reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2021

@Just.Me:) ja też jestem ze Śląska :)
i niestety też jestem po stracie w 14tc, strach jest i podobnie żyję od wizyty do wizyty, ale staram się być dobrej myśli, chociaż czasami to jest trudne
To prawda, też się staram, ale czasami trudno. Kolejną wizytę mam 10.12 i już nie mogę się doczekać żeby sprawdzić czy wszystko ok...
 
reklama
A mialyscie już test obciążenia glukoza, chyba tak się to nazywa? Jeśli tak to w jakim tygodniu się to robi? Bo ja nie wiem czy lekarka mi powiedziała że przed następną wizyta mam zrobić czy po świętach będziemy robić, będę musiała do niej zadzwonić 🤔
 
To prawda, też się staram, ale czasami trudno. Kolejną wizytę mam 10.12 i już nie mogę się doczekać żeby sprawdzić czy wszystko ok...
to już niedługo masz wizytę, ja miałam wczoraj a następna dopiero 29.12
czujesz już jakieś ruchy? bo ja właśnie nie i trochę jestem zmartwiona, czasem tam jakieś łaskotanie, ale nie wiem czy to dzidzia
 
A mialyscie już test obciążenia glukoza, chyba tak się to nazywa? Jeśli tak to w jakim tygodniu się to robi? Bo ja nie wiem czy lekarka mi powiedziała że przed następną wizyta mam zrobić czy po świętach będziemy robić, będę musiała do niej zadzwonić 🤔
Normalnie się robi 24-28 tydzień i większość ma w ciąży to badanie tylko raz właśnie wtedy. Wcześniej tylko jak ktoś ma jakieś wskazania. Gdybyś miała robić wcześniej to na pewno by Cię lekarz poinformował :D
 
to już niedługo masz wizytę, ja miałam wczoraj a następna dopiero 29.12
czujesz już jakieś ruchy? bo ja właśnie nie i trochę jestem zmartwiona, czasem tam jakieś łaskotanie, ale nie wiem czy to dzidzia
Spkojnie jeszcze jest czas na ruchy :) ja chyba wczorja poczułam pierwzy raz (było to 18t+3d). Możliwe, że czułabym wcześniej ale do tego muszę się spokojniep położyć i skupić a nie mam na to czasu na codzień :D a wczoraj wieczorem akurat dłuższą chwilę nie mogłam zasnąć. W pierwszej ciąży poczłam dopiero w 23tygodniu, więc teraz i tak super że wcześniej.
 
Spkojnie jeszcze jest czas na ruchy :) ja chyba wczorja poczułam pierwzy raz (było to 18t+3d). Możliwe, że czułabym wcześniej ale do tego muszę się spokojniep położyć i skupić a nie mam na to czasu na codzień :D a wczoraj wieczorem akurat dłuższą chwilę nie mogłam zasnąć. W pierwszej ciąży poczłam dopiero w 23tygodniu, więc teraz i tak super że wcześniej.

to mnie uspokoiłaś, bo ja taka niecierpliwa, już bym chciała :)
 
to już niedługo masz wizytę, ja miałam wczoraj a następna dopiero 29.12
czujesz już jakieś ruchy? bo ja właśnie nie i trochę jestem zmartwiona, czasem tam jakieś łaskotanie, ale nie wiem czy to dzidzia

Takie łaskotanie, które w pierwszym momencie wzięłam za dzidzię, poczułam kilka dni temu, ale tylko raz czy dwa, a teraz spokój, więc nie wiem co o tym myśleć... Czy to mogło być to i dlaczego już nie czuję... staram się nie nakręcać.
A na kiedy masz termin? Ja mam na 14.05 według om. Na USG wyszło 13.05.
 
Pytanie do dziewczyn, które są obecnie na zwolnieniu: jak to jest z wypłatami wynagrodzenia? słyszałam że ZUS ociąga się z wypłatami, nawet po kilka miesięcy? i jak to jest w przypadku pracodawcy, który zatrudnia powyżej 20 osób? czytałam gdzieś, że wtedy to pracodawca wypłaca wynagrodzenie ciężarnej a nie ZUS, słyszałyście coś o tym? dajcie znać :)
Mnie wypłaca pracodawca. Zawsze na czas
 
A mialyscie już test obciążenia glukoza, chyba tak się to nazywa? Jeśli tak to w jakim tygodniu się to robi? Bo ja nie wiem czy lekarka mi powiedziała że przed następną wizyta mam zrobić czy po świętach będziemy robić, będę musiała do niej zadzwonić 🤔

Z tego co pamiętam w pierwszej ciąży miałam ten test jakoś po 24 tygodniu i to jest taki standard gdy nie ma żadnych niepokojących wskazań wcześniej.
W tej miałam już na początku ciąży, bo w badaniu kontrolnym krwi wyszła mi glukoza na czczo 98 a to jest wskazanie do testu obciążenia, no i niestety wyszła mi cukrzyca ciążowa. Jestem pod opieką diabetologa i na razie daję radę to ogarnąć dietą. Jest już coraz lepiej, ale początki były ciężkie, bo nie byłam w stanie nic jeść, pić i ciągle wymiotowałam, a wciąż słyszałam, że mam jeść regularnie i dużo pić, a ja nie byłam w stanie utrzymać jedzenia w żołądku nawet do badania cukru godzinę po posiłku. Ale na szczęście od jakichś trzech tygodni nie mam już takich problemów.
Są może jakieś dziewczyny borykające się z cukrzycą ciążową?
 
reklama
to mnie uspokoiłaś, bo ja taka niecierpliwa, już bym chciała :)
Haha :) ja teraz znoszę wszystko bardzo na spokojnie, ale w pierwszej ciąży pamiętam, że ten brak ruchów mnie bardzo stresował. Też uczestniczyłam aktywnie w forum grudniówek 2019 i tam już praktycznie wszystkie dziewczyny dawno czuły ruchy a ja nic i nic. W końcu zestresowana w 22 tygodniu poszłam na dodatkową wizytę do lekarza, bo tak bardzo sobie wmówiłam, że na pewno coś jest nie tak. U lekarza oczywiście wszystko było idealnie i mnie uspokoił, że po pierwsze to pierwsza ciąża i ruchy czuje się później, a po drugie mam łożysko na przedniej ścianie, które amortyzuje te wszystkie ruchy, ale obiecał, że w ciągu tygodnia na pewno poczuje. I faktycznie równo po 7 dniach od wizyty poczułam :D a to był ostatni dzwonek, bo już miałam znowu do niego dzwonić, że coś jest jednak nie tak 😂
 
Do góry