reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staramy się brak ciąży po dwóch inseminacjach

Pesymol

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
29 Listopad 2020
Postów
101
Czesc wszystkim mamom i przyszlym mamuska:) mam do Was pytanie ktore mnie nurtuje jakie radzicie zrobic badania w moim przypadku gdy staramy sie o dziecko ale niestety bez owocnie. Jestem po drugiej nie udanej inseminacji nasieniem partnera. Partner ma nasienie ponoc dobre i nie mozna sie do tego przyczepic bylo badane. Ja mialam badana tarczyce hormony robiona byla droznosc jajowodow i oba sa drozne wszystko niby dobrze a ciazy brak. Inseminacja byla na Clomidzie i zastrzyk z Pregnyl owulacja stwierdzona i cykle monitorowane non stop latalam na usg... Jakie radzicie badania zrobic ? Lekarza mam w Belgii jesli mialaby ktoras z Was nazwe badania nawet po angielsku byloby super jak nie to bede tlumaczyc. W przyszlym tygodniu znow mam wizyte u lekarki i chce z nia porozmawiac szczerze i poprpsic o wiecej badan szczegolowych takie mam przeczucie by tak zrobic. Mam kota w domu czy to prawda ze tez powinnam badanie zrobic na toksoplazmoze? Mam tez do Was pytanie o palenie marihuany moj mezczyzna bede szczera pali co o tym myslicie? Niby nasienie jest dobre ale mysle ze palenie to nic dobrego.
 
reklama
Inseminacja to w sumie duży łut szczęścia bo skuteczna jedynie w 15%. Sama jestem po 3 nieudanych. Toxoplazmowę i chlamydię bym zrobiła. Na wrogość śluzu nie ma raczej sensu przy IUI. No i pogadaj z gin może Cię naprowadzi.
 
Chlamydie ? Pierwszy raz o tym slysze musze sie zorientowac co to znaczy :) dziekuje na pewno o to podpytam lekarke.
 
Chlamydia to bakteria która może wywoływać zapalenie szyjki macicy. W standardzie badan toksykologicznych przed IUI jest jeszcze różyczka, cytomegalia czy toksoplazmoza. Dziwię się że zrobili Ci zabieg bez tych badań ale z drugiej strony co kraj to inne podejście do leczenia...
 
Chlamydia to bakteria która może wywoływać zapalenie szyjki macicy. W standardzie badan toksykologicznych przed IUI jest jeszcze różyczka, cytomegalia czy toksoplazmoza. Dziwię się że zrobili Ci zabieg bez tych badań ale z drugiej strony co kraj to inne podejście do leczenia...
na pewno o to zapytam dziekuje bardzo duzo mi pomoglas. wszystko na badaniu krwi bylo po holendersku niestety wszystkiego ze slowek medycznych w tym jezyku nie znam byc moze juz cos z tego ona sprawdzala a nawet tego nie wiem. Czesc rzeczy rozumialam a kopii mi nie dala bym sobie to przetlumaczyla w domu krok po kroku.
 
zapytam tez o kopie wynikow dla mnie bym.mogla sobie to na spokojnie wszystko przetlumaczyc
 
Inseminacja to w sumie duży łut szczęścia bo skuteczna jedynie w 15%. Sama jestem po 3 nieudanych. Toxoplazmowę i chlamydię bym zrobiła. Na wrogość śluzu nie ma raczej sensu przy IUI. No i pogadaj z gin może Cię naprowadzi.
dopytalam o badania wszystko mialam porobione tarczyce chlamydie toksoplazmoze hormony itd jestem po trzeciej inseminacji i dzis dostalam informacje ze jestem w ciazy ale mam jeszcze raz przyjsc zbadac krew bo mam niski poziom dosc i chca sie chyba upewnic czy rosnie... Martwi mnie to co powiedziala
 
reklama
dopytalam o badania wszystko mialam porobione tarczyce chlamydie toksoplazmoze hormony itd jestem po trzeciej inseminacji i dzis dostalam informacje ze jestem w ciazy ale mam jeszcze raz przyjsc zbadac krew bo mam niski poziom dosc i chca sie chyba upewnic czy rosnie... Martwi mnie to co powiedziala
Gratulacje :) A wiesz jaki masz wynik? Oby dobrze rosło :)
 
Do góry