reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwszy okres po porodzie

Aleksandra2296

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Październik 2021
Postów
78
Hej. Po 2 miesiącach od porodu dostałam swój pierwszy okres który trwa już ponad 2 tygodnie. Czy to jest normalne? Raz leci mniej raz więcej, wczoraj myslalam że już koniec, dzisiaj się budzę i znowu leci, już nie ogarniam 🤦‍♀️ Zaznaczę ze jakieś 2 dni przed pojawieniem się tego okresu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Nie wiem czy mogą mieć one na to jakiś wpływ czy co?
 
reklama
A jakie to są tabletki?
Bo jak jednoskładnikowe to dość często się tak zdarza o czym jest napisane w ulotce 😉
 
To są tabletki jednoskładnikowe raczej skierowane do młodych kobiet i kobiet karmiących.
Ja w momencie zaprzestania karmienia biorąc tabletki jednoskładnikowe miałam cały czas plamienia.

PS. Lekarz wiedział, że nie karmisz piersią?
 
Ja przy jednoskładnikowych tabletkach za pierwszym razem w ogóle krwi nie widziałam. A za drugim krwawiłam prawie cały czas. To były plamienia, ale na tyle denerwujące, że zrezygnowałam z tabletek. Ginekolog mnie zbadał i powiedział, że wszystko OK, a te plamienia to skutek tabletek właśnie.
 
Hej. Po 2 miesiącach od porodu dostałam swój pierwszy okres który trwa już ponad 2 tygodnie. Czy to jest normalne? Raz leci mniej raz więcej, wczoraj myslalam że już koniec, dzisiaj się budzę i znowu leci, już nie ogarniam 🤦‍♀️ Zaznaczę ze jakieś 2 dni przed pojawieniem się tego okresu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Nie wiem czy mogą mieć one na to jakiś wpływ czy co?
A byłaś już na usg po połogu?
 
Po limeticu też miałam okropne jazdy. Po pierwszej ciąży okresu dostałam ok 3 msc od cc. Jak się zaczął to trwal z 1,5 msc. Powiedzmy tydzien czasu miałam okres, 4 dni przerwy, znów tydzien okres, tydzien przerwy. Jakoś naliczyłam, że na 30 dni kalendarzowych 24 dni krawiłam. Zgłosiłam się do gin i powiedział, że to przez limetic, a poza tym jego zdaniem one słabo zabezpieczają przed ciążą. Jak tylko odstawiłam to od razu przestałam krawić. 3 cykle miałam bardzo krótkie, a potem wszytsko się bardzo ładnie unormowało. Po tej ciąży lekarz przypisał mi slinde, ale nie wykupiłam i mam bardzo ładne równe 38 dniowe cykle.

Tak więc, krwawienia mogą mieć związek z tymi tabletkami. Podejrzewam, że jak je odstawisz wszystko się unormuje. Każde nietypowe krwawienia między cyklowe warto też omówić dla spokoju z lekarzem.
 
reklama
To są tabletki jednoskładnikowe raczej skierowane do młodych kobiet i kobiet karmiących.
Ja w momencie zaprzestania karmienia biorąc tabletki jednoskładnikowe miałam cały czas plamienia.

PS. Lekarz wiedział, że nie karmisz piersią?
Dobrze wiedzieć, bo mi poprzedni lekarz je zapisał wiedzieć, że karmię piersią i byłam już po 30stce. :D
 
Do góry