reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy bliźnięta zawsze rodzą się chore / z zaburzeniami / z deficytami?

Tak,dokładnie. Z tymże ja akurat rodziłam sn, ale po konsultacji i jakby pod opieką (była obecna w czasie porodu) ordynator ze szpitala 3 refer. I oczywiście pierwszy poród miałam sn.
Mój szpital tez 3 stopień referencyjności ogółem to ostatnio prowadzili czworaczki, wiec ciąża jak moja to pikus. Ja się zastanawiam nad SN cały czas :-( bo chciałbym karmić a po CC może być trudno. Syna długo karmiłam i jakoś czuje smutek ze tym razem raczej nie będę. Może bliźniaczki zdecydują same :p i nie będzie położenia główka w dół. Ponoć musi być idealnie żeby rodzic SN obie muszą być w położeniu główka w dół, miednicowe odpada itp. Ehhh jeszcze duzo czasu ;-)
 
reklama
Robiłam USG prenatalne I trymestru, wszystko było w najlepszym porządku. Kolejne też będę robić, mam nadzieję, że nic po drodze niepożądanego nie wyjdzie :)
Ja mam 37l i u mnie nic nie wyszło a robiłam nawet testy genetyczne i jestem po połówkowych już :-) raczej jestem na dobrej drodze. Tutaj masz wątek: https://www.babyboom.pl/forum/temat/ciaza-blizniacza.34944/
Duzo tam mam w ciąży bliźniaczej i nie słychać żeby coś się działo:-) częściej są porody przedwczesne. No, ale może to wynikać z różnych rzeczy nie tylko z ciąży bliźniaczej. Jest dużo innych schorzeń które odpowiadają za poród przed 37tc. Bo skończony 37tc to już nie wcześniak:-) mam znajomą trójka dzieci i każde ledwo co odciągnięte do 38tc. W pierszej nie wiedziała,ze ma niewydolność szyjki. Cukrzyca tez powoduje porod przedwczesny itp dlatego w 10tc miałam obciążenie glukozą czy nic się nie dzieje i teraz kolejne. Serio młoda, zdrowa osoba i będą zdrowe dzieci:-) no chyba, ze ma pecha. To, ze ciąża bliźniacza nie oznacza odrazu powikłań. I tak samo ciąża pojedyncza nie oznacza, ze wszystko będzie dobrze:-) wymagamy bardziej troskliwej opieki :p
 
Po CC jest tak samo łatwo karmić jak po sn, tego się nie obawiaj. Jestem po cesarce na zimno, bez żadnej akcji i karmie syna tylko piersią. Dwie koleżanki po sn wyłącznie butla, bo nie miały rzekomo pokarmu.
Dzięki to mnie optymistycznie nastawiłaś :-) tak po cichu to laktator sobie przygotuje i nad poduszką do KP się już zastanawiam :p a jest u nas na BB jakieś forum gdzie mamy podpowiadają odnosnie KP?
 
Dzięki to mnie optymistycznie nastawiłaś :-) tak po cichu to laktator sobie przygotuje i nad poduszką do KP się już zastanawiam :p a jest u nas na BB jakieś forum gdzie mamy podpowiadają odnosnie KP?
Nie wiem, ale jeżeli chcesz możemy pogadać na priv, podzielę się swoimi doświadczeniami :D
 
Mój szpital tez 3 stopień referencyjności ogółem to ostatnio prowadzili czworaczki, wiec ciąża jak moja to pikus. Ja się zastanawiam nad SN cały czas :-( bo chciałbym karmić a po CC może być trudno. Syna długo karmiłam i jakoś czuje smutek ze tym razem raczej nie będę. Może bliźniaczki zdecydują same :p i nie będzie położenia główka w dół. Ponoć musi być idealnie żeby rodzic SN obie muszą być w położeniu główka w dół, miednicowe odpada itp. Ehhh jeszcze duzo czasu ;-)
Moja pierwsza dziewczynka główką druga miednicowo:) poród szybki akurat byłam w szpitalu bo już chcieli rozwiązywać i w nocy odeszły wody i poszlo:) Rozumiem Cię, też chciałam ze względu na karmienie i tez dobrze dobre doświadczenia z 1 porodu. Ale wiadomo, historie są różne, ja też podjęłam pewne ryzyko. I tak jak piszesz dla takiego szpitala ciąża bliźniacza a już w ogóle 2k2o to pikuś😉na szczescie😊
 
Nie wiem, ale jeżeli chcesz możemy pogadać na priv, podzielę się swoimi doświadczeniami :D
To zapamiętam, jakby miało mnie zaskoczyć coś :-) bo z synem tez było ciężko ale się udało. Pamietam jak wtedy szukałam pomocy i wiesz co mało osób miało coś ciekawego do powiedzenia. A kiedyś były babki, ciotki zawsze ktoś coś podpowiedział. Teraz tylko poradnia laktacyjna. Dziękuję z chęcią skorzystam:-)
 
Moja pierwsza dziewczynka główką druga miednicowo:) poród szybki akurat byłam w szpitalu bo już chcieli rozwiązywać i w nocy odeszły wody i poszlo:) Rozumiem Cię, też chciałam ze względu na karmienie i tez dobrze dobre doświadczenia z 1 porodu. Ale wiadomo, historie są różne, ja też podjęłam pewne ryzyko. I tak jak piszesz dla takiego szpitala ciąża bliźniacza a już w ogóle 2k2o to pikuś😉na szczescie😊
No to mnie zaskoczyłaś :-) a Ty miałaś tez 2k2o? Wydaje mi się, ze SN zdrowsze dla dzieci jak wszystko się pięknie układa. Ja to pewnie spanikuje i nawet jak wcześniej tfu tfu zacznę rodzic to pewnie CC bo ja cykor jestem:-) z synem jakoś nie brałam pod uwagę CC. A teraz to mnie nastraszyli :-) zresztą życie pisze swoje scenariusze, może nie będzie czasu na decyzje 🤣🤣🤣
 
No to mnie zaskoczyłaś :-) a Ty miałaś tez 2k2o? Wydaje mi się, ze SN zdrowsze dla dzieci jak wszystko się pięknie układa. Ja to pewnie spanikuje i nawet jak wcześniej tfu tfu zacznę rodzic to pewnie CC bo ja cykor jestem:-) z synem jakoś nie brałam pod uwagę CC. A teraz to mnie nastraszyli :-) zresztą życie pisze swoje scenariusze, może nie będzie czasu na decyzje 🤣🤣🤣
Hehe tak może tak być 😀tak 2k2o. A no i u mnie chcieli rozwiązywać w sensie sn podać oksy następnego dnia😉
 
reklama
Robiłam USG prenatalne I trymestru, wszystko było w najlepszym porządku. Kolejne też będę robić, mam nadzieję, że nic po drodze niepożądanego nie wyjdzie :)

Ja robiłam badania u certyfikowanego lekarza i na tyle dokładnym sprzęcie ze lekarz byl w stanie obejrzeć wszystkie narządy, policzyć paluszki każdego malucha🙂 jak do tej pory wszystko bylo w porządku to nie ma powodu do zmartwień, u nas około 18 tyg pojawiła się różnica w wadze co było niepokojące i wymagało dalszej diagnostyki a okazalo się ze corcia po prostu drobniutka malutka się urodziła i do tej pory jest drobna. Lekarz wie co robić a Ty postaraj się nie zamartwiać na zapas🙂 dużo stresu mnie kosztowała ciąża ale warto było dla dwóch kochanych maluchow🙂
 
Do góry