reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Druga ciąża po przejściach a karmienie piersią

Dziewczyny dziękuje ogromnie za wasze komentarze. Oczywiście tak jak pisałam ostateczna decyzja będzie zależeć od opinii mojego lekarza jednak chciałam sprawdzić czy takie historie któraś z Was przechodziła. Prawde mówiąc liczę na to ze dzieć się sam odstawi z powodu zmiany smaku mleka jednak na chwile obecna nie jestem gotowa (głównie w głowie) sama zainicjować odstawienie. Potrzebowałam takiego wsparcia bo już po kątach płacze z tego powodu :( dobrej nocy!
 
reklama
Mój syn też alergik. Ciąża z problemami wiele leków. Karmiłam piersią jak zaszłam w ciążę. Syna nie odstawiłam. Sam to zrobił. W ciąży smak mleka się zmienia przez wpływ hormonow. Może przestać smakowac. Heparyna nie wpływa na kp. Problem może być steryd, bo nie wolno przy kp. Do intralipidu się nie odniose, bo nie wiem jak wpływa na kp i dziecko. Natomiast skoro syn ma 15 miesięcy to z całą pewnością nie musisz szukać mieszanki zastępczej. Wystarczy mleko owsiane, albo inne. To już taki wiek, że mleka zastępczego nie potrzebuje. Poza tym powoli będziesz wprowadzać nabiał i sprawdzać, czy alergią przechodzi.
Z całą pewnością spytaj lekarza o zdanie, ale powiem ci, że ciało samo może zmienić wszystko. Nawet ilość pokarmu. I co najważniejsze mam nadzieję, że suplementujesz wapno. Heparyna je wypłukuje, a dieta eliminacyjna nie pomaga. Nad tym trzymaj kontrole
Czytam rozne wpisy i mam pytanie. Corka 14 miesiecy, kp. Tez ma alergie pokarmowa. Z testów nie wyszło, ale to sa testy, a na skórze wypryski. Alergolog odradziła jedzenia przeze mnie alergizujących produktów. Pytanko co je poza kp Twoje dziecko? Chodzi mi oto, ze jak matka sama nie pomyśli to lekarze na pewno nie. Otóż chodzi mi o niedobory, jesli sa mikroelementów u córki (wapn). Co jej dawać? Corka zle reaguje na bmk.
 
Czytam rozne wpisy i mam pytanie. Corka 14 miesiecy, kp. Tez ma alergie pokarmowa. Z testów nie wyszło, ale to sa testy, a na skórze wypryski. Alergolog odradziła jedzenia przeze mnie alergizujących produktów. Pytanko co je poza kp Twoje dziecko? Chodzi mi oto, ze jak matka sama nie pomyśli to lekarze na pewno nie. Otóż chodzi mi o niedobory, jesli sa mikroelementów u córki (wapn). Co jej dawać? Corka zle reaguje na bmk.
Moja córeczka nie ma niedoborów. Pilnuj suplementacji Wit d3. To pomoże wyłapywać wapno z pokarmu i wiązać w kościach. Moja córeczka czasem wcina mięso. Królik się jak zwykle sprawdził. Ona w ogóle bez mięsa nie podchodź. Wyczailam, że nabiał z barana nie uczula jak je sporadycznie. Dostaje jogurcik z mleka owczego. Niestety koza za mocno uczula. Może to nie najlepszy dodatek, ale korzystam z sinlaca. Dodaje do kaszki, do placków. Jaja przepiórcze wcina zwyczajnie.

Testy do 2 roku życia mogą wychodzić fałszywie dodatnie. Albo ma raczej nietolerancję niż alergię. Wtedy odczyn się pojawia i dolegliwości, ale testy nie pokazują. U malego dziecka częściej stosuje się próbę prowokacyjna. Daje lepsze rezultaty. No i jak jedna rzecz uczula, czyli bmk, to często inne alergeny też. Z wiekiem powinno być lepiej. Tylko ty musisz się gimnastykować.

Jeszcze jedno, póki karmisz dziecko piersią, nie powinno być niedoboru wapna, bo dziecko wszystko z ciebie ściąga. Trudność pojawia się, jak odstawiasz od piersi. Wtedy musisz myśleć nad suplementacja. Będę miała okazję, to zapytam gastrologa o wapno dla dziecka. Zwróć też uwagę, że dziś płatki, czy mleko roślinne i inne produkty są wzmacniane dodatkowo wapnem.
 
Ostatnia edycja:
Moja córeczka nie ma niedoborów. Pilnuj suplementacji Wit d3. To pomoże wyłapywać wapno z pokarmu i wiązać w kościach. Moja córeczka czasem wcina mięso. Królik się jak zwykle sprawdził. Ona w ogóle bez mięsa nie podchodź. Wyczailam, że nabiał z barana nie uczula jak je sporadycznie. Dostaje jogurcik z mleka owczego. Niestety koza za mocno uczula. Może to nie najlepszy dodatek, ale korzystam z sinlaca. Dodaje do kaszki, do placków. Jaja przepiórcze wcina zwyczajnie.

Testy do 2 roku życia mogą wychodzić fałszywie dodatnie. Albo ma raczej nietolerancję niż alergię. Wtedy odczyn się pojawia i dolegliwości, ale testy nie pokazują. U malego dziecka częściej stosuje się próbę prowokacyjna. Daje lepsze rezultaty. No i jak jedna rzecz uczula, czyli bmk, to często inne alergeny też. Z wiekiem powinno być lepiej. Tylko ty musisz się gimnastykować.

Jeszcze jedno, póki karmisz dziecko piersią, nie powinno być niedoboru wapna, bo dziecko wszystko z ciebie ściąga. Trudność pojawia się, jak odstawiasz od piersi. Wtedy musisz myśleć nad suplementacja. Będę miała okazję, to zapytam gastrologa o wapno dla dziecka. Zwróć też uwagę, że dziś płatki, czy mleko roślinne i inne produkty są wzmacniane dodatkowo wapnem.
Z ta d3 tez klopot. Corka mocno ulewala do 8 miesiaca. Pewnie sporo i jej ulala. Ze mnie? A to nie do pol roku tylko?
 
Ania a mozesz napisać jak u ciebie przy kp z miesiączka było? Czy karmiłaś intensywnie? Czy staraliście się jakoś specjalnie?
To było już wiele lat temu, ale z tego co pamiętam to miałam tylko jedną miesiączkę, właśnie przed zajściem w ciąże (może jeszcze jedną skąpą wcześniej, ale już nie pamiętam na 100%). Karmiłam do 7 miesiąca tylko piersią, ponieważ córka odmawiała innych pokarmów zupełnie, nawet wody. Potem powoli wprowadzałam, ale w bardzo małych ilościach, dopiero po skończeniu roku zaczęła jako tako jeść już normalne rzeczy, ale pierś była cały czas jej głównym pokarmem. Zaszłam w ciążę gdy ona miała ok rok i 6 miesięcy, ale nie staraliśmy się o nią, tak wyszło po prostu, córkę odstawiłam od piersi gdy miała równo dwa lata.
 
Z ta d3 tez klopot. Corka mocno ulewala do 8 miesiaca. Pewnie sporo i jej ulala. Ze mnie? A to nie do pol roku tylko?
[emoji3526] Mleko które dziecko spija to część ciebie. Do jego tworzenia nie służy wyłącznie bieżący pokarm, a raczej zapasy, które zawsze miałaś. Dlatego po ciąży tak lecą żeby i kości jeśli o to nie dbamy. Jeśli masz dietę eliminacyjna a wciąż kp to mleko jest pełnowartościowe, tylko ściąga z ciebie wszystko co potrzebuje. Zatem nie brakuje w nim wapnia [emoji3526]
 
Moja córeczka nie ma niedoborów. Pilnuj suplementacji Wit d3. To pomoże wyłapywać wapno z pokarmu i wiązać w kościach. Moja córeczka czasem wcina mięso. Królik się jak zwykle sprawdził. Ona w ogóle bez mięsa nie podchodź. Wyczailam, że nabiał z barana nie uczula jak je sporadycznie. Dostaje jogurcik z mleka owczego. Niestety koza za mocno uczula. Może to nie najlepszy dodatek, ale korzystam z sinlaca. Dodaje do kaszki, do placków. Jaja przepiórcze wcina zwyczajnie.

Testy do 2 roku życia mogą wychodzić fałszywie dodatnie. Albo ma raczej nietolerancję niż alergię. Wtedy odczyn się pojawia i dolegliwości, ale testy nie pokazują. U malego dziecka częściej stosuje się próbę prowokacyjna. Daje lepsze rezultaty. No i jak jedna rzecz uczula, czyli bmk, to często inne alergeny też. Z wiekiem powinno być lepiej. Tylko ty musisz się gimnastykować.

Jeszcze jedno, póki karmisz dziecko piersią, nie powinno być niedoboru wapna, bo dziecko wszystko z ciebie ściąga. Trudność pojawia się, jak odstawiasz od piersi. Wtedy musisz myśleć nad suplementacja. Będę miała okazję, to zapytam gastrologa o wapno dla dziecka. Zwróć też uwagę, że dziś płatki, czy mleko roślinne i inne produkty są wzmacniane dodatkowo wapnem.
Jeszcze jedno pytanie. Na necie duzo czytam, a czasami mamy więcej pomogą. Jak właściwie u mojej córki odróżnić nietolerancję od alergii pokarmowej? Bo w sumie co przy nietolerancji tez nie powinna/powinnam jesc pewnych rzeczy prawda?
 
Jeszcze jedno pytanie. Na necie duzo czytam, a czasami mamy więcej pomogą. Jak właściwie u mojej córki odróżnić nietolerancję od alergii pokarmowej? Bo w sumie co przy nietolerancji tez nie powinna/powinnam jesc pewnych rzeczy prawda?
Jak rozpoznać? Jeden gastrolog zajmujący się tym tematem powiedział, że alergią najczęściej daje niemal natychmiastowe dolegliwości. Widać ją w badaniu. Nietolerancja dopiero przy kumulacji czynnika daje dolegliwości i medycznie może być niezauważalna w badaniach choć dolegliwości są. Oczywiście, powinno się odstawić również te produkty i po jakimś czasie do nich w małych ilościach wracać i sprawdzać jak reaguje ciało. W sumie dla mnie to jest to samo. Bo u małych dzieci do 2 roku życia badania alergiczne mogą wychodzić fałszywie ujemne. Dlatego bardziej liczy się próba prowokacyjna. Jednak z autopsji wiem, że lekarze się tym nie przejmują. Moja córcia ma alergię na bmk słaba w badaniach. Ale posmaruje buzię i natychmiast ma odczyn alergiczny. Lekarze na to, że mają maści, a wciąż mam dawać to, co uczula. Tak więc mam nie najlepsze doświadczenia z lekarzami
 
Jak rozpoznać? Jeden gastrolog zajmujący się tym tematem powiedział, że alergią najczęściej daje niemal natychmiastowe dolegliwości. Widać ją w badaniu. Nietolerancja dopiero przy kumulacji czynnika daje dolegliwości i medycznie może być niezauważalna w badaniach choć dolegliwości są. Oczywiście, powinno się odstawić również te produkty i po jakimś czasie do nich w małych ilościach wracać i sprawdzać jak reaguje ciało. W sumie dla mnie to jest to samo. Bo u małych dzieci do 2 roku życia badania alergiczne mogą wychodzić fałszywie ujemne. Dlatego bardziej liczy się próba prowokacyjna. Jednak z autopsji wiem, że lekarze się tym nie przejmują. Moja córcia ma alergię na bmk słaba w badaniach. Ale posmaruje buzię i natychmiast ma odczyn alergiczny. Lekarze na to, że mają maści, a wciąż mam dawać to, co uczula. Tak więc mam nie najlepsze doświadczenia z lekarzami
Dzięki za odpowiedź. Lekarze to sa barany. A ze tak spytam czy dziecko poza skóra moze odczuwać bol brzucha? Jak np zjem czekoladę, a czasami tak robię....:/
 
reklama
Dzięki za odpowiedź. Lekarze to sa barany. A ze tak spytam czy dziecko poza skóra moze odczuwać bol brzucha? Jak np zjem czekoladę, a czasami tak robię....:/
Tak. Mogą robić się wzdęcia, bóle brzucha nadmierne gazy czy nie wiem jak to przebiega blokują się jelita i dziecko się nie wyproznia, albo w drugą stronę jest biegunka, może być śluz w kupie.
Obserwuj dziecko, bo reakcja może, ale nie musi być.
Przy synu nic co uczula nie mogłam jeść. Przy córce było trochę łatwiej. Ona tak od razu nie reagowała. Albo już byłam przyzwyczajona do diety eliminacyjnej. Wiedziałam co może uczulać i unikałam tego.
 
Do góry