reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwunastotygodniowe dziecko nie chcę jeść

To pewnie jeszcze trochę na efekty musisz poczekać. A co mają na celu te leki? Złagodzenie refluksu? czy na co one są?
Ogólnie one refluksu nie zlikwidują. Ale no taki polprazol ma za zadanie zobojętnić kwas żołądkowy i wtedy jak mu się cofa do gardła to ten kwas nie pali mu przełyku i nie dochodzi do zapalenia. Bo jeśli przełyk jest popalony to wtedy dziecko odmawia jedzenia
 
reklama
To pewnie jeszcze trochę na efekty musisz poczekać. A co mają na celu te leki? Złagodzenie refluksu? czy na co one są?
Ogólnie one refluksu nie zlikwidują. Ale no taki polprazol ma za zadanie zobojętnić kwas żołądkowy i wtedy jak mu się cofa do gardła to ten kwas nie pali mu przełyku i nie dochodzi do zapalenia. Bo jeśli przełyk jest popalony to wtedy dziecko odmawia jedzenia
 
A jak jest z przybieraniem na wadze po ukończeniu roku? Ile powinno przybierac na mc.? Nie mogę znaleźć takich informacji. Podają tylko do roku a później już nie.
 
A jak jest z przybieraniem na wadze po ukończeniu roku? Ile powinno przybierac na mc.? Nie mogę znaleźć takich informacji. Podają tylko do roku a później już nie.
A wiesz ze nie wiem 😁 Tez nie widze nigdzie takich informacji. Chyba pediatre trzeba bylo zapytać.
Podjęłaś decyzje w sprawie szpitala?
 
@Magdalenka16 Zerknij sobie w książeczkę zdrowia. Tam powinnaś mieć siatki centylowe. Dziecko rosnąc jest najczęściej w tym samym centylu - będziesz mogła odczytać ile powinno przybrać ;) Nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłam.
 
A czy on się nie odwodnił? Może podaj mu orsalit do picia. To może pomóc nawet bez odwodnienia. Nie wiem czy wiesz, ale przy odwodnieniu też wzrasta temperatura. A elektrolity pomagają się pozbierać nawet przy infekcji. I wcale nie musi być ich dużo. Już 30 ml robi ogromną różnicę.
Witam,właśnie moje dziecko ma niezłą biegunkę,ma 14 miesięcy i lekarz kazał podać m.in orsalit.
Walczę z nim i udaje się coś podać ale strzykawka....
W ulotce to on powinien wypić hektolitry tego i zastanawiam się ,czy taka mała.ilosc cokolwiek daje,skoro w ulotce piszą o 4 saszetkach czyli jakieś 800 ml !
 
reklama
Witam,właśnie moje dziecko ma niezłą biegunkę,ma 14 miesięcy i lekarz kazał podać m.in orsalit.
Walczę z nim i udaje się coś podać ale strzykawka....
W ulotce to on powinien wypić hektolitry tego i zastanawiam się ,czy taka mała.ilosc cokolwiek daje,skoro w ulotce piszą o 4 saszetkach czyli jakieś 800 ml !
Daje bardzo dużo nawet 10 ml. Ja podaję strzykawka od nurpfenu. W ten sposób obliczam ile wypije. To naprawdę dużo. Jeśli ci małe dziecko wypije na dobę 200 ml orsalit to będzie dobrze. Oczywiście lepiej więcej, ale dobre i to. Walcz o każdy ml. Lepsze 50 ml orsalitu niż pełna porcja (ok 100 ml.) mleka. Mnie dzięki temu udaje się unikać szpitala z moja dziewczynka, która ma fobie szpitalna.
 
Do góry