reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja też bym chciała karmić piersią moje bliźniaki, zastanawiam się tylko czy dam radę tyle mleka wyprodukować i co ja zrobię jak obydwa na raz będą chciały jeść 🤔
Co zrobisz jak obydwa naraz będą chciały jesc..?! Nakarmisz 🤣🤣🤣 nie dadzą o sobie zapomnieć małe ssaki. I wszystkie metody typu karmienie z zegarkiem w ręku ( co 2,3,4h…) one pokażą Ci gdzie możesz je sobie wsadzić.
Logiką nie grzeszą jak każdy noworodzio, ale zagłodzić to się nie dadzą. Pamiętaj z niemowlakiem nie wygrasz :-) będzie tak jak on chce, albo nie będzie w ogóle 😂
 
reklama
Fajnie ze to napisałaś. Zrobiło mi się o wiele lżej ❤️ Nie dlatego ze miałaś ciężki dzień tylko dlatego ze moje dni czasem wyglądają podobnie a mój wygląd … no cóż pozostawia wiele do życzenia. Nie próbuje nawet porównywać mojego trudu bo na stanie jedno szczęście ale ze względu na to ze skrajny wcześniak to mamy naprawdę wiele do nadrobienia i skontrolowania - na pewno mnie rozumiesz 😉 no i jak ostatnio pędziłam z rana z malutka na fizjoterapie to dopiero jak wysiadałam z auta i poczułam chłód na stopach to zorientowałam się ze w październiku wyszłam z domu w skarpetach i japonkach. Przemaszerowałam przez cały parking i weszłam do gabinetu a klapki schowałam szybko w kat ale nie umknęło to uwadze naszej Pani Ani i zamiast o Marysię zapytała o moje samopoczucie - odpowiedziałam ze wszystko super 🤪 w tym miesiącu samochód zarysowałam już dwa razy. Jak podjechałam pod szpital z malutka (dostała pierwsza dawkę synagisu) to stanęłam jak pipa i nie mogłam wyjąc fotelika od strony pasażera i ciągnęłam od strony kierowcy aż wcisnąłem klakson i postawiłam cały szpital na nogi. Jak już dotarłam na oddział to zorientowałam się ze pod kurtka mam górę od piżamy i nie mogę jej zdjac. Na sali 36 stopni bo przecież rozbieramy noworodki. Lekarka patrzyła na mnie jak na wariata. Dla mnie najważniejsze było to ze lekarka powiedziała ze dziecko wspaniale się rozwija i ona już nawet nie widzi oznak wcześniactwa. ❤️❤️❤️ Moja mama czasem jak mnie widzi to mówi dziecko oddaj mi ja na kilka godzin idź się ogarnij bo cię ktoś do MOPSu zgłosi 😂😂
Dziecko zadbane -matka nie. Ale tak jak piszesz kiedyś jeszcze będzie czas dla siebie. Ja każdego dnia dziękuje Bogu za mój cud ❤️
PS ściągam mleko już 7 miesiąc i muszę ci powiedzieć ze nic mnie tak nie podnieca jak widok umytych, wyparzonych i osuszonych laktatorów, butelek, smoczków 😂 jak mój maz zrobi mi taka niespodziankę to kocham go dwa razy mocniej ❤️
Nasze życie wywróciło się o 180 stopni. Cały czas jeszcze próbuje przepracować swoją traumę po przedwczesnym porodzie i pobycie malutkiej na intensywnej terapii ale niestety na moja psychoterapię nie mam ani czasu ani kasy. Nasza córka jest najważniejsza ❤️❤️❤️
Także łącze się w bólu i trzymam kciuki żebyś ogarnęła ząbki i do przodu ❤️ Zdrówka dla ciebie i dziewczynek ❤️
Rządzisz dziewczyno!! Pamiętaj królowa jest tylko jedna 🤣🤣🤣 i nią jesteś Ty.
A piżama chociaż czysta była..?! Bo jak tak to nie wiesz co to trud macierzyństwa 😂 Gratuluje dystansu do siebie! Ja już chyba jestem na etapie zlewki totalnej. Załączam tryb ignore i wyłączam procesy myślowe.
Jak ludzie się pytają : a to drugie to Pani ( dziecko w domyśle..) ??
Odpowiadam : nie sąsiada 🤣🤣🤣
Jak pytają jak to ogarniam to mówię, ze nie ogarniam. Na początku podwójne szczescie a potem idzie się zastrzelić 😂 To się dziwnie patrzą 🤓.
 
Czesc dziewczyny, czy ktoras z was badala D-Dimery?
Natknelam sie gdzies na to w internecie ze mogą swiadczyc o jakis dziwnych chorobach, zakrzepicach, trombofilii czy cos takiego co moze miec wplyw na ciaze .. Jeszcze nie doczytalam wszystkiego a kompletnie sie na tym nie znam, ale przypomnialo mi sie ze mialam jakies 6 lat temu to badanie wyszly mi podwyzszone mialam ponad 1000 a norma byla duuzo nizsza, ale wykluczyli mi zatorowosc plucna i nikt nigdy nie zlecil zadnych badan dolegliwosci minely a ja o tym zapomnialam.
Zadnen gin tez nigdy nie zlecil tych badan, zastanawiam sie czy to moze miec jakis wplyw na in vitro. Zaczelam właśnie swoja ostatnia 3 stymualcje i już mózg mi wariuje bo nagle mega sie zaczelam stresowac i panika ze znowu sie nie uda ze nie mialam takich badan itp itd..
 
Czesc dziewczyny, czy ktoras z was badala D-Dimery?
Natknelam sie gdzies na to w internecie ze mogą swiadczyc o jakis dziwnych chorobach, zakrzepicach, trombofilii czy cos takiego co moze miec wplyw na ciaze .. Jeszcze nie doczytalam wszystkiego a kompletnie sie na tym nie znam, ale przypomnialo mi sie ze mialam jakies 6 lat temu to badanie wyszly mi podwyzszone mialam ponad 1000 a norma byla duuzo nizsza, ale wykluczyli mi zatorowosc plucna i nikt nigdy nie zlecil zadnych badan dolegliwosci minely a ja o tym zapomnialam.
Zadnen gin tez nigdy nie zlecil tych badan, zastanawiam sie czy to moze miec jakis wplyw na in vitro. Zaczelam właśnie swoja ostatnia 3 stymualcje i już mózg mi wariuje bo nagle mega sie zaczelam stresowac i panika ze znowu sie nie uda ze nie mialam takich badan itp itd..
Myśle ze powinnaś sobie takie badanie zrobić albo szczególnie zwrocic uwagę lekarzowi na to. Przy stymulacji krew mocno krzepnie orzez hormony. Ja dostawałam przeciwzakrzepowe przy stymulacji bo miałam bardzo wysoki estradiol i pani doktor bała się ze „nam zakrzepnie” w sensie ja :) To jest niebezpieczne dla życia. Może się okazać ze musisz przyjmować heparynę. Napewno bym zrobiła badanie krzepliwości albo wlasnie te dimery.
 
Co zrobisz jak obydwa naraz będą chciały jesc..?! Nakarmisz 🤣🤣🤣 nie dadzą o sobie zapomnieć małe ssaki. I wszystkie metody typu karmienie z zegarkiem w ręku ( co 2,3,4h…) one pokażą Ci gdzie możesz je sobie wsadzić.
Logiką nie grzeszą jak każdy noworodzio, ale zagłodzić to się nie dadzą. Pamiętaj z niemowlakiem nie wygrasz :-) będzie tak jak on chce, albo nie będzie w ogóle 😂
😂 To też racja 😂 ale że jeden z jednego i drugi z drugiego cyca naraz? Najedzą się ? 😳 OMG jeszcze pół roku a ja mam takie rozkminy 🤪🤭
 
Myśle ze powinnaś sobie takie badanie zrobić albo szczególnie zwrocic uwagę lekarzowi na to. Przy stymulacji krew mocno krzepnie orzez hormony. Ja dostawałam przeciwzakrzepowe przy stymulacji bo miałam bardzo wysoki estradiol i pani doktor bała się ze „nam zakrzepnie” w sensie ja :) To jest niebezpieczne dla życia. Może się okazać ze musisz przyjmować heparynę. Napewno bym zrobiła badanie krzepliwości albo wlasnie te dimery.
Tak zrobie na pewno w poniedziałek. We wtorek mam wizyte u gin to mu o tym powiem, ale kurcze juz mialam 2 stymulacje do in vitro i nikt mnie nawet nie zapytal o to, nie zlecił badan ani nic :(
Ciekawe czy tez wyjda podwyzszone, czy moglo sie to zmienic po tylu latach..? Kurde! Kolejny stres..
A z drugiej strony z estradiolem nigdy nie mialam problemow nie mowili że jest nie tak..
 
Rządzisz dziewczyno!! Pamiętaj królowa jest tylko jedna 🤣🤣🤣 i nią jesteś Ty.
A piżama chociaż czysta była..?! Bo jak tak to nie wiesz co to trud macierzyństwa 😂 Gratuluje dystansu do siebie! Ja już chyba jestem na etapie zlewki totalnej. Załączam tryb ignore i wyłączam procesy myślowe.
Jak ludzie się pytają : a to drugie to Pani ( dziecko w domyśle..) ??
Odpowiadam : nie sąsiada 🤣🤣🤣
Jak pytają jak to ogarniam to mówię, ze nie ogarniam. Na początku podwójne szczescie a potem idzie się zastrzelić 😂 To się dziwnie patrzą 🤓.
cenię za szczerość A nie cukierkowanie macierzyństwa.
Także dziewczyny wiadomo że to piękny czas ( ale poczatki to raczej z perspektywy czasu) także ja już teraz żeby trochę odczarować to wyidealizowane (tym bardzi3j przez długie starania) macierzyństwo będę Wam życzyć nie różowych pupek (bo te beda) A pogryzionych sutkow, zarzyganych koszulek i nieprzespanych nocy (no to też bedzie) 🤣😍
A i nie dajcie się wrobic w takie myślenie jak: tyle się starałam to nie mogę narzekać- owszem możesz.
 
reklama
Ja też bym chciała karmić piersią moje bliźniaki, zastanawiam się tylko czy dam radę tyle mleka wyprodukować i co ja zrobię jak obydwa na raz będą chciały jeść 🤔
Moja przyjaciółka karmiła chyba 2 lata. Od początku nauczyła bliźniaczki, która pierś jest której. Nie mówię, ze było jej lekko. Świetnie sobie poradziła, dzieci na piersi pieknie rosły, myśle ze Twoje ciało ogarnie temat. Tylko trzeba czasami więcej wytrwałości.
 
Do góry