reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poziom Hcg po poronieniu?

Magda19942022

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Styczeń 2022
Postów
69
Cześć,
Poroniłam przed 5 tygodniem. Czy jest możliwe że beta tak długo się utrzymuje?czyli 4 tygodnie. Położna powiedziała żebym robiła testy ciążowe i sprawdzała co jakiś czas. Mieszkam w Holandii i tutaj się nie robi bety z krwi od tak. Ale minęło już 4 tygodnie od krwawienia i dalej testy pozytywne. Dziś robiłam z popołudniowego moczu.
 

Załączniki

  • IMG20220131181538.jpg
    IMG20220131181538.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 365
reklama
Lekarz powienien sprawdzić czy macica się całkowicie oczyściła.
Byłam 20 stycznia i powiedziała że czysto . Zastanawiam się czy to możliwe że wczesna ciąża. Z mężem pierwsze zbliżenie było 13 stycznia czyli 2 tygodnie po krwawieniu poronnym. Testy wgl nie jaśnieją od 4 tygodni.
 
Byłam 20 stycznia i powiedziała że czysto . Zastanawiam się czy to możliwe że wczesna ciąża. Z mężem pierwsze zbliżenie było 13 stycznia czyli 2 tygodnie po krwawieniu poronnym. Testy wgl nie jaśnieją od 4 tygodni.
Kuzynka zaszła bezpośrednio po poronieniu, nie miała nawet okresu po... Więc wszystko możliwe.
 
Cześć,
Poroniłam przed 5 tygodniem. Czy jest możliwe że beta tak długo się utrzymuje?czyli 4 tygodnie. Położna powiedziała żebym robiła testy ciążowe i sprawdzała co jakiś czas. Mieszkam w Holandii i tutaj się nie robi bety z krwi od tak. Ale minęło już 4 tygodnie od krwawienia i dalej testy pozytywne. Dziś robiłam z popołudniowego moczu.
Jest taka możliwość - jeśli poronienie było niepełne i dalej resztki jaja są w macicy (lub w innym miejscu jeśli ciąża nie była uwidoczniona).
Tak długo utrzymująca się mocna beta to wskazanie do diagnostyki bo to może być dla Ciebie groźne zwyczajnie.

Może być też tak że to ciąża i „nowa” beta.

Dla porównania - po poronieniu samoistnym ciąży 9 tygodniowej 4 stycznia miałam kilka dni temu betę <1
 
Jest taka możliwość - jeśli poronienie było niepełne i dalej resztki jaja są w macicy (lub w innym miejscu jeśli ciąża nie była uwidoczniona).
Tak długo utrzymująca się mocna beta to wskazanie do diagnostyki bo to może być dla Ciebie groźne zwyczajnie.

Może być też tak że to ciąża i „nowa” beta.

Dla porównania - po poronieniu samoistnym ciąży 9 tygodniowej 4 stycznia miałam kilka dni temu betę <1
Będe dzwonić do lekarza myślę w tym tygodniu bo mnie to martwi. To ja miałam krwawienie 2 stycznia i niespełna 5 tydzień i takie kreski. Czyli ty masz całkiem negatywne testy już?
 
Będe dzwonić do lekarza myślę w tym tygodniu bo mnie to martwi. To ja miałam krwawienie 2 stycznia i niespełna 5 tydzień i takie kreski. Czyli ty masz całkiem negatywne testy już?
Tak, beta <1 to tak jakbym w ciąży nigdy nie była
Już tydzień po poronieniu miałam cienie na teście ciążowym (tez sikalam zeby na betę pójść dopiero jak będzie raczej niska i nie kłuć się w kółko)
Po 2,5 tygodnia nie było nawet cienia na teście
 
Tak, beta <1 to tak jakbym w ciąży nigdy nie była
Już tydzień po poronieniu miałam cienie na teście ciążowym (tez sikalam zeby na betę pójść dopiero jak będzie raczej niska i nie kłuć się w kółko)
Po 2,5 tygodnia nie było nawet cienia na teście

Test zrobiłam przed chwilą i odrazu wyszła taka mocna kreska,moze na zdjęciu tego tak nie widać. Zaczynam się martwic.
 

Załączniki

  • IMG20220202203945.jpg
    IMG20220202203945.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 159
reklama
Do góry