reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

A wiecie co wam powiem... W poniedziałek mam wizytę u lekarza 🙈 obmyślamy nowy plan działania... Muszę znów wrócić do gry bo nie wiadomo co tej Godek strzeli do łba... 🙈Mialam siedzieć w krzakach... Nic nie mówić... Rodzinie nie mówię... Na razie mówię im ciągle że chce odsapnac... Ale z wami mogę się podzielić nowina 😁 mam nadzieję że już niedługo będę mogła chwalić się 2 kreskami, życzę tego sobie jak i każdej z was co wyczekuje jak ja ich ❤️
@Mirka30 niedługo znów zaczynam więc zwalniaj ten brzuszek już nooo ❤️

Mam nadzieję że szybko uda mi się zwolnić brzuszek i że Tobie sie uda ❤️✊
 
reklama
Wizyta serduszkowa powinna być w 7tygodniu ciąży, mi lekarz kazał przyjechać miesiąc po transferze czyli w ostatnim dniu 7 tyg. Powinno być już widać serduszko na 90% choć zdarza się że pojawia się w 8 tygodniu, to zależy pewnie od przyrostu bety. Mam nadzieję, że u mnie dalej beta na wysokim poziomie więc w moim przypadku na wizycie zapadnie raczej wyrok, a co to będzie 🤔to się okaże. Psychicznie staram się również przygotowywać na złe inf. aby tak bardzo nie bolało, jak walnie lekarz z grubej rury "puste jajo płodowe".
Ja mam wizytę jutro a to będzie 22dpt
 
My płaciliśmy 7 200
Super wynik, 4 dobre zarodki na 5 🙂zdążysz odebrać wszystkie blastusie? 😄 my też rozważaliśmy badanie genetyczne zarodków ale zrezygnowaliśmy..było kilka powodów.. bałam się że zarodki mogą nie przeżyć procedury biopsji (gdybyśmy mieli 5 blastocyst, to pewnie zdecydowalibyśmy się) Czytalam również, że może się zdarzyć, że badane komórki trofoektodermy nie będą wykazywały wad generycznych, a w zarodku cześć komórek będzie takie wady posiadała. A ponadto trochę odstraszyły nas ceny, koszt PGT-A od 7800 - 9600 w zależności od ilości zarodków a PGT-SR od 8.800 do prawie 11 tys. Niektóre dziewczyny pisały o dużo niższych kwotach..
My płaciliśmy 7200 zł 😱 wiem, że to nie do końca miarodajne, ale obiecaliśmy zrobić wszystko, żeby się udało. Poprosiłam też i dostałam dwa zarodki. Nie wiem czy zrobiłam dobrze. Ciekawe czy jeden czy dwa się wgryzly. Bliźniaki to byłoby to 😀 to badanie obciążające. Fakt. Zostały nam dwa prawidłowe i nie wiem co dalej. Na razie pewnie będziemy je przechowywać. Do dawstwa nie chce dawać w razie co bo jestem obciążona zespołem polipowatości w szczególności jelita cienkiego, mam wszystkie objawy, ale nigdy nie robilam badań genetycznych ani nikt z rodziny. Wiem, że na to też moje dzieci mogą chorować ale...jak mam się czuć winna? Przecież i u zdrowych rodziców też są problemy. Jest 50/50. Muszę z tym żyć po prostu
 
Toy
mam nadzieję, że się uda🙂 mąż zanim się oświadczył zrobił badania genetyczne, żebym wiedziała na co sie porywam z nim 😍 badania genetyczne Twoje lub Męża sa podstawą do zrobienia projektu " jak badać zarodek". Mało tego, jak rozpoczęli przygotowania do projektu tej konkretnej choroby to chcieli żebym z krwi tez zrobiła czy nie mam tej samej mutacji co mąż. Dla mnie to bez sensu, bo to że ja bym miała to co On to jakaś szansa 1 na milard. Na szczęście kosztowało to ok 200 zł chyba.
My będziemy robić pgd choroby męża i dodatkowo pgd-a chorób jednogenowych najczęstszych i całość wyniosła nas 15 000zl.
W ogóle Pani Genetyk przy braku u nas cech niepłodności dopoki nie miała zielonego światła od genetyka męża tj. Zaświadczenia i wyniku badania genetycznego nie wyrazilaby zgody na pgd u nas.
Podobnie było u nas i zrezygnowaliśmy, ale pamiętam że w Invicta podawaj kwoty kosmiczne kilkudziesięciu tys za sztukę. U was to wyszło za ile zarodków?
 
Na razie lekarz nie ustalił wizyty. Mam podać wynik bety i pewnie wtedyustali co dalej. Super! To ty już szczęśliwiec🥰 udało się za pierwszym razem?
W Invicta za pierwszym wcześniej dwie inseminacje i dwa transfery w innej bez powodzenia. Z tego powodu lekarz dał mi tevagrastim, bo powiedział że co co przychodzili z tej kliniki i się nie udało to udawało im się często za pierwszym razem z tevagrastimem xs
 
Dziewczyny czy nadwaga może być przyczyną niepowodzeń ...?
Gdzies czytalam że BMI powyżej 30 może być przyczyną niepowodzeń, ja mam 28, więc też próbowałam zrzucić i czasem się obwiniałam że to przez to się nie udaje...a z drugiej strony odzywiam się zdrowo, staram się ruszać...a na diecie to wieczna depresja;)
 
Gdzies czytalam że BMI powyżej 30 może być przyczyną niepowodzeń, ja mam 28, więc też próbowałam zrzucić i czasem się obwiniałam że to przez to się nie udaje...a z drugiej strony odzywiam się zdrowo, staram się ruszać...a na diecie to wieczna depresja;)
Maskara teraz to w ogóle przez te leki to tylko człowiek puchnie ...albo ja tylko tak mam 😔😔
 
reklama
Ja dzisiaj mialam wizyte
Niuniek ma juz 22 cm i 245gr.Wszystko gra i buczy😉😉😉
 

Załączniki

  • Screenshot_20210408-162022_Chrome.jpg
    Screenshot_20210408-162022_Chrome.jpg
    294,8 KB · Wyświetleń: 74
Do góry