reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dni płodne

Eweliiinaaaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Czerwiec 2021
Postów
23
Robie testy owulacyjne od 10 dnia cyklu. Cykl dlugi, ok 36 dni. Owulacja ok 22 dzien. Od 17dnia testy zaczely wychodzic tak ze kreska testowa byla prawie taka jak kontrolna, śluzu plodnego nie bylo. W 20 dniu bylam u ginekolog, wypytala o testy powiedzialam ze wydaje mi sie ze moze owulacja jest teraz badz byla. Na usg powiedziala zr juz po owulacji. Ze jest plyn. Pozniej na prawym jajniku zsueazyla torbiel. Powiedziala ze to moze byc po owulacji. Nic takiego. Na drugi dziem duzo sluzu plodneho. Bol jajnikow i test mega pozytywny. Kreska az bordoea ciemniejsza od kontrolnej. I w co tu teraz wierzyc? Czy ten niby torbiel mohl byc poprostu pecherzykiem? Dodam ze mialam w styczniu operacje nerki i na usg kontrolnych urolog wykryl tez drobne ilości plynu w zatoce, wiec może on tam dalej jest a nie świadczy o przebytej owulacji. Jak to jest? Miala któraś taka sytuacje? Myślalam ze nie ma nic lepszego od usg
 
reklama
Jeśli nie masz zaufania to lekarza to zmieniń go.
Wydaje mi się,ze usg jest dokładniejsze niż testy ,które nie świadczą czy owu w ogóle była. Pokazują tylko pik.
 
Mnie zastanawia to co mi pokazala i powiedziala ze to jakas chyba torbiel. Czy torbiel wygląda tak samo na usg jak pecherzyk? Chyba tak nie? Nie tylko testy ale i bol jajnika i bardzo dużo sluzu. Bol piersi. Niewiem no. Zmienic zmienie.juz bedac w ciazy kiedys bylam nie zadowolona.
 
Tak to wyglada. Ten ostatne to wlasnie dzien po wizycie rano i popołudniu. Ogolnie myslalam ze moze test w dnou 13 byl pozytywny, wyszedł taki. Zalaczam na drugim zdjeciu. To byla sroda. W poniedziałek kreska byla slaba wtorek nie robilam, sroda wlasnie tak. Pozniej jasniala. Od paru dni ciemnieje. A dzis znowu az bordowa
 

Załączniki

  • IMG_20210911_070521.jpg
    IMG_20210911_070521.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 109
  • Screenshot_20210904_081723_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210904_081723_com.android.gallery3d.jpg
    82,4 KB · Wyświetleń: 102
Ostatnia edycja:
Testy mogą Ci wychodzić pozytywne, bo pokazują pik hormonu. Niestety nie oznacza to jednak, ze owulacja będzie miała miejsce, bo właśnie może się okazać , ze pęcherzyk przerośnie, zamiast pęknąć przerodzi się w torbiel. Tak się zdarza. Najbardziej wiarygodne jest to co widziała na usg ginekolog.
 
A gdyby owulacja byla wtedy w tym 13 dniu i ginekolog widziala ze owulacja juz byla to podobno owulacyjne testy wykrywaja ciaze. Ale to wtedy na usg tez byly by juz chyba jakieś zmiany nie?
Nie, w 20 dniu cyklu nie byłoby widać ciąży na usg. Do wykrywania ciąży jest test ciążowy, nie owu.

Jeśli chcesz mieć pewność to chodź na monitoring więcej niż raz w cyklu. Wtedy lekarka będzie widziała co rośnie i kiedy pęka. A jeśli nie ufasz tej lekarce to po prostu zmień lekarza :).
 
A masz zdjęcia z tego usg? Wiesz jaki wymiar miała torbiel?
Trochę się pogubiłam - te pozytywne testy były od 13 czy 17 dc? Bo raz piszesz tak a raz inaczej.
 
Nie mam zdjec z usg. Dalam wyzej dwa zdjecia. To drugie to test z 13 dnia cyklu. Kreska byla takiego koloru jak kontrolna ale ciensza. Pozniej jasniala po czym od ok 17 dnia zaczela znowu ciemniec. Na wizycie ginekolog powiedziala ze juz po owulacji. Ale moje testy wychodza pozytywne. Kreska bordowa.
 
reklama
Nie mam zdjec z usg. Dalam wyzej dwa zdjecia. To drugie to test z 13 dnia cyklu. Kreska byla takiego koloru jak kontrolna ale ciensza. Pozniej jasniala po czym od ok 17 dnia zaczela znowu ciemniec. Na wizycie ginekolog powiedziala ze juz po owulacji. Ale moje testy wychodza pozytywne. Kreska bordowa.
Wcześniej napisałaś, że zaczęły wychodzić ciemne kreski od 17 dc a 20 dc miałaś wizytę u gina, dlatego nie rozumiem już, kiedy miałaś te testy i kiedy była wizyta i w którym dc jesteś dzisiaj?
Nie pamiętasz jaki wymiar miała torbiel?
 
Do góry