reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jesteś w ciąży? PRZECZYTAJ !!! To może uratować życie Twojego dziecka !!!

Witajcie,
Może jeszcze któraś się odezwie. Naczytałam się i jestem tym przerażona.
Dziś miałam połówkowe i okazało się, że łożysko jest dwupłatowe, połączone błonami a pępowina wrasta w jeden płat i drugi. Duży płat jest z przodu od góry do dołu, a drugi mniejszy z lewej strony ale u góry, pępowina też jest wczepiona w górnej części łożyska. Pytałam czy to źle i na wpływ na dziecko to lekarka, która robiła USG mówiła, że nie , jedynie po porodzie może być konieczne łyżeczkowanie. Nawet zawołała szefa, drugiego lekarza, też to potwierdził. Oboje z certyfikatami, wiem, że ten drugi lekarz jest specjalistą w dziedzinie ultrasonografii prenatalnej, będę mieć jeszcze USG połówkowe u swojego lekarza. Myślicie, żeby naciskać na ten temat? Dziś bardzo dokładnie oglądali te dwa płaty i miejsce przyczepu pępowiny. Idę też do nich na USG w 30 tygodniu.
 
reklama
Witajcie,
Może jeszcze któraś się odezwie. Naczytałam się i jestem tym przerażona.
Dziś miałam połówkowe i okazało się, że łożysko jest dwupłatowe, połączone błonami a pępowina wrasta w jeden płat i drugi. Duży płat jest z przodu od góry do dołu, a drugi mniejszy z lewej strony ale u góry, pępowina też jest wczepiona w górnej części łożyska. Pytałam czy to źle i na wpływ na dziecko to lekarka, która robiła USG mówiła, że nie , jedynie po porodzie może być konieczne łyżeczkowanie. Nawet zawołała szefa, drugiego lekarza, też to potwierdził. Oboje z certyfikatami, wiem, że ten drugi lekarz jest specjalistą w dziedzinie ultrasonografii prenatalnej, będę mieć jeszcze USG połówkowe u swojego lekarza. Myślicie, żeby naciskać na ten temat? Dziś bardzo dokładnie oglądali te dwa płaty i miejsce przyczepu pępowiny. Idę też do nich na USG w 30 tygodniu.
Ja drazyłam temat i pytałam. Dowiedziałam się, że nie mam vasa previa
 
Ja drazyłam temat i pytałam. Dowiedziałam się, że nie mam vasa previa
I będziesz mieć CC?
Jak to u Ciebie wygląda? Temat u swojego ginekologa drążyłaś? Jakieś dodatkowe badania miałaś? Wskazania? Sory, że tak dopytuje ale po prostu się boje.
Raz, że chciałam rodzić naturalnie a dwa boję się o dziecko.
 
Ja drazyłam temat i pytałam. Dowiedziałam się, że nie mam vasa previa

przyczep błoniasty jest niebezpieczny sam w sobie, nawet bez naczyń przodujących - cześć pępowiny jest niechroniona galaretą Whartona i w przypadku pęknięcia błon płodowych (przy odejściu wód i czynności skurczowej) pępowina może (nie musi, takie sytuacje pewnie liczy się w procentach) pęknąć i wtedy sekundy mają znaczenie...
 
przyczep błoniasty jest niebezpieczny sam w sobie, nawet bez naczyń przodujących - cześć pępowiny jest niechroniona galaretą Whartona i w przypadku pęknięcia błon płodowych (przy odejściu wód i czynności skurczowej) pępowina może (nie musi, takie sytuacje pewnie liczy się w procentach) pęknąć i wtedy sekundy mają znaczenie...
Lekarze wczoraj mieli chyba trudność żeby dokładnie określić jak jest wczepiona pępowina. Na pewno wrasta w jeden i drugi płat a nie wiem czy nie wrasta też w błony pomiędzy tymi płatami. Kazali mi na razie zachować spokój i że to pozniej będzie jeszcze weryfikowane.
Idąc do mojego lekarza wszelkie pytania i wątpliwości muszę zapisać na kartce..trochę tego będzie
 
I będziesz mieć CC?
Jak to u Ciebie wygląda? Temat u swojego ginekologa drążyłaś? Jakieś dodatkowe badania miałaś? Wskazania? Sory, że tak dopytuje ale po prostu się boje.
Raz, że chciałam rodzić naturalnie a dwa boję się o dziecko.
Urodziłam sn, bo mnie ten problem nie dotyczył. Masz wątpliwości pytaj lekarzy i nie daj się zbywać.
 
Lekarze wczoraj mieli chyba trudność żeby dokładnie określić jak jest wczepiona pępowina. Na pewno wrasta w jeden i drugi płat a nie wiem czy nie wrasta też w błony pomiędzy tymi płatami. Kazali mi na razie zachować spokój i że to pozniej będzie jeszcze weryfikowane.
Idąc do mojego lekarza wszelkie pytania i wątpliwości muszę zapisać na kartce..trochę tego będzie
Na razie i tak za wczesnie na jakiekolwiek działania

pod koniec ciąży ewentualnie możesz być hospitalizowana
Może być planowe cc
Może być SN w warunkach szpitalnych gdzie na cito można zawsze zrobić cc
 
reklama
Na razie i tak za wczesnie na jakiekolwiek działania

pod koniec ciąży ewentualnie możesz być hospitalizowana
Może być planowe cc
Może być SN w warunkach szpitalnych gdzie na cito można zawsze zrobić cc
No właśnie, na razie muszę wrzucić na luz, zobaczymy jeszcze co powie mój lekarz.
Czytałam też , że dziewczyny rodziły naturalnie i dowiadywały się po urodzeniu łożyska , że były dwupłatowce co dało mi nadzieję na poród sn i że jednak będzie ok.
 
Do góry