reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prowadzenie ciąży - jak to zrobić?

Ainais

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2022
Postów
4 502
Proszę o sugestie.
Zazwyczaj chodziłam do ginekologa w ramach abonamentu z zakładu pracy (raz do roku cytologia, USG), to było dla mnie wystarczające. Nawet na samych lekarzy nie zwracałam uwagi.
Teraz jestem na początku ciąży i muszę przyznać, że podejście lekarzy w tej (mimo wszystko prywatnej) przychodni, nie do końca mi odpowiada. Zaleta jest taka, że wszystkie badania są za free.

Zastanawiam się, gdzie prowadzić ciążę. Z jednej strony skoro mam abonament, to szkoda by było nie skorzystać, z drugiej chciałabym mieć "swojego" lekarza, do którego mogłabym zadzwonić w razie niepokojów.
Czy któraś z Was korzystała z usług dwóch lekarzy? Jak to organizowałyście?
 
reklama
Uwierz mi, jest masa kobie które korzystają z usług dwóch różnych lekarzy.
Np właśnie jeden z pakietu, z NFZ żeby mieć darmowe badania, a drugiego prywatnego.

Przede wszystkim do lekarza trzeba mieć pełne zaufanie. Już teraz wiesz że tamte wizyty są dla ciebie całkowicie niewystarczające , a tak jak piszesz : dobrze jest mieć lekarza do którego można zadzwonić poza wizytami w razie jakichś nagłych problemów .
 
Proszę o sugestie.
Zazwyczaj chodziłam do ginekologa w ramach abonamentu z zakładu pracy (raz do roku cytologia, USG), to było dla mnie wystarczające. Nawet na samych lekarzy nie zwracałam uwagi.
Teraz jestem na początku ciąży i muszę przyznać, że podejście lekarzy w tej (mimo wszystko prywatnej) przychodni, nie do końca mi odpowiada. Zaleta jest taka, że wszystkie badania są za free.

Zastanawiam się, gdzie prowadzić ciążę. Z jednej strony skoro mam abonament, to szkoda by było nie skorzystać, z drugiej chciałabym mieć "swojego" lekarza, do którego mogłabym zadzwonić w razie niepokojów.
Czy któraś z Was korzystała z usług dwóch lekarzy? Jak to organizowałyście?
Ja chodziłam do lekarza prywatnie, a badania robiłam z abonamentu w pracy. Dwie wizyty u dwóch różnych lekarzy były wg mnie zbyteczne.
 
Proszę o sugestie.
Zazwyczaj chodziłam do ginekologa w ramach abonamentu z zakładu pracy (raz do roku cytologia, USG), to było dla mnie wystarczające. Nawet na samych lekarzy nie zwracałam uwagi.
Teraz jestem na początku ciąży i muszę przyznać, że podejście lekarzy w tej (mimo wszystko prywatnej) przychodni, nie do końca mi odpowiada. Zaleta jest taka, że wszystkie badania są za free.

Zastanawiam się, gdzie prowadzić ciążę. Z jednej strony skoro mam abonament, to szkoda by było nie skorzystać, z drugiej chciałabym mieć "swojego" lekarza, do którego mogłabym zadzwonić w razie niepokojów.
Czy któraś z Was korzystała z usług dwóch lekarzy? Jak to organizowałyście?
Też zamierzam tak robić, jak będę w ciąży ze względu na darmowe badania. Chodzę do ginekologa prywatnie i jest to anioł nie lekarz, do którego mam zaufanie. Jest empatyczna i poświęca dużo uwagi natomiast Ci z LuxMedu, bo tam mam pakiet z pracy, to dla mnie masakra. Szybko, szybko żeby tylko wizyta się odbyła, zero jakiegokolwiek zainteresowania, a po drugie mam uraz, bo w poronionej ciąży, jak poszłam na kontrolną wizytę pani doktor stwierdziła, że na USG wszystko w porządku i super, a już w tym czasie ciąża obumarła, ale dowiedziałam się o tym dopiero za 2 tyg. Moja koleżanka z pracy robiła tak samo, prywatnie do swojej i do Lux tylko po to żeby mieć darmowe badania i umawiała się na wizyty i tu i tu, ale powiedziała o tym swojej ginekolog.
 
Ja badania robię z pakietu a do lekarza chodzę prywatnie ale mam możliwość odliczenia sobie części kwoty za wizytę z pakietu. Może u Ciebie też jest taka możliwość?
 
Ja chodziłam na NFZ i byłam zadowolona. Badania prenatalne robiłam prywatnie. Teraz mogę mieć badania prenatalne na NFZ ale już wiem ze robić ich nie będę.
 
Ja chodziłam do lekarza prywatnie, a badania robiłam z abonamentu w pracy. Dwie wizyty u dwóch różnych lekarzy były wg mnie zbyteczne.
Musiałabym zadzwonić, ale zdaje się, że w moim pakiecie jest konieczność skierowania na badania od lekarza z Lux Med. Jak sobie z tym poradziłaś?
 
Musiałabym zadzwonić, ale zdaje się, że w moim pakiecie jest konieczność skierowania na badania od lekarza z Lux Med. Jak sobie z tym poradziłaś?
Jeżeli chodzi o odliczenie kosztów, to w Lux jest to możliwe jeżeli masz skierowanie na badanie, a nie ma dostępnego terminu dla Ciebie i wtedy idziesz robisz to badanie i wypełniasz taki papier, ale musisz wziąć fakturę za to i zwracają Ci pieniądze. Jeszcze jest taka opcja, że jeżeli chcesz dostać się do specjalisty, a również nie ma terminu, to podają Ci placówki, z którymi współpracują i tam możesz się udać w ramach tego pakietu.
 
Proszę o sugestie.
Zazwyczaj chodziłam do ginekologa w ramach abonamentu z zakładu pracy (raz do roku cytologia, USG), to było dla mnie wystarczające. Nawet na samych lekarzy nie zwracałam uwagi.
Teraz jestem na początku ciąży i muszę przyznać, że podejście lekarzy w tej (mimo wszystko prywatnej) przychodni, nie do końca mi odpowiada. Zaleta jest taka, że wszystkie badania są za free.

Zastanawiam się, gdzie prowadzić ciążę. Z jednej strony skoro mam abonament, to szkoda by było nie skorzystać, z drugiej chciałabym mieć "swojego" lekarza, do którego mogłabym zadzwonić w razie niepokojów.
Czy któraś z Was korzystała z usług dwóch lekarzy? Jak to organizowałyście?
Mam też luxmed ale prowadzę prywatnie u zaufanego.
Wyniki z krwi, hormony itd to dzwonie do internisty (on do mnie) i proszę o skierowania. Bez problemu wypisuje
 
reklama
Do góry