reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spinanie macicy 21tydzien

wierzewmarzenia5

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2021
Postów
454
Co wam pomagało na spinanie macicy i twardy brzuch? Nie jestem w stanie prawie nigdzie iść na pieszo, bo boli brzuch, macica spina się kilkanaście razy dziennie :(

Szyjka 4tyg temu 4,5cm, a wczoraj na prenatalnych połówkowych 3,5cm, lekarz uznał, ze ok póki co jest.

Przekładać wizytę u gin, bo mam za 2tyg dopiero, czy poczekać?

Magnez Aspargin 3x2 nie pomaga, tylko No spa tylko na chwile:(
 
reklama
Co wam pomagało na spinanie macicy i twardy brzuch? Nie jestem w stanie prawie nigdzie iść na pieszo, bo boli brzuch, macica spina się kilkanaście razy dziennie :(

Szyjka 4tyg temu 4,5cm, a wczoraj na prenatalnych połówkowych 3,5cm, lekarz uznał, ze ok póki co jest.

Przekładać wizytę u gin, bo mam za 2tyg dopiero, czy poczekać?

Magnez Aspargin 3x2 nie pomaga, tylko No spa tylko na chwile:(
Hej, u mnie zaczęło się od około 18 tygodnia (obecnie 27) i dalej jest to samo, natomiast w badaniach wychodzi wszystko idealne i widocznie taki urok, bo ginekolog nie widzi żadnego zagrożenia w moim przypadku. Już przy krótkim spacerze brzuch mam cały twardy i napięty, pozostaje jedynie usiąść gdzieś na świeżym powietrzu i zbyt wiele nie chodzić, niestety. Warto zwrócić uwagę na zawartość magnezu w tabletkach, ja zaczęłam brać magne b6 forte, bo ma najwyższą dawkę 100mg i biorę go 3 razy dziennie, dużo tabletek ma go za mało. Ja brałam aspargin, ale on również ma go mniej i nie wystarczał, dorzuciłam też potas z Olimp sport 416mg, dwie tabletki dziennie. Nospę biorę wtedy, kiedy czuję, że jest już nieco gorzej.
 
Hej, u mnie zaczęło się od około 18 tygodnia (obecnie 27) i dalej jest to samo, natomiast w badaniach wychodzi wszystko idealne i widocznie taki urok, bo ginekolog nie widzi żadnego zagrożenia w moim przypadku. Już przy krótkim spacerze brzuch mam cały twardy i napięty, pozostaje jedynie usiąść gdzieś na świeżym powietrzu i zbyt wiele nie chodzić, niestety. Warto zwrócić uwagę na zawartość magnezu w tabletkach, ja zaczęłam brać magne b6 forte, bo ma najwyższą dawkę 100mg i biorę go 3 razy dziennie, dużo tabletek ma go za mało. Ja brałam aspargin, ale on również ma go mniej i nie wystarczał, dorzuciłam też potas z Olimp sport 416mg, dwie tabletki dziennie. Nospę biorę wtedy, kiedy czuję, że jest już nieco gorzej.
dzięki, ja biore Aspargin 3x2 i nie pomaga:( nie mogę brac b6 zwykłej, może kupie inny magnez po prostu:) a jaka masz szyjkę? Boje się, ze się skraca, ale nie pozostaje mi nic niego niż czekać:( u mnie właśnie tez od 18tyg spinanie i twardy brzuch
 
dzięki, ja biore Aspargin 3x2 i nie pomaga:( nie mogę brac b6 zwykłej, może kupie inny magnez po prostu:) a jaka masz szyjkę? Boje się, ze się skraca, ale nie pozostaje mi nic niego niż czekać:( u mnie właśnie tez od 18tyg spinanie i twardy brzuch
Mój lekarz mi nie mówi nigdy w centymetrach, ale uspokaja, że jest póki co długa i trzyma, cieszę się, że już dotrwałam z tym do 27 tygodnia. Ja w zasadzie większość czasu już spędzam w łóżku, bo dyskomfort jak chodzę, chociaż bardzo bym chciała chodzić na długie spacery, ale kilka kroków i muszę usiąść. Ginekolog też zalecił trzymać się miejsc, gdzie jest możliwość odpoczynku i ogólnie nie współżyć. Też jestem załamana momentami, bo zawsze byłam aktywną osobą, ale nie powinno się dopuszczać do takiego nadmiernego spinania się brzucha dlatego też staraj się jak najwięcej odpoczywać :( mi jedynie wytłumaczył, że powodu tu nie ma konkretnego, wszystko się rozciąga i tak funkcjonuje. Mam te szczęście, że mogę tam jeździć co chwile i sam powiedział, że możemy dla mojego spokoju badać i co dwa tygodnie, jeśli to ma mnie uspokoić. Jak jesteś niespokojna to też może uda Ci się być częściej i badać.
 
Od 17 tygodnia twardy brzuch. Lekarz zauważył, że macica twardnieje w trakcie wizyty kontrolnej. Zalecenia: nic z tym nie można zrobić, jest Pani szczupła, to może być przyczyna. Na skurcze dostałam magnez 3x plus nospa. Polecam magne b6, jest to lek nie suplemet. Zakaz dotykania brzucha.

Od tego czasu, mimo brania leków, brzuch twardniał codziennie. Przy staniu w kolejce, spacerowaniu, wstawaniu z łóżka, zmianie pozycji, tylko jak leżałam brzuch był miękki.
W 32 tygodniu szyjka skróciła się o 1 cm. Lekarz zlecił wtedy badania czy nie jest to skutek infekcji( wymaz, mocz, krew). Wszystko było w porządku. Skóra na brzuchu była tak napięta, że czekałam na koniec ciąży. Czułam bardzo duży dyskomfort przez ten brzuch. Finalnie urodziłam tydzień po terminie. Kontrola szyjki najważniejsza.
 
Od 16 tygodnia napinał mi się brzuch. Nie czułam żadnego bólu ani nic tylko jak dotknęłam to był strasznie twardy. Zalecenia od lekarza: nie dotykać brzucha i trzy razy dziennie magnez. Ni jak to nie pomogło. Przez całą ciążę miałam problem z tym twardniejacym brzuchem nawet kilkanaście razy dziennie. W 8 miesiącu zaczęła mi się wygładzać szyjka i miałam rozwarcie na palec. Nie musiałam jakoś bardziej uważać, robiłam to co zwykle. Rozwarcie nie powiększyło mi się aż do porodu. W 38tyg nawt wchodzilam na 10 piętro po schodach bo miałam dosyć już brzucha i chciałam szybciej urodzić xD a i tak nic to nie dało i w 39 musiałam mieć wywoływany poród ale u mnie przyczyną był stan przedrzucawkowy. Może taki Twój urok i tej ciąży
 
Od 17 tygodnia twardy brzuch. Lekarz zauważył, że macica twardnieje w trakcie wizyty kontrolnej. Zalecenia: nic z tym nie można zrobić, jest Pani szczupła, to może być przyczyna. Na skurcze dostałam magnez 3x plus nospa. Polecam magne b6, jest to lek nie suplemet. Zakaz dotykania brzucha.

Od tego czasu, mimo brania leków, brzuch twardniał codziennie. Przy staniu w kolejce, spacerowaniu, wstawaniu z łóżka, zmianie pozycji, tylko jak leżałam brzuch był miękki.
W 32 tygodniu szyjka skróciła się o 1 cm. Lekarz zlecił wtedy badania czy nie jest to skutek infekcji( wymaz, mocz, krew). Wszystko było w porządku. Skóra na brzuchu była tak napięta, że czekałam na koniec ciąży. Czułam bardzo duży dyskomfort przez ten brzuch. Finalnie urodziłam tydzień po terminie. Kontrola szyjki najważniejsza.
Ja również jestem szczupła, ciąże zaczynałam z wagą 43 kg, więc w sumie ta skóra też się jakoś napiąć musi. Moje dziecko na dodatek od 19 tygodnia zaczęło kopać, teraz w 27 mam wrażenie, że on w ogóle nie śpi, kopie, stuka przez 24h przez co brzuch też twardnieje jeszcze bardziej. Same jego ruchy nie są przyjemne, nie spodziewałam się nawet takiej siły u takiego malucha, moje narządy mają dość... również czekam aż urodzę :(
 
reklama
Ja również jestem szczupła, ciąże zaczynałam z wagą 43 kg, więc w sumie ta skóra też się jakoś napiąć musi. Moje dziecko na dodatek od 19 tygodnia zaczęło kopać, teraz w 27 mam wrażenie, że on w ogóle nie śpi, kopie, stuka przez 24h przez co brzuch też twardnieje jeszcze bardziej. Same jego ruchy nie są przyjemne, nie spodziewałam się nawet takiej siły u takiego malucha, moje narządy mają dość... również czekam aż urodzę :(
mój tez kopie non stop:( 21tydzien, myślicie, lezenie na boku pomaga bardzo mi dzis, myślicie, ze jak lekko kłuje szyjka to się może skracać ?
 
reklama
Do góry