reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blada kreska na teście - suplementacja progesteronu

Dołączył(a)
19 Luty 2021
Postów
4
Hi suplementuje progesteron z racji niedoboru i krwawień. Mam kilka poronień - ostatnio po odstawieniu progesteronu. Staramy się o dziecko. Dziś jest 26 dzien cyklu zrobiłam test przed odstąpieniem progesteronu i blada bladziutka druga kreska (może tylko ja ka widze). Kontynuować progesteron? Mam delikatne brązowe upławy od conajmniej 4-5 dni.
BC032E6D-C7FF-4254-BA3B-0BE08E030544.jpegBC032E6D-C7FF-4254-BA3B-0BE08E030544.jpeg
 
reklama
Hi suplementuje progesteron z racji niedoboru i krwawień. Mam kilka poronień - ostatnio po odstawieniu progesteronu. Staramy się o dziecko. Dziś jest 26 dzien cyklu zrobiłam test przed odstąpieniem progesteronu i blada bladziutka druga kreska (może tylko ja ka widze). Kontynuować progesteron? Mam delikatne brązowe upławy od conajmniej 4-5 dni.
Zobacz załącznik 1241850Zobacz załącznik 1241850

Ja na Twoim miejscu skontaktowałabym się z lekarzem i spytała co dalej - czy masz odstawić czy nie. Żadna z dziewczyn tutaj (a przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo) nie jest lekarzem, żeby podejmować takie decyzje.
 
By mieć pewność czy jest ciąża poleciałabym do labu zrobić beta hcg.
Jeśli jest ciąża, a jest problem z progesteronem, to lepiej duphastonu nie odstawiać. Możesz też przy okazji bety oznaczyć poziom progesteronu. by sprawdzić czy faktycznie jest z nim problem (duphaston jest sztucznym progesteronem i nie wychodzi w badaniu).
 
Jutro spróbuje się dostać do lekarza jakiegoś, tu nie można w laboratorium samodzielnie wykonać testu. Jutro rano tez wykonam test w domu może ta kreska będzie bardziej widoczna. Nie robię pauzy z duphastonem - to chyba nie zaszkodzi ale może trzeba brać więcej- tego dowiem się pewnie od lekarza. To dopiero 26 dzien cyklu wiec trzeba ostudzić emocje. Bo zaraz zobaczę 3 kreskę na teście.
 
Jutro spróbuje się dostać do lekarza jakiegoś, tu nie można w laboratorium samodzielnie wykonać testu. Jutro rano tez wykonam test w domu może ta kreska będzie bardziej widoczna. Nie robię pauzy z duphastonem - to chyba nie zaszkodzi ale może trzeba brać więcej- tego dowiem się pewnie od lekarza. To dopiero 26 dzien cyklu wiec trzeba ostudzić emocje. Bo zaraz zobaczę 3 kreskę na teście.
Nie rób przerwy, mi lekarka kazała kontynuować, nawet jak będę widziała cieć cienia, i najlepiej oznaczyć beta lub ponowić test następnego dnia, powinien ciemnieć z dnia na dzień choć minimalnie. Oraz konieczna konsultacja, ponieważ ja mam mieć zwiększoną dawkę w razie czego.
jeśli to tylko złudzenie to co najwyżej @ przyjdzie kilka dni później, a to praktycznie kwestia wzięcia 1-2 tabletek
 
reklama
A nie masz szans na beta hcg? Bo jednak może warto wiedzieć, czy nie było ciąży biochemicznej?
 
Do góry