reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwie kreski i oczekiwanie na wizytę u ginekolog - co robić?

reklama
A ja znów zrobiłam pierwszy raz w tym miesiącu i wyszła nawet ciemniejsza testowa. Myślę że nie ma reguły, warto próbować każdego sposobu 😁
Ja monitorowałam pierwszy raz, ale nie oczekiwałam rezultatów, nie widziałam kreski na tyle mocnej co testowa - nawet pytałam niedawno na forum bo nie mogłam się doszukać owulacji :D I w końcu wyszło trochę w ciemno :)
 
Tak kochana! Zmień nastawienie# uspokój się i bądź mamą w ciąży 🤗🤗🤗 zero stresu , latania na bete, sprawdzania testów 🙂 jesteś w ciąży i tyle bo dlaczego by nie ? Innym się udaje i Tobie po długim czasie również. Dbaj o siebie , wysypiaj się i pij dużo wody. Pamiętaj , że te pierwsze dni kształtują wszystko to co zobaczysz po mam nadzieję 9 miesiącach na swoich rękach 💓💓💓 powodzenia
 
Cześć dziewczyny!
Staramy się już prawie dwa lata, w tym miesiącu zaczęłam monitorować cykl testami owu i wygląda na to że się udało!Zobacz załącznik 1257373Zobacz załącznik 1257371
(teraz mam 32dc i kreska jest już widoczna na tyle co testowa)
Po zobaczeniu dwóch kresek umówiłam się do mojej ginekolog - wizyta za dwa tygodnie :( i teraz trochę wariuję; codziennie powtarzam test żeby upewnić się że nadal jestem w ciąży(kreska codziennie mocniejsza, więc chyba idzie ok?), zwiększyłam dawkę kwasu foliowego z 400 do 800 i piję tylko jedną filiżankę kawy zamiast 3.

Czy powinnam zmienić coś jeszcze w ciągu tych dwóch tygodni dopóki nie omówię wszystkiego z lekarzem? Czy może szukać innego ginekolog z bliższym terminem?
Dodam że nie mam na razie żadnych objawów oprócz braku miesiączki i bólu piersi :)
Nie ma sensu na wizytę już, bo na USG nic nie będzie widać. Sprawdź betę w odstępie 48h, zobaczysz czy prawidłowo przyrasta ( przyrost ok 66% po 48h). Możesz ją zrobić, ale to nie jest konieczne. Ja w pierwszej ciąży nie robiłam, założyłam że będzie dobrze i było.
Wizyta u lekarza najlepiej 7 TC od ostatniej miesiączki.
Ja w 7 TC słyszałam już serduszko.
 
reklama
Nam za drugim razem przy paskach owu sie udało :) w Marcu mąż był więcej w domu i miko pozytywnych pasków owu nie udało się Nam , ale wtedy zmarła bliska mi osoba , może to miało wpływ .. miałam bardzo długi cykl pełno nerwów .. a w kwietniu mąż był tylko jeden weekend w domu i psem owu tez pokazał pik , i zaskoczyłam 😎
 
Do góry