reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ktoś zna się na wynikach badań nasienia? Problem z procentem plemników o prawidłowej budowie a szanse na ciąże

Dołączył(a)
12 Maj 2021
Postów
6
Cześć kochani,
czekamy na konsultacje z lekarzem i bardzo martwię się wynikami męża, niedawno poroniłam - puste jajo płodowe, wiem że może być dużo przyczyn ale teraz zastanawiam się czy te plemniki o prawidłowej budowie nie miały z tym czegoś wspólnego, nie wiem czy powinniśmy się nadal starać naturalne czy nie lepiej podejść do in vitro icsi, bo nie chcę kolejny raz stracić ciąży. Dodam że staraliśmy się o nią ponad dwa lata :( Ja jestem przebadana, miałam już chyba wszystkie możliwe badania, tylko z mężem był problem żeby go namówić na badanie...
Z drugiej strony ilość w mln jest spora więc może to 2% nie jest takie złe? Czy istnieją jakieś metody na poprawienie tych wyników?

wyniki.JPG
 
reklama
Hej!
Nie jest tak źle :)
Wszystkie parametry powyżej normy, tylko morfologia.
Udajcie się do androloga, on wdroży suplementy, poczytaj też o odpowiedniej diecie dla zdrowego nasienia.
Powodzenia!
 
Hej!
Nie jest tak źle :)
Wszystkie parametry powyżej normy, tylko morfologia.
Udajcie się do androloga, on wdroży suplementy, poczytaj też o odpowiedniej diecie dla zdrowego nasienia.
Powodzenia!
Dziękuję :) Trochę mi poprawiłaś nastrój. Już nas zapisałam na wizytę mam nadzieję że wdroży jakieś skuteczne leczenie, suplementy mąż już bierze od jakiegoś czasu (FertilMan), kupiłam mu jeszcze cynk i selen bo podobno mogą zdziałać cuda na morfologię... zobaczymy co będzie...
 
Dziękuję :) Trochę mi poprawiłaś nastrój. Już nas zapisałam na wizytę mam nadzieję że wdroży jakieś skuteczne leczenie, suplementy mąż już bierze od jakiegoś czasu (FertilMan), kupiłam mu jeszcze cynk i selen bo podobno mogą zdziałać cuda na morfologię... zobaczymy co będzie...
Ze swojej strony mogę Ci polecić żeby jadł orzechy brazylijskie, pestki dyni, pił sok pomidorowy, włączcie też do swojej diety ryby, strączki. Przejrzyj sobie kanał na YT "Akademia płodności", tam dziewczyny sporo mówią o płodnej diecie. Pamiętaj o codziennym ruchu, luźnych gatkach, nie trzymaniu laptopa na kolanach.
Mój Mąż ma duuuużo słabsze wyniki od Waszych. 24 maja powtarzamy badanie po 3 miesiącach, no ale u nas oprócz suplementów i diety jest jeszcze kuracja hormonalna. Zobaczymy.
Bądź dobrej myśli, to nie jest zły wynik :)
 
Cześć kochani,
czekamy na konsultacje z lekarzem i bardzo martwię się wynikami męża, niedawno poroniłam - puste jajo płodowe, wiem że może być dużo przyczyn ale teraz zastanawiam się czy te plemniki o prawidłowej budowie nie miały z tym czegoś wspólnego, nie wiem czy powinniśmy się nadal starać naturalne czy nie lepiej podejść do in vitro icsi, bo nie chcę kolejny raz stracić ciąży. Dodam że staraliśmy się o nią ponad dwa lata :( Ja jestem przebadana, miałam już chyba wszystkie możliwe badania, tylko z mężem był problem żeby go namówić na badanie...
Z drugiej strony ilość w mln jest spora więc może to 2% nie jest takie złe? Czy istnieją jakieś metody na poprawienie tych wyników?

Zobacz załącznik 1270388
U mojego męża jeśli chodzi o prawidłową budowę nasiona to było 0 % i do tego mała ruchliwość od razu nam lekarz powiedział że na naturalną ciążę nie mamy co liczyć jeśli chodzi o inseminację to że w naszym przypadku strata czasu i że pozostaje tylko in vitro. Jestem po pierwszym transferze IVF/ICSI lekarz daje 50-70% szans. Czekamy na wynik testu 😀
 
Hej, jest ok. Nie jest źle. Te 2 procent prawidłowe z ilości plemników, która ma Twój mąż, to więcej niż wymagane 4 procent z minimalnej wymaganej ilości plemników. :) Także naprawdę nie jest źle, partner nadrabia ilością i przez to prawidłowych ma całkiem sporo. :D
Dobrze, że bierze suplementy. :)
 
reklama
Dokładnie tak jak pisze blanny. Zdrowa dieta jeśli pali to konieczne musi rzucić i nie przegrzewać jąder czyli nie trzymać laptopa na kolanach, nie korzystać z sauny i unikać gorących kąpieli
 
Do góry