reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tętno płodu w 9 tyg ciąży...

  • Starter tematu Usunięty użytkownik 203733
  • Rozpoczęty
Moja historia.
Tętno płodu przez całą ciążę dobre.
Po 30 tygodniu mój synek zaczął nam robić psikusy.
Jedno ktg położna spanikowała bo tętno dochodziło do 200 więc skierowała do szpitala. To był piątek w szpitalu tętno idealne w sobotę wypuścili mnie do domu.
Poniedziałek wizyta u gin. Tętno 193 znowu skierowana zostałam do szpitala a w szpitalu tętno idealne 🤦 chyba po trzech dniach mnie wypisali z wypisem " obserwacja w kierunku tachykardii płodu - negatywna "
Kontrol u gin. Tętno znowu wariuje. Gin rozkłada rece. Co ja mam z panią zrobić jak w szpitalu wszystko ok.
Skierowała mnie na echo serca płodu do Poznania do dr. Mroziewicza ( tak się chyba zwal)
Pojechałam w 38 tygodniu 100 km.
Echo wyszło idealne. Pan doktor powiedział że mały zdrowy i wysokie wartości to są jakby tętno było 260 a takimi mam się nie martwić.
Jak mały skończył pół roku byliśmy na kontroli u kardiologa. Serduszko zdrowe jak chcemy możemy sobie przyjść za jakieś dwa trzy lata ale nie musimy.
Cieszę się bardzo, że to tak się skończyło 😊 ja jestem dopiero w 9 tyg i troszkę lekarz mnie nastraszyl mówiąc, że za wysoka czynność płodu. Mam nadzieję, że jak będę za kilka tyg na wizycie spadnie i będzie ok. Za 4 tyg mam prenatalne
 
reklama
Cieszę się bardzo, że to tak się skończyło 😊 ja jestem dopiero w 9 tyg i troszkę lekarz mnie nastraszyl mówiąc, że za wysoka czynność płodu. Mam nadzieję, że jak będę za kilka tyg na wizycie spadnie i będzie ok. Za 4 tyg mam prenatalne
Nie bój się, dużo jest takich historii i dobrze się skończyły :) Będzie dobrze, postaraj się o tym nie myśleć.
 
Cześć kochane.
u mnie z kolei taka sytuacja że w 8+4 tętno było 201 a ostatnio na prenatalnym w 12 tygodniu 179.
Także jest lepiej ale nadal za wysokie.
Za tydzień idę na wizytę kontrolną i mam nadzieję,że tętno będzie w normie.
Kupiłam sobie melisse,piję dużo wody,staram się nie stresować i jestem dobrej myśli.
Dawajcie znać jak u Was sytuacja będzie się rozwijać.Trzymam kciuki 💓
 
Cześć kochane.
u mnie z kolei taka sytuacja że w 8+4 tętno było 201 a ostatnio na prenatalnym w 12 tygodniu 179.
Także jest lepiej ale nadal za wysokie.
Za tydzień idę na wizytę kontrolną i mam nadzieję,że tętno będzie w normie.
Kupiłam sobie melisse,piję dużo wody,staram się nie stresować i jestem dobrej myśli.
Dawajcie znać jak u Was sytuacja będzie się rozwijać.Trzymam kciuki 💓
A co lekarz mówił na takie tętno?
 
Podczas tej wizyty w 9 tygodniu byłam bardzo zestresowana i lekarka powiedziała że dziecko się zdenerwowało za mną:) ale nie robiła z tego problemu.
Teraz na prenatalnych lekarz powiedział,że za wysokie ale poza tym też niewiele na ten temat powiedział.
Gdzieś na innym forum czytałam,że nawet niewielkie odwodnienie czy stres mogą powodować takie skoki tętna.
 
Podczas tej wizyty w 9 tygodniu byłam bardzo zestresowana i lekarka powiedziała że dziecko się zdenerwowało za mną:) ale nie robiła z tego problemu.
Teraz na prenatalnych lekarz powiedział,że za wysokie ale poza tym też niewiele na ten temat powiedział.
Gdzieś na innym forum czytałam,że nawet niewielkie odwodnienie czy stres mogą powodować takie skoki tętna.
To troszkę mnie uspokoiłaś. Mi lekarz powiedział jak byłam w 8+6 że to 185 jest za wysokie i się bardzo zestresowałam. Daj znać jak będziesz za tydzień po kontroli
 
Jasne, odezwę sie :) nie powiem,mnie też to tętno zestresowało ,nawet przepłakałam noc po badaniu,ale pociesza mnie,że poza tym wszystko jest ok..Z tego co czytałam na innych forach to tętno potrafi się na późniejszym etapie unormować.Mam nadzieję,że i u naszych dzieciaczków tak będzie!
 
reklama
Do góry