaszki czy zupki nie ma mowy bo nie chce. A dzisiaj ta lekarka mnie dobiła do tego tym tekstem ze jest malutki i mało waźy... ale jak się zapytałam to co mam zrobić to nic nie powiedziała :(
A określiła, który to centyl? Nie wszystkie dzieci będą "standardowe", przecież statystycznie połowa będzie mniejsza od przeciętnej i jeżeli nie ma jakiś zaburzeń, to wszystko ok.
Mój synek urodzony w 37 tc ważył 2420 g, na 6 miesięcy 7660 g.
 
Do góry