reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

reklama
Dziewczyny, dostałam wyniki bhcg, pierwszy raz w życiu to badanie robiłam, nie mam pojęcia jak to czytać. Wynik to 3963 U/I. Pomożecie?

To 6t5d z om, cykle 30 dni. Tak jak wcześniej pisałam ciałko żółte 4mm i zawiązki zarodka.
Sam jeden wynik nic nie mówi, nie ma co patrzeć na to który tydzień ciąży z wyniku bety. ;) W becie liczy się, tak jak @Cappuccinko1988 napisała, sam przyrost, a do tego musiałabyś zrobić badania za 48, max 72 godziny. ;) Był jakiś powód, że robiłaś betę po wizycie u gina?

Taki mam zamiar ❤❤❤. Dziewczyny jak macie jakiś fajny serial do polecenia to piszcie !!:D
Dziś na Netflixa wszedł drugi sezon Lupin - jeszcze nie oglądaliśmy, ale pierwszy extra. ☺️ Zresztą na Netflixie dużo do polecenia mam, ale nie wiem co lubisz i co oglądałaś😅
 
Sam jeden wynik nic nie mówi, nie ma co patrzeć na to który tydzień ciąży z wyniku bety. ;) W becie liczy się, tak jak @Cappuccinko1988 napisała, sam przyrost, a do tego musiałabyś zrobić badania za 48, max 72 godziny. ;) Był jakiś powód, że robiłaś betę po wizycie u gina?


Dziś na Netflixa wszedł drugi sezon Lupin - jeszcze nie oglądaliśmy, ale pierwszy extra. ☺️ Zresztą na Netflixie dużo do polecenia mam, ale nie wiem co lubisz i co oglądałaś😅
To moje pierwsze badania z krwi, dostałam na nie skierowanie po pierwszej wizycie, razem ze skierowaniem na USG, kolejna wizytę mam w piątek za tydzien i zakładam, ze to ten czas kiedy Pani doktor je przeanalizuje. Daruję sobie kolejną betę, poczekam cierpliwie (taa uhm…) do wizyty w piątek za tydzień. Będzie co ma być, na nic teraz nie wpłynę i tak, trzymajcie kciuki żeby się z tych zawiązków zarodka wykluł zarodek. Mój mąż się śmieje, ze jeszcze mi się taki zarodek wykluje, ze go będę miała jeszcze dość ;)
 
Dziewczyny, dostałam wyniki bhcg, pierwszy raz w życiu to badanie robiłam, nie mam pojęcia jak to czytać. Wynik to 3963 U/I. Pomożecie?

To 6t5d z om, cykle 30 dni. Tak jak wcześniej pisałam ciałko żółte 4mm i zawiązki zarodka.
W B-HCG liczy się przyrost tego hormonu, powinien przyrastać minimum 66% co 48h
Natomiast po przekroczeniu 10000tys beta przyrasta już inaczej, dlatego sprawdza się tylko przyrost w odstępach dwu lub trzy dniowych, celem sprawdzenia prawidłowego rozwoju wczesniej ciąży.
Nie zaleca się sprawdzanie bety powyżej 10tys.
Pamiętaj też, że ciążę liczy się inaczej.
I w rzeczywistości ciąża może być młodsza tydzień, lub nawet dwa tygodnie tak samo jak może być starsza tydzień.
No chyba że masz bardzo regularne cykle.
 
Ostatnia edycja:
Jejku tyle postów 🙈 a ja właśnie kładę się na drugą drzemkę między posiłkami.

Osobiście wolałabym żeby na prywatnej były osoby, które się bardziej udzielały bo mogłabym wyjść ze strefy komfortu, a tak wiedząc ze dużo osób podczytuje wątek jakoś tak ciężko coś czasem napisać :(
Ale to i tak czas zweryfikuje kto zostanie na prywatnym, bo osoby nie udzielające się zostaną usunięte a przed nami jeszcze jakieś 7 miesięcy :)))

Ja dzisiaj na wygnaniu u mamy, mamy montaż olbrzymiej szafy w salonie i trochę się będzie pyliło, mąż został na pogotowiu ale już mi pisał, że dziś nie skończą i w poniedziałek będą jeszcze robić 🥺 Szafę zamawialiśmy w grudniu już z myślą o fasolce, nawet zaprojektowałam cześć taką typowo „ubrankową”.
 
reklama
A na pewno można magnez w ciąży, nie jest to szkodliwe? Ja to już jestem przewrazliwiona. A też miałaś takie klucia z jednej strony?
Ja tez mam raz na jakiś czas kłucia w prawym jajniku, podobno to z niego była u mnie owulacja.
Moja ginekolog bardzo zaleca magnez, podobno w ciąży mocno się wypłukuje i dużo dziewczyn ma niedobory 😊 mam magnez w standardowych witaminach i do tego biorę magnez osobno 2 razy dziennie :)
 
Do góry