reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Asymetria główki

Mono88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Czerwiec 2021
Postów
965
Mój synek ma 8 tygodni. Właśnie odkryłam, że ma asymetryczną główkę. Od zawsze wołał patrzeć w swoje prawo, lepiej mu się spało na prawym boczku, na pleckach odwracał głowę częściej także w te stronę. Widziałam, że leżąc przechyla główkę w jedną stronę, z tyłu głowy coś mi mówiło, że może coś jest nie tak, ale dopiero teraz zauważyłam, że spowodowało to u niego asymetrię czaszki. Widać to bardzo z tyłu, głowa z lewej (czyli tej jego ulubionej strony) jest zaokrąglona, a z prawej normalna. Z przodu trzeba się przyjrzeć, ale też widać nad uszkiem, że z jego prawej jest prosta, a z lewej nieco okrąglejsza. Ja widzę. Syn ma bardzo duże ciemiączko, czy to też może być powodem, że głowa mu się tak "łatwo" deformuje? Na zdjęciu przyjął typową dla siebie pozycję. Jak pisałam wyżej, coś mi mówiło, że może być nieprawidłowa, ale bardziej jednak skłaniałam się ku temu, że dzieci tak mają.
Innych zaburzeń typu używanie jednej rączki, nóżki, czy coś podobnego nie zauważyłam. Tylko ta głowa. Co robić? Gdzie najpierw? Pediatra czy od razu kontaktować się z fizjoterapeutą? Bardzo się zmartwiłam 😢
 

Załączniki

  • 20211118_184918.jpg
    20211118_184918.jpg
    2,6 MB · Wyświetleń: 891
reklama
Fizjo,to wszystko da się wyprostować, mój syn miał tak samo, a teraz 10 miesięcy i wszystko ok, rehabilitowalosmy się chyba że dwa miesiące.
A prywatnie czy na NFZ? Jak prywatnie to orientacyjnie, jaki to koszt? Nawet nie mam pojęcia. Co ile są takie wizyty?
 
A prywatnie czy na NFZ? Jak prywatnie to orientacyjnie, jaki to koszt? Nawet nie mam pojęcia. Co ile są takie wizyty?
Wszystko było na NFZ, więc nie mam pojęcia jaki koszt. Chodziłam raz na 3 tygodnie i ćwiczyłam ciągle w domu ćwiczenia, które pokazać nam fizjo.
Najpierw byłam jednak u neurologa, który wykluczył przykurcz itp. bo kiedy syna brało się do góry i lekarz nim wywijał, to nie miał główki do barku przykurczonej, był fajnie rozluźniony. To się fachowo jakoś nazywa, ale nie pamiętam jak.
 
U nas też była asymetria, syn lubił leżeć na jednej stronie. Chodził do fizjoterapeuty, chyba raz w tygodniu, nie na nfz. Wszystko się poprawiło po ćwiczeniach, w domu również musieliśmy z nim ćwiczyć :)
 
Moja córka miało dokładnie to samo i pierwsza i druga , przy oby kupiliśmy poduszeczkę z takim dołkiem na środku i się sprawdzalo , z kolei druga córka jak nauczyła przekręcać się na brzuch tak automatycznie zaczęła spać na nie wylewanej stronie i dzięki temu już jej się prawie zrównała główka, obecnie na prawie 8 mniesiecy, też miała duże ciemiączko, lekarz zalecił zwiększenie Wit D
 
A czy Wasze dzieci miały też większe oczko na tej "ulubionej" stronie? Czytałam, że tak się dzieje, że to oko będzie większe. To się też zrówna?
 
reklama
Do góry