reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Migrena w ciazy

grazyna35

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Listopad 2020
Postów
49
Hej, czy zna ktoś jakiś dobry sposób na migrenę, modlę się tylko, żeby nie wpłynęła ona na moją ciążę ☹️
3 miesiąc i już drugi atak. Jedyny dozwolony pseudo lek paracetamol na pewno nie zadziała, gorąca kąpiel i silny wstrząs/stres nie jest wskazany w ciąży więc czuje się bezbronna. Oprocz bólu głowy, bola mnie także mięśnie i ogólnie odczuwam stan zapalny organizmu( tak mam co miesiąc odkąd zaczęłam brać tabletki anty) 😕
 
reklama
Wiem, ze moja porada może wydawać się błaha, ale przed ciąża cierpiałam na bardzo częste i intensywne migreny. Od kiedy lekarz zalecił mi dbać o nawodnienie organizmu ból zmalał. Dodatkowo czy wyniki tarczycowe masz dobre? To tez może mieć duży wpływ na ból głowy i ogólne złe samopoczucie.
 
Potwierdzam, że kwestia nawodnienia jest bardzo ważna. Często też niedobór magnezu (który jest powszechny, a wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy) daje takie dolegliwości, a w ciąży zapotrzebowanie na składniki mineralne jest większe. Wiem, że wiele osób chwali sobie suplementację magnezem jeśli chodzi o dolegliwości migrenowe. Ja sama jestem podatna na ten niedobór i muszę pilnować poziomu magnezu, bo inaczej różne dolegliwości się zaczynają. Ale najlepiej ustalić ewentualną suplementację z lekarzem prowadzącym ciążę. Na pewno też stres wpływa na ból głowy, napięciowe bóle mięśni. Warto zadbać o odpoczynek, wyciszenie, regenerację.
 
Mi niestety nawodnienie, branie magnezu nie pomogło. Jestem w drugim trymestrze i czasami dopadają mnie ataki migreny. Biorę paracetamol i staram się iść spać. Oprócz tego chodzę na akupunkturę i mam wrażenie, że to pomaga. Kiedyś jeden paracetamol to był jak tic tac a teraz faktycznie osłabia ból.
 
moja porada może wydawać się błaha, ale przed ciąża cierpiałam na bardzo częste i intensywne migreny. Od kiedy lekarz zalecił mi dbać o nawodnienie organizmu ból zmalał.
Tak to prawda, zauważyłam, że nawodnienie jest bardzo ważne więc również tego bardzo pilnuje. Wydaje mi się, że jednak samo odwodnienie nie powoduje migreny ale może ją nasilić. Zauważyłam, że migrene miałam w określonych dniach cyklu, przed owulacją oraz/lub w trakcie miesiączki. Miałam nadzieje, że w ciąży nie będę miała tego problemu.
Często też niedobór magnezu (który jest powszechny, a wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy) daje takie dolegliwości, a w ciąży zapotrzebowanie na składniki mineralne jest większe
Wydaje mi się, że mam raczej problem z potasem niż magnezem, ogólnie zaburzenie elektrolitowe podobnie jak odwodnienie nasila objawy migreny. Gospodarka wodno-elektrolitowa jest bardzo ważna.

Dodatkowo czy wyniki tarczycowe masz dobre
Niestety u mnie leczenie tarczyce nie wpłynęło w żaden sposób na ataki migrenowe choć mam teraz tylko 1 w miesiącu atak migrenowy, wcześniej miałam 2.

Co do silnego stresu, to raz w pracy miałam migrenę i doznałam mega silnego szoku/stresu. W ciągu 10 minut migrena mi przeszła, cały stan zapalny minął jakbym wzięła 5 ibuprofenów. To było niesamowite. Teraz wiem, że ma to związek z naczyniami w mózgu i ciśnieniem i wydaje mi się, że hormony też wpływają na obkurczanie się naczyń krwionośnych... Niestety mamy takich super lekarzy, że do tej pory nie wiem co mi dolega.

Oprócz tego chodzę na akupunkturę i mam wrażenie, że to pomaga
Teoretycznie wydaje się, że może pomogać bo wpływa na rozluźnienie orgniazmu.
 
Hej, czy zna ktoś jakiś dobry sposób na migrenę, modlę się tylko, żeby nie wpłynęła ona na moją ciążę ☹️
3 miesiąc i już drugi atak. Jedyny dozwolony pseudo lek paracetamol na pewno nie zadziała, gorąca kąpiel i silny wstrząs/stres nie jest wskazany w ciąży więc czuje się bezbronna. Oprocz bólu głowy, bola mnie także mięśnie i ogólnie odczuwam stan zapalny organizmu( tak mam co miesiąc odkąd zaczęłam brać tabletki anty) 😕

Ja dziś mam swoją pierwszą migrenę w 6 tyg ciąży. Paracetamol wzięty, pomógł w znikomym stopniu, ale to, co mi pomagało i pomaga to zimne okłady w miejscu bólu. Ogólnie zimno zawsze dużo lepiej skutkowało, ciepło jeszcze wzmagało ból. Poza tym odpoczynek i to chyba tyle - póki co ból jest znośny, mam nadzieję, że się nie nasili.
 
Do góry