reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia u niemowlaka.

Roksanaaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Maj 2021
Postów
21
Hej. Mam problem iż mój 3 tygodniowy synek ma problem z wypróżnieniem. Zaciska raczki, płacze ale nie umie się załatwić. Podaje mu wodę i nic nie pomaga, jak już odda to kupka jest jak plastelina podkreślę ze karmie mlekiem modyfikowanym( w piersi niestety nie mam mleka). Czy mogę w takiej sytuacji podać małemu multilac baby? Czy polecicie coś co waszym malucha pomogło
 
reklama
To wina mleka, pewnie jest zbyt ciężkie dla maluszka. Nam w takiej sytuacji lekarz zalecił mleko typu comfort my mamy Bebilon comfort i podawaliśmy jeszcze laktoferynę , to przy pierwszej córce. Teraz jak z piersi przeszliśmy na zwykłe mm to ten sam problem się pojawił więc odrazu wiedzieliśmy jakie mleko kupić i teraz córka robi prawidłowe kupki, bez męczenia się .
 
U nas na początku też były kupy jak bobki i plastelina w dodatku co 3 dni. Zmienilam mleko ale w obrębie tych marketowych ale jakiejś wielkiej zmiany nie było. Po konsultacji z lekarzem dostałam receptę na lek debridat i z biegiem czasu się unormowało.
 
A jak długo pije mm tej firmy która Pani Teraz ma? Brzuszek przyzwyczaja się do nowego mleka około tygodnia jeśli nie bedzie widać poprawy to niestety trzeba zmienić mleko i próbować dalej, może to być alergia ale też np bebilon pepti może powodować zaparcia, mieliśmy problem z zaparciami, przeszliśmy bebiko, bebilon pepti, nutramigen (przy nutramigenie sluz w kupce) az wkoncu trafiliśmy na właściwe hipp ha
Każdemu dziecku oczywiscie będzie pasować inne mleko, może być ze to mleczko jest za tłuste i obciąża brzuszek
Co mogę polecić, obserwować do tygodnia jeśli nie będzie poprawy to zmienić na inne np właśnie comfort
Ah i u takiego malucha przy robiebiu kupki często jest płacz bo jeszcze nie umie współgrać tego wszystkiego, ściskania parcia itp, z czasem będzie lepiej :)
U mnie pomagał masaż brzuszka plus robienie rowerka nóżkami plus zmiana mleka az do znalezienia odpowiedniego (córeczka ma 11tyg)
Tyle, że aby znaleźć odpowiednie mleko trzeba czasu żeby nie zrobić rewolucji brzuszkowych maluchowi
Jeśli chodzi o probiotyk można podawać takie od 1 dnia życia jak najbardziej, u nas sprawdził się dicoflor
 
wiem, że marka Hipp ma specjalne mleko dla dzieci właśnie z takim problemami - osobiście nie kupowałam tego konkretnie ale z tylko picie mleka z tej firmy nie powoduje u córki żadnych problemów
 
To wina mleka, pewnie jest zbyt ciężkie dla maluszka. Nam w takiej sytuacji lekarz zalecił mleko typu comfort my mamy Bebilon comfort i podawaliśmy jeszcze laktoferynę , to przy pierwszej córce. Teraz jak z piersi przeszliśmy na zwykłe mm to ten sam problem się pojawił więc odrazu wiedzieliśmy jakie mleko kupić i teraz córka robi prawidłowe kupki, bez męczenia się .
Witam my również mamy ten sam problem i również zmieniliśmy kilka razy mm ale problem nadal się utrzymuje. Czy mogła bym cię prosić abyś mi powiedziała co to jest ta laktoferyna i jej dawkowanie?
Pozdrawiam
 
Witam my również mamy ten sam problem i również zmieniliśmy kilka razy mm ale problem nadal się utrzymuje. Czy mogła bym cię prosić abyś mi powiedziała co to jest ta laktoferyna i jej dawkowanie?
Pozdrawiam
To składnik mleka , jak się karmi dziecko piersią to dostarcza się ją z pokarmem i ma dobry wpływ na brzuszek maluszka, to jest w formie zawiesiny i podaje się ileś kropli już nie pamiętam ile dokładne
 
reklama
Do góry