reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2022r.

Hej dziewczyny,

przywitam się z Wami nieśmiało. Jestem w pierwszej ciąży, wczoraj 6t+2 i było widać zarodek i bijące serduszko :) Jak niektóre z Was, również jestem obstawiona lekami ze względu na PCOS, hiperprolaktynemię oraz Hashimoto. Termin na przełomie stycznia/lutego.

W ciągu ostatniego tygodnia zmagałam się z okropnymi mdłościami i wymiotami, które towarzyszyły mi cały dzień i nieraz również w nocy, do tego stopnia że zrzuciłam 5 kg z mojej normalnej wagi :/

Powiedzcie dziewczyny, planujecie wykonać badania prenatalne ? Ja oczywiście wychodzę z założenia, że wszystko będzie dobrze, jakoś przesadnie się niczym nie stresuje a co ma być to i tak pewnie będzie nic na to nie poradzimy ale właśnie w temacie badań troche się waham.

Trzymam za Was kciuki i pozdrawiam ;)
Ja już się umówiłam na usg prenatalne 🙂 do tego zrobię papp-a
 
reklama
Ja mam zalecenie od lekarza brać magnez b6 Forte 3 razy dziennie. Biore cały czas, gdyby było to szkodliwe to na pewno lekarz by tego nie pozwolił brać
A na pewno można magnez w ciąży, nie jest to szkodliwe? Ja to już jestem przewrazliwiona. A też miałaś takie klucia z jednej strony?
 
Dobra dziewczyny pytanie z innej beczki może kokarzycie jakieś fajne miejsce nad jeziorem czy coś na kilkudniowe wakacje z dziećmi? Nad morze nie dam rady wysiedziec tyle w aucie... Jestem z samego południa polski, także myślę że może do 4h jazdy... Może gdzieś bylyscie w poprzednich latach i macie coś do polecenia?
 
Dziewczyny ja biorę magnez, B12, żelazo, kwas foliowy, oraz witaminy dla kobiet w ciąży.
Falvit mama i mama DHA...
Także wszystkie witaminy są dobre, ważne by niedopuścić do niedoboru witamin, skutki takich niedoborów są dramatyczne, znam temat z autopsji.
 
Dziś na Netflixa wszedł drugi sezon Lupin - jeszcze nie oglądaliśmy, ale pierwszy extra. [emoji3526] Zresztą na Netflixie dużo do polecenia mam, ale nie wiem co lubisz i co oglądałaś[emoji28]

Ooo super, pierwszy sezon Lupina też oglądałam i też polecam, nie wiedziałam, że już jest drugi. Będziemy mieli co oglądać z mężem w weekend[emoji16]
 
Dobra dziewczyny pytanie z innej beczki może kokarzycie jakieś fajne miejsce nad jeziorem czy coś na kilkudniowe wakacje z dziećmi? Nad morze nie dam rady wysiedziec tyle w aucie... Jestem z samego południa polski, także myślę że może do 4h jazdy... Może gdzieś bylyscie w poprzednich latach i macie coś do polecenia?
O jaaaa, a ja tak bym chciała na południe Polski <3
 
Dobra dziewczyny pytanie z innej beczki może kokarzycie jakieś fajne miejsce nad jeziorem czy coś na kilkudniowe wakacje z dziećmi? Nad morze nie dam rady wysiedziec tyle w aucie... Jestem z samego południa polski, także myślę że może do 4h jazdy... Może gdzieś bylyscie w poprzednich latach i macie coś do polecenia?
Bardzo polecam jeziorko w Sielpi , w woj
Dobra dziewczyny pytanie z innej beczki może kokarzycie jakieś fajne miejsce nad jeziorem czy coś na kilkudniowe wakacje z dziećmi? Nad morze nie dam rady wysiedziec tyle w aucie... Jestem z samego południa polski, także myślę że może do 4h jazdy... Może gdzieś bylyscie w poprzednich latach i macie coś do polecenia?
Bardzo polecam jeziorko w Sielpi, w województwie świętokrzyskim . Byliśmy kilka razy , małe miasteczko , dużo atrakcji, piaszczysta plaża :)
 
Pewnie, dlatego to nie lista ostateczna, tylko taka żeby od czegoś zacząć tworzenie grupy [emoji846]
No zgodzę się ale z tego co zaobserwowałam to wczoraj i dziś doszło jeszcze kilka osób które maja w ostatnich dniach potwierdzone ciąże z terminem na styczen . Czytam Was odkąd wiem ze jestem w ciąży ale udzielanie się dopóki nie usłyszę serduszka wydawało mi się za zbędne . Zapewne dziewczyny które doszły w ostatnich dniach tez się nie udzielały . Co nie znaczy ze udzielać się nie będą .
 
reklama
Do góry