reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm

Dołączył(a)
3 Listopad 2021
Postów
13
Witam. Pisałam w listopadzie tu na forum dziewczyny trochę mnie uspokoiły ale nadal widzę że coś jest nie tak😐 mam córkę co ma już 11 miesięcy🙂 jest cudowna♥️ lecz mam małe obawy... Super rozwija się ruchowo od 8,5 miesiąc rączkuje, od 8 wstaje, chodzi przy meblach od 9(niestety na paluszkach) ,ale jak dam ja do pchacza to piękne stawia stopy całe, umie robić papa,bić brawo,zrobić jaka duża jestem,ile ma kłopotów,przesłać buziaka,dać buziaka,kosi kosi,no no (tylko całą ręką to roni) ,wie gdzie jest lala(przytyka ja i udaje że ja karmi ma swoją buteleczkę),miś,pies ,kaczka,telefon (zawsze przykłada sobie telefon do uszka i udaje że dzwoni),czesze włosy sobie i mi ,wie gdzie jest bozia,telewizor,pilot,kwiatek, wie też gdzie babcia ,tata i dziadek (popatrzy na nich) a jak zapytana o mamę to popatrzy na zdjęcie.jak coś chce to pokazuje ręką. Umie wyjmować i wkładać klocki,próbuje dać klocka na klocek. Kontakt wzrokowy ok. Jak pokaże coś palcem to zawsze popatrzy. Jak jej powiem daj zabawkę to da,daj AM też da, na komendę chodź tu czasami przyjdzie a czasami nie, na nie wolno ma gdzieś j, Zabawkami bawi się chwilę, książki lubi ale woli je wertować.mowi mama ,baba,Dada ,tata ale nie wiem czy wie do kogo ma to powiedziec. Nie naśladuje zwierzat.jedyne co mnie najbardziej martwi to mało bardzo mało reaguje na imię😐😐😐 😐 owszem są sytuacje typu jest większa liczba osób ktoś ją zawoła zawsze się odwróci ale jak jestem z nią samą albo babcia to nie odwróci się(wolalm parę razy) nawet jak siedzi sobie w krzesełku i nic nie robi to i tak nie zareaguje.. nie wiem co robić 😐 na męża też czasami nie reaguje ale bardziej na niego zareaguje niż na nas..
 
reklama
Jak masz wątpliwości, to pozostaje poradnia psychologiczno-pedagogiczna. I to może być rozwiązanie dla Was. Jak ktoś w końcu Wam powie, że wszystko jest w porządku. Na wszystko przychodzi czas, a u Was z tego co piszesz, to w zasadzie jest książkowo. Szkoda Twoich nerwów i rozterek. A do końca przez neta nie widząc dziecka, to nie ma co diagnozować.

Moim zdaniem tu nie ma żadnych objawów autyzmu. Jak masz wątpliwości czy dziecko słyszy, to lepszy będzie laryngolog.
 
Mój ma 13 miesięcy i nie robi nawet 3/4 rzeczy co twoje dziecko. Udaj się do specjalisty, może on cie uspokoi, bo nie sądzę, żeby tu były objawy autyzmu
 
Moja ma 11 miesięcy i nie robi 1/3 z tego. Starsza też nie robiła a aktualnie jest mega wygadaną 5latka.
Ale jeśli masz obawy i tak Ci podpowiada matczyna intuicja to szukaj specjalistów którzy Wam pomogą.
 
Jak masz wątpliwości, to pozostaje poradnia psychologiczno-pedagogiczna. I to może być rozwiązanie dla Was. Jak ktoś w końcu Wam powie, że wszystko jest w porządku. Na wszystko przychodzi czas, a u Was z tego co piszesz, to w zasadzie jest książkowo. Szkoda Twoich nerwów i rozterek. A do końca przez neta nie widząc dziecka, to nie ma co diagnozować.

Moim zdaniem tu nie ma żadnych objawów autyzmu. Jak masz wątpliwości czy dziecko słyszy, to lepszy będzie laryngolog.
Właśnie myślałam o nim.. mamy też wizytę u
 
Moja córka ma autyzm wczesnodzieciecy i większość tych rzeczy opanowała mając 2-3 a nawet 4 lata. 😆🙈 Myślę, że się na siłę doszukujesz. 🙈
 
Moja córka ma autyzm wczesnodzieciecy i większość tych rzeczy opanowała mając 2-3 a nawet 4 lata. 😆🙈 Myślę, że się na siłę doszukujesz. 🙈
Mam taką nadzie🙂 owszem jakbym miała to i tak nic na to nie poradzę tylko po prostu wcześniej chciałabym wiedzieć żeby jej pomóc 🙂
 
reklama
Do góry