reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej kobietki:) Właśnie wróciłam od lekarza 34 tydzien 🤗 Szyjka bez zmian , poczułam ulgę i mega szczęście 🤗 Ciewawe jak to jest w tymi szyjkami, od 18 tc 15 mm i nic się nie zmienia, teraz trochę chodzę, siadam i jest stabilna 🙂 Myślę że nie ma na to odpowiedzi 🤷‍♀️Za 3 tygodnie prawdopodobnie będę rodzic z powodu cukrzycy będą wywalywac poród. Najgorsze minęło, mozna zacząć się cieszyć na 100 % ciąża. Nareszcie 😁
 
reklama
Cześć, chwilę mnie tu nie było bo za bardzo zajęłam się domem. Jednak od soboty jestem w szpitalu bo Młody mało aktywny (jednak wszystko ok). Dziś wychodzę do domu, jednak wzięto mnie jeszcze na badanie palpacyjne i usłyszałam, że szyjka skrócona rozwarcie na 1 palec ☹ a my dopiero 34+5. I chyba jakiegoś zaćmienia na tym badaniu dostałam bo w ogóle nie skumałam sytuacji. Puścili mnie do domu i kazali naszykować torbę do porodu, choć może być tak, że urodzę normalnie w terminie. A teraz leżę w domu i nie wiem co o tym myśleć ...

Ja dwa tygodnie temu miałam szyjkę o długości 1 cm i rozwarcie na 4 cm. W dwupaku jestem do dziś a to 38+4 tc, także takie rozwarcie może oznaczać zupełnie nic :) Dodam, że obecnie jestem baaaaardzo aktywna, sprzątanie, spacery, ćwiczenia i nic się nie dzieje :)
 
Hej dziewczyny widzę tu dużo wpisów o nystatynie. Może coś pomożecie. Miałam lekkie objawy infekcji lekarz przepisał mi Nystatyne jestem w 7 tc. 3 dni temu skończyłam ta Nystatyne upławy minęły. Dzisiaj z rana kichnęłam kilka razy pod rząd poszlam siku i dostałam zawału bo wyszła mi taka bardzo gęsta wydzielina żółta, śluz ciągnący taki no glut, i resztki tabletki jeszcze male jak ziarenka. Wydzielina zupełnie bez zapachu. Czy to możliwe ze tego sluzu tak sporo i taki gesty żeby pozbyć się resztek tabletki? Nic nie boli nie piecze teraz mam zwykła wydzieline lekko kremowa. Nie wiem czy mam panikować i jechać na IP bo nikt mnie nie przyjmie teraz od reki.
Może miałyście podobnie? Ten kolor wydzieliny wydaje się ze od tabletek jeszcze bo nigdy takiej wydzieliny nie miałam, a jak stosowałam codziennie tabletki to wylatywały w podobnym kolorze resztki z wydzielina. Ale nigdy takie geste i ciągnące. Heeelp
Nie wypowiem się odnośnie wydzieliny bo ja nie brałam tego leku :( z jednej strony jeżeli coś Cię niepokoi to możesz na wszelki wu udać się na IP. Sądzę że jedynym lekiem jakie mogą podać na podtrzymanie to progesteron. Jeżeli to kwestia infekcji to nic poza wykazem nie pokaże czy są bakterie. 3 mam kciuki aby była to kwestia tylko wydzieliny. Możesz zadzwonić do swojego lekarza?
 
Nie wypowiem się odnośnie wydzieliny bo ja nie brałam tego leku :( z jednej strony jeżeli coś Cię niepokoi to możesz na wszelki wu udać się na IP. Sądzę że jedynym lekiem jakie mogą podać na podtrzymanie to progesteron. Jeżeli to kwestia infekcji to nic poza wykazem nie pokaże czy są bakterie. 3 mam kciuki aby była to kwestia tylko wydzieliny. Możesz zadzwonić do swojego lekarza?
Progesteron biorę od początku. Zobaczę czy drugi raz się to powtorzy jeśli tak to pojadę na ip. Do swojego gina nie chce dzwonic bo jest teraz na urlopie bede widziala sie z nim w czwartek dopiero.
 
Dziewczyny, a przy braniu luteiny i magnezu miałyście taki wzdęty brzuch ? Ja od trzech dni czuje jakby ból zoladka od czasu do czasu a do tego czuję że mam brzuch taki jak balon , jakby miał zaraz pęknąć;( to dopiero 26 tc, wizyta w czwartek , a w sobotę robiąc badania okazało się jeszcze że przeszłam koronawirusa bezobjawowo;( jestem załamana ale nie chce panikować bez powodu. Do tego mały taki dziś mało ruchliwy, a ostatnio szalał strasznie 😢
 
Dziewczyny, a przy braniu luteiny i magnezu miałyście taki wzdęty brzuch ? Ja od trzech dni czuje jakby ból zoladka od czasu do czasu a do tego czuję że mam brzuch taki jak balon , jakby miał zaraz pęknąć;( to dopiero 26 tc, wizyta w czwartek , a w sobotę robiąc badania okazało się jeszcze że przeszłam koronawirusa bezobjawowo;( jestem załamana ale nie chce panikować bez powodu. Do tego mały taki dziś mało ruchliwy, a ostatnio szalał strasznie [emoji22]
Nie wiem co to znaczy wzdęty brzuch w ciąży bo ja mam taki bebzol że nie mam pojęcia kiedy jest wzdęty. U mnie 24 tc. Koronę przeszłam w 8tc bardzo objawowo i na badaniach z dzieckiem ok. Nie martw się. O brzuchu powiedz na wizycie, może to twardnienia?
 
Nie wiem co to znaczy wzdęty brzuch w ciąży bo ja mam taki bebzol że nie mam pojęcia kiedy jest wzdęty. U mnie 24 tc. Koronę przeszłam w 8tc bardzo objawowo i na badaniach z dzieckiem ok. Nie martw się. O brzuchu powiedz na wizycie, może to twardnienia?
Twardnienia? A to coś innego niż skurcze i twardnienia w dole brzucha które mialam do tej pory ? Ciezko to opisać ale czuje jakbym mi ktoś włożył balon do brzucha i rozpychał, wcześniej tak nie miałam;/
 
reklama
Do góry