reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urodzinki.

Dołączył(a)
19 Kwiecień 2017
Postów
9
Witam. Mam troje dzieci 7 latkę oraz bliźnięta 4l. Mój problem to pierwsze urodzinki szwagierki synka niby wszystko fajnie zaprosiła nas ale moje dzieci idą na taką zabawę pierwszy raz nie martwię się o starszą córkę ale o bliźnięta córka jest ugodowa i spokojna a synek taki wariat lubi się popisywać specjalnie się przewracać a w szczególności jak jest ktoś obcy to pierwsze co mnie martwi że będą inni goście patrzeć na niego i niewiadomo co myśleć.. druga sprawa to prezent mam obawę że będzie chciał te zabawki maluszka albo będzie zabierał najgorsze jest to że bliźniaki nie miały nigdy kontaktu z innymi dziećmi mieszkamy w małej wiosce gdzie nie ma dzieci, mam obawy co do zachowania mojego synka nie wiem co zrobi.. już sama nie wiem czy iść z nimi. Może to głupie ale mam takiego stresa.. proszę o radę
 
reklama
Tu raczej nie ma rady, kiedys dzieci musza wejsc w interakcje z innymi maluchami. 4 latki to juz duze dzieciaczki, nie chodza do przedszkola, na place zabaw itd?
Pozatym dzieci mają przerozne charaktery, czasem nie da sie przewidziec zachowania w roznych nowych sytuacjach, niektore potrafia zaskoczyc rodzicow i w dobrą i złą strone, ale nie mozna przez to dzieci izolowac od innych, wszystko mozna wypracowac, poprowadzic dziecko przez kazdy etap.
 
Myśle ze najwyższy czas isc na taka imprezę. Dobrze wam to zrobi. Wygłupy dzieci typu przewracanie to normalna rzecz. Warto wytłumaczyć ze prezent jest dziecka które ma urodziny a oni dostaną w domu po powrocie np lizaka czy kinder jajko. Nie analizuj. Idź. Będzie dobrze.
 
Witam. Mam troje dzieci 7 latkę oraz bliźnięta 4l. Mój problem to pierwsze urodzinki szwagierki synka niby wszystko fajnie zaprosiła nas ale moje dzieci idą na taką zabawę pierwszy raz nie martwię się o starszą córkę ale o bliźnięta córka jest ugodowa i spokojna a synek taki wariat lubi się popisywać specjalnie się przewracać a w szczególności jak jest ktoś obcy to pierwsze co mnie martwi że będą inni goście patrzeć na niego i niewiadomo co myśleć.. druga sprawa to prezent mam obawę że będzie chciał te zabawki maluszka albo będzie zabierał najgorsze jest to że bliźniaki nie miały nigdy kontaktu z innymi dziećmi mieszkamy w małej wiosce gdzie nie ma dzieci, mam obawy co do zachowania mojego synka nie wiem co zrobi.. już sama nie wiem czy iść z nimi. Może to głupie ale mam takiego stresa.. proszę o radę
Ja swoje dziecko zabierałam między dzieci jak miał rok skończony, a nawet wcześniej:) do koleżanek i ich dzieci.. różnie bywało dziecko przechodzi przez różne etapy. Czasem wyrywali sobie zabawki, czasem bawili się ale oddzielnie teraz już 3 letni syn bawi się ładnie i rozumie że trzeba sie dzielić. Ja dużo ze swoim dzieckiem rozmawiam dużo tłumaczę, często analizujemy jakieś sytuację które miały miejsce wcześniej. Twoje dzieci jako rodzeństwo też uczą się tych rzeczy między sobą. Że trzeba czasem ustąpić, nie bić się, pożyczyć zabawkę itp. Nic ci innego nie zostaje jak tylko rozmowa z dziećmi. Powiedz gdzie idziecie, wytłumacz że na urodziny przynosi się dziecku prezent, że mogą bawić się jego zabawkami tylko muszą sie wszystkim dzielić itp w tym wieku juz na pewno wszystko zrozumieją. Będzie dobrze:)
 
Do góry