reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

reklama
Super, ze z Waszymi maleństwami wszystko dobrze! Bardzo się ciesze ❤

dziewczyny a jak Wasze brzuszki ciążowe? Ja dzisiaj 9+6 i dopiero dzisiaj zauważyłam delikatne wypuklenie podbrzusza😊 a jak u Was?

Ja byłam w szoku jak zobaczyłam coś w okolicach 10+2. 😅 I od tamtej pory do dziś 12+6 wydaje mi się, że jest taki sam. Niestety w ulubione jeansy się juz nie dopnę pomimo,że waga stoi. 🙈🤣
 
Super, ze z Waszymi maleństwami wszystko dobrze! Bardzo się ciesze ❤

dziewczyny a jak Wasze brzuszki ciążowe? Ja dzisiaj 9+6 i dopiero dzisiaj zauważyłam delikatne wypuklenie podbrzusza😊 a jak u Was?

U mnie 9+5 i trochę się wypina, ja tego tak nie dostrzegam ale wzrok męża bezcenny :p
Lada chwila trzeba będzie się rozglądać za spodniami ciążowymi (poza dresami oczywiście) - macie jakieś może polecenia?
 
Dziewczyny jak u Was z kawą? Zawsze byłam miłośniczką kawy, jednak jak zaszłam w ciążę od razu z niej zrezygnowałam i nawet nie przyszło mi to z trudem, bo na samą myśl o niej było mi niedobrze. Teraz jednak w 13+4 tygodniu nabrałam wielkiej chęci na kawę. Boję się jednak, czy nie jest ona szkodliwa dla dziecka, opinie są podzielone. Wiem, że może wypłukiwać witaminy i minerały z organizmu, ale czy naprawdę jest szkodliwa? Chciałabym chociaż raz w tygodniu sobie na pyszną kawkę pozwolić, ale się boję. 😟
 
Dziewczyny jak u Was z kawą? Zawsze byłam miłośniczką kawy, jednak jak zaszłam w ciążę od razu z niej zrezygnowałam i nawet nie przyszło mi to z trudem, bo na samą myśl o niej było mi niedobrze. Teraz jednak w 13+4 tygodniu nabrałam wielkiej chęci na kawę. Boję się jednak, czy nie jest ona szkodliwa dla dziecka, opinie są podzielone. Wiem, że może wypłukiwać witaminy i minerały z organizmu, ale czy naprawdę jest szkodliwa? Chciałabym chociaż raz w tygodniu sobie na pyszną kawkę pozwolić, ale się boję. 😟

ja jako miłośniczka kawy przeczytałam kilka artykułów i właściwie wszyscy zgodnie mówią, że kawa w małej ilości (jedna - dwie filiżanki dziennie) nie jest szkodliwa ;) chyba na początku ciąży ewentualnie może szkodzić, w momencie zagnieżdżania zarodka ale później chyba jak najbardziej można pić
 
Dziewczyny jak u Was z kawą? Zawsze byłam miłośniczką kawy, jednak jak zaszłam w ciążę od razu z niej zrezygnowałam i nawet nie przyszło mi to z trudem, bo na samą myśl o niej było mi niedobrze. Teraz jednak w 13+4 tygodniu nabrałam wielkiej chęci na kawę. Boję się jednak, czy nie jest ona szkodliwa dla dziecka, opinie są podzielone. Wiem, że może wypłukiwać witaminy i minerały z organizmu, ale czy naprawdę jest szkodliwa? Chciałabym chociaż raz w tygodniu sobie na pyszną kawkę pozwolić, ale się boję. 😟

A ja sobie na 1-2 w tygodniu pozwalam, gdyż tez bardzo lubię. 😅 Dodatkowo wg najczęstszych zaleceń spotyka się żeby nie przekroczyć 200/300mg kofeiny na dobę, a to maksymalnie 2/3 niezbyt mocne kawy na 24h. ;) Także luz kochana. :)
 
Wszystkie testy mają bardzo podobne jak nie identyczne czułości.
Polecam artykuł mamyginekolog, tam jest wszystko na temat tych testów 🙂

Plus nifty pro ma ubezpieczenie z tym, że trzeba wtedy stos papierów dostarczyć, ale to wszystko jest w umowie.
 
reklama
Do góry