reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Byłam u gina 3 tyg temu, bo miałam plamienie. Gin młody, mialam wrażenie ze jakiś przestraszony. Zrobił usg i powiedział ze cialka żółtego nie widzi a plamienie które mam od 4 dni mam traktować już jako okres. Noooo i tak.. skierował mnie na badania z krwi, ale w ostatnim czasie chorowałam trochę, wiec jeszcze ich nie zrobiłam🤦‍♀️
No to koniecznie zrób, a sprawdzasz jakoś czy mogła być owulacja? Mierzenie temperatury rano przed wstaniem, testy owu?
 
reklama
No to koniecznie zrób, a sprawdzasz jakoś czy mogła być owulacja? Mierzenie temperatury rano przed wstaniem, testy owu?
Kilka miesięcy temu robiłam testy kupione na Allegro, ale nie wydaje mi się żeby ich wynik mógł być wiarygodny. Zdarzyło się, ze wskazywały owulacje, ale z tego nic nie wynikało 🤷‍♀️No nic, muszę zainwestować w jakieś konkretne i sprawdzać sobie. Jeśli chodzi o temperaturę to w ogóle u mnie się nie sprawdza. Mam prace zmianowa ..
 
Kilka miesięcy temu robiłam testy kupione na Allegro, ale nie wydaje mi się żeby ich wynik mógł być wiarygodny. Zdarzyło się, ze wskazywały owulacje, ale z tego nic nie wynikało 🤷‍♀️No nic, muszę zainwestować w jakieś konkretne i sprawdzać sobie. Jeśli chodzi o temperaturę to w ogóle u mnie się nie sprawdza. Mam prace zmianowa ..
Ale w mierzeniu chodzi o to, żeby mierzyć po chyba minimum 3-4 godzinach spoczynku/snu, wiec nawet jak zmianowy system pracy to powinno spokojnie działać, po prostu mierz po przebudzeniu :) To powinno dawać obraz tego co się dzieje, plus pójdź na monitoring :) trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze :)
 
Ale w mierzeniu chodzi o to, żeby mierzyć po chyba minimum 3-4 godzinach spoczynku/snu, wiec nawet jak zmianowy system pracy to powinno spokojnie działać, po prostu mierz po przebudzeniu :) To powinno dawać obraz tego co się dzieje, plus pójdź na monitoring :) trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze :)
Dzięki Kochana. Skoro tu jesteś, to chyba tez potrzebujesz kciuków, wiec trzymam i mocno za Ciebie 💪✊🤗
 
Dzięki Kochana. Skoro tu jesteś, to chyba tez potrzebujesz kciuków, wiec trzymam i mocno za Ciebie 💪✊🤗
Oj bardzo potrzebuje :) Dziękuje! Mam nadzieje, ze się uda w tym cyklu, ale coś czuje, ze szanse marne, że powtórzy się historia z zeszłego cyklu, bo wszystko na to wskazuje, te same objawy... były dwie kreski, gine widziała symptomy ale pare dni później beta ujemna i @ gigant wiec no... zobaczymy co teraz a jak dupa to koniecznie pójdę na badania
 
Oj bardzo potrzebuje :) Dziękuje! Mam nadzieje, ze się uda w tym cyklu, ale coś czuje, ze szanse marne, że powtórzy się historia z zeszłego cyklu, bo wszystko na to wskazuje, te same objawy... były dwie kreski, gine widziała symptomy ale pare dni później beta ujemna i @ gigant wiec no... zobaczymy co teraz a jak dupa to koniecznie pójdę na badania
Ehh, ciężkie to wszystko. Mnie już życie nauczyło, ze nie ma co sprawdzać „ za wczasu” bo się człowiek tylko napala a rozczarowanie zaraz przychodzi i daje w pysk. Czuje czasem taka niesprawiedliwość, ze łeb mała. Jeszcze teraz po tej pandemii same laski z brzuchami .. dobrze ze chodzimy w maskach bo przynajmniej nie widzą mojej pełnej goryczy miny 🤦‍♀️ Jestem paskudna! Zazdroszczę jak nie wiem..
 
Dziewczyny, mam do Was pytanko .. zawsze przed @ conajmniej tydzień wcześniej bolał mnie już brzuch i przeważnie miałam biegunkę. Piersi bolały tak, ze jak po schodach szłam, to myślałam ze je pourywam.. a teraz .. od czasu poronienia, a to już kawałek bo prawie rok, w ogóle przed ani w trakcie okresu nie bolą mnie cycki.. czuje jakby każdy cykl był bez owu :( czy któraś z Was tak miała ? Gin mówi - NO I CO Z TEGO. A ja nie wiem co myśleć 🤔.. nie żeby coś, ale jak bolały mnie , to chociaż czułam ze mam owulacje..
Każdy cykl jest inny. Ja też przed poronieniem miałam kilka objawów przed, a w tym cyklu kompletnie nic, a okres powinien być za 3dni. A wiem że owu była, wychwycony peak, objawy i progesteron ponad normę... Zobaczymy co z tego wyniknie.
 
Kilka miesięcy temu robiłam testy kupione na Allegro, ale nie wydaje mi się żeby ich wynik mógł być wiarygodny. Zdarzyło się, ze wskazywały owulacje, ale z tego nic nie wynikało [emoji2368]No nic, muszę zainwestować w jakieś konkretne i sprawdzać sobie. Jeśli chodzi o temperaturę to w ogóle u mnie się nie sprawdza. Mam prace zmianowa ..

Testy owu nie wskazują owulacji, tylko wzrost poziomu LH [emoji6] a nawet jeśli do owulacji dochodzi to nie znaczy, ze i ciąża z tego będzie. Szanse oczywiście są, ale nie tak wysokie jak każda z nas by chciała [emoji6]
 
Ale w mierzeniu chodzi o to, żeby mierzyć po chyba minimum 3-4 godzinach spoczynku/snu, wiec nawet jak zmianowy system pracy to powinno spokojnie działać, po prostu mierz po przebudzeniu :) To powinno dawać obraz tego co się dzieje, plus pójdź na monitoring :) trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze :)

Zastanawiam się nad tymi temperaturami. Owszem, chodzi o sen, ale poza tym nasze organizmy maja swój cykl dobowy, niezależnie od tego na jaka zmianę chodzi się do pracy i głównie wg tego cyklu dobowego (słońce) spada i rośnie nam temperatura podstawowa ciała i swoje minimum (czyli to co należy mierzyć) osiąga gdzieś w godzinach nocno-porannych. Szczerze mówiąc jestem zaintrygowana i jak będę miała chwile i nie zapomnę to poczytam. Może są jakieś sposoby na mierzenie PTC przy zmianowym trybie pracy (i życia).
 
reklama
Hej ☺️ Jak dzisiejsze samopoczucie? U mnie dziś deszczowo i ponuro, do tego muszę jechać do pracy komunikacją miejską i tym bardziej ta pogoda mnie dobija 🙄 Coraz bliżej terminu @, dziś mnie tak z prawej strony boli i ciągnie że czasem to nawet ciężko mi się idzie bo wtedy to jeszcze bardziej czuję 😒 Miłego dnia Wam życzę 🙂
 
Do góry