reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opryszczka czy zajady? Prośba o rady

40tygodni

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
18 Styczeń 2021
Postów
130
Cześć.
jestem w 15tc. Wczoraj byłam u lekarza na wizycie, a dziś rano obudziłam się z opryszczką 😓 na dodatek jest to faktycznie opryszczka, to będzie to „moja pierwsza”. Tym bardziej stresuje się mocno, że może zaszkodzić dziecku, a mój lekarz nie odbiera telefonu.
Ale... Ta „opryszczka” zrobiła się z dnia na dzień, bez żadnych wcześniejszych objawów. Po prostu obudziłam się z bolącymi pęcherzykami i pęknięciem skory w kąciku ust. Może któraś z Was ma jakieś doświadczenie i może się wypowiedzieć, czy opryszczka może zaatakować tez kąciki? Zawsze wydawało mi się, ze w kącikach są zajady, ale miałam kilka razy w życiu zajady i poza pęknięta skóra i bólem nie było tam takich pęcherzyków jak teraz. Dość mocno to boli przy otwieraniu buzi. Wiem, że bez obejrzenia tego ciężko coś stwierdzić, ale może któraś z Was mnie uspokoi, bo nie wiem czy to zwykły zajad, czy mam jednak dobijać się do lekarza i zażywać leki na opryszczkę :(
Help!
 
reklama
Niebezpieczna jest opryszczka ale na wargach pionowych a nie poziomych 😉Nawet jeżeli pojawiła się pierwszy raz. Umów się do lekarza, nawet na teleporade, przepisze odpowiednie leki bezpieczne w ciąży. A do tego czasu możesz przykładać wacik nasączony spirytusem lub amolem lub kup plasterki w aptece.
 
Niebezpieczna jest opryszczka ale na wargach pionowych a nie poziomych 😉Nawet jeżeli pojawiła się pierwszy raz. Umów się do lekarza, nawet na teleporade, przepisze odpowiednie leki bezpieczne w ciąży. A do tego czasu możesz przykładać wacik nasączony spirytusem lub amolem lub kup plasterki w aptece.
Właśnie dziś cały dzień próbowałam się skontaktować i kicha, a naczytałam się, że ta pierwsza jest bardzo niebezpieczna dla płodu. Nawet wargowa pozioma :) pytanie, czy u mnie to faktycznie jest opryszczka jeśli jest w kąciku ust, który dodatkowo pęka jak zajad.
 
Ostatnia edycja:
Cześć.
jestem w 15tc. Wczoraj byłam u lekarza na wizycie, a dziś rano obudziłam się z opryszczką 😓 na dodatek jest to faktycznie opryszczka, to będzie to „moja pierwsza”. Tym bardziej stresuje się mocno, że może zaszkodzić dziecku, a mój lekarz nie odbiera telefonu.
Ale... Ta „opryszczka” zrobiła się z dnia na dzień, bez żadnych wcześniejszych objawów. Po prostu obudziłam się z bolącymi pęcherzykami i pęknięciem skory w kąciku ust. Może któraś z Was ma jakieś doświadczenie i może się wypowiedzieć, czy opryszczka może zaatakować tez kąciki? Zawsze wydawało mi się, ze w kącikach są zajady, ale miałam kilka razy w życiu zajady i poza pęknięta skóra i bólem nie było tam takich pęcherzyków jak teraz. Dość mocno to boli przy otwieraniu buzi. Wiem, że bez obejrzenia tego ciężko coś stwierdzić, ale może któraś z Was mnie uspokoi, bo nie wiem czy to zwykły zajad, czy mam jednak dobijać się do lekarza i zażywać leki na opryszczkę :(
Help!

Wymień szczoteczkę do zębów na nową i pastę. Jesli to zajad to powinno pomoc prawie odrazu :)
 
Teraz tak na to patrzę i zostały pęknięcia skóry i jakby trochę płynu surowiczego w jednym miejscu pod skóra... wiec może to faktycznie zajad. Boli przy otwieraniu buzi.
 
Teraz tak na to patrzę i zostały pęknięcia skóry i jakby trochę płynu surowiczego w jednym miejscu pod skóra... wiec może to faktycznie zajad. Boli przy otwieraniu buzi.
Zajady nie mają pęcherzyków i płynu w środku. Boli bo jest w kąciku ust i za każdym razem jak otwierasz buzię to naruszasz to.
 
Hmm, przez telefon lekarz tez mi raczej nie powie, czy to opryszczka czy zajad. Pytanie, czy brać Heviran, żeby nie narobić szkód w razie gdyby to byka opryszczka czy dać sobie spokój i tylko smarować maścią. Niby Heviran jest w miarę bezpieczny w ciąży, ale przeraża mnie ilość tabletek jakie trzeba brać...
 
reklama
Ja byłam w 17 tygodniu albo 19 jak pierwszy raz wyskoczyła mi opryszczka w życiu. Brałam hascovir w kosmicznych dawkach .. niestety za wcześnie odstawiłam i miałam nawrót po tygodniu i ponownie brałam kosmiczne dawki leków. Łącznie leczyłam opryszczkę miesiąc czasu. Moja ginekolog mówiła ze to niebezpieczne i ze trzeba brać leki które nie maja żadnego wpływu na dzidziusia. Jestem obecnie w 32 tyg i z dzidzia wszystko okej :)
Radzę pilnie skontaktować się z lekarzem choc wiem ze jeden powie ze jak najszybciej leki a drugi ze taka opryszczka to nic i olać sprawę
 
Do góry