reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwszy Mikołaj, pierwszy prezent.

Jeśli chcesz żeby Twój mały Wojownik gdzieś miał kontakt z językiem to ja Ci polecam mówiącą farmę z chicco, ma przełącznik PL-ANG. Kupiliśmy ją niedawno i powiem szczerze, że roczne dziecko zajęła bez reszty, ale Twój maluch bez problemu załapie, bo jest bardzo intuicyjna w użyciu, łatwo się przyciska na zwierzaki i one wydają odgłosy, lektor nazywa też kolory zwierząt, są cyferki, po naciśnięciu na słoneczko włączają się wesołe piosenki o farmie, moja przy tym baluje 😁 Dla mnie to pożyteczna zabawka gdzie jest i zabawa i edukacja w jednym, a nie tylko taki bezużyteczny irytujący grajek jakich na rynku dużo, co nic nie wnosi w rozwój malucha. Polecamy z Córcią!
Mam pytanie z innej beczki - polecasz basen z kulkami? Do jego zakupu przymierzalam się od początku ciąży, i wciąż myślę czy go kupić 😅 boję się że kulki będą wszędzie, a mym duży salon, otwarty na resztę domu, i nie wiem czy to dobry pomysł 🤔
 
reklama
Moje dzieciaki bardzo lubiły stoliczek edukacyjny z Fischer Price i wszelkie ich zabawki. Mają opcje zmiany języka, uczą kolorów, kształtów i są nie do zdarcia. Pomiędzy dzieciakami mam prawie 10 l a zabawki po starszym jak nówki trafiły w ręce siostry.
 
U nas Mikołaj przyniesie takiego króliczka który ma melodie. Robi za gryzak i w nocy jako lampka
Screenshot_20221124-160258.png
 
O, to Twoje dziecko jest przeciwieństwem mojego 😁 bo mój syn wcale nie jest zainteresowany grającymi/świecącymi zabawkami.

Twój syn jak na 7 msc duuuuzo rozumie, super :) chociaż moje dziecko nie da mi przeczytać mu książeczki, w tym roku stawiamy właśnie na literaturę 😁 może polecisz jakieś książeczki? Wczoraj ogladalam pucia, ale to chyba dla starszych dzieci? Czy są różne serie? Jeszcze się nie orientuje w temacie 😅

Ja dla 7-8msc proponuję :
Garnuszek na klocuszek
Pchacz (osobiście nie mialam, ale wiem że dzieci to lubią, i tutaj z efektem swietlnym, co może spodobać się Twojemu maluchowi)
Jeździk pająk
Pianinko baby Einstein (ta firma ma też świetną gitarę, bębenek i tablet)
Domek dumel (TO NASZE ODKRYCIE!)
Arka dumel
Kostka aktywności
Skrzynka clementoni (to może odbiega od reszty, bo nie nest interaktywne, ale to ciekawa alternatywa przebijanki)
Kostka interkatywna nr 2
Teczuszka maluszka
Moi to mole książkowe. Od małego w książeczkach. Zawsze na urodziny czy inne okazje były kupowane zabawki i książeczki. Dla takiego malucha polecam serie Akademia Mądrego Dziecka, wszelkie rymowanki np fajne są z wydawnictwa Wilga (mogę Ci później wrzucić link), serie o małej białej rybce z Mamania, Pucio też jest ciekawy. Fajne książki już dla takiego 2 latka miało wyd Muza wierszyki 2, 3 latka, poczytajki 2 latka itd ale chyba teraz wycofali książki dla dzieci z oferty. U mnie pełno książek po starszym i niektóre niestety są już niedostępne w sprzedazy. Ogólnie polecam wiersze i wierszyki polskich poetów, rymowanki one zawsze, niezależnie od wieku świetnie się sprawdzą.
 
Moi to mole książkowe. Od małego w książeczkach. Zawsze na urodziny czy inne okazje były kupowane zabawki i książeczki. Dla takiego malucha polecam serie Akademia Mądrego Dziecka, wszelkie rymowanki np fajne są z wydawnictwa Wilga (mogę Ci później wrzucić link), serie o małej białej rybce z Mamania, Pucio też jest ciekawy. Fajne książki już dla takiego 2 latka miało wyd Muza wierszyki 2, 3 latka, poczytajki 2 latka itd ale chyba teraz wycofali książki dla dzieci z oferty. U mnie pełno książek po starszym i niektóre niestety są już niedostępne w sprzedazy. Ogólnie polecam wiersze i wierszyki polskich poetów, rymowanki one zawsze, niezależnie od wieku świetnie się sprawdzą.
Dzięki za polecenie, możesz wrzucić link :) mój syn lubi książkę z serii dotykam poznaje sensoryczną, planuje kupić następna. Mam jeszcze na oku taką z elementami do przesuwania , i taka z otwieranymi okienkami. Zwykle książki go nie interesują. Może polecisz coś w tym stylu?
 
Mam pytanie z innej beczki - polecasz basen z kulkami? Do jego zakupu przymierzalam się od początku ciąży, i wciąż myślę czy go kupić 😅 boję się że kulki będą wszędzie, a mym duży salon, otwarty na resztę domu, i nie wiem czy to dobry pomysł 🤔
U nas niewypał. Już dwa razu schodził ze strychu i wciąż wraca
 
Dzięki za polecenie, możesz wrzucić link :) mój syn lubi książkę z serii dotykam poznaje sensoryczną, planuje kupić następna. Mam jeszcze na oku taką z elementami do przesuwania , i taka z otwieranymi okienkami. Zwykle książki go nie interesują. Może polecisz coś w tym stylu?
Akademia Mądrego Dziecka to seria właśnie z przesuwanymi elementami, otwieranymi okienkami itd. W Empiku widziałam też takie książeczki z wkładami z materiału, gumy z wytłoczeniami itd ale nie pamiętam nazwy
Te wierszyki z Wilgi to seria Rymowanki Maluszka
Akademia Mądrego Dziecka

Te wytłaczane to chyba z tej serii widziałam
 
reklama
Mam pytanie z innej beczki - polecasz basen z kulkami? Do jego zakupu przymierzalam się od początku ciąży, i wciąż myślę czy go kupić 😅 boję się że kulki będą wszędzie, a mym duży salon, otwarty na resztę domu, i nie wiem czy to dobry pomysł 🤔
U nas był basen z kulkami. Synek tylko by wyrzucał piłki. Córka chwilę się bawiła w nim, ale też wyrzucała. A jak nie pozwalałam to wrzask. Basen z kulkami maja teraz tylko na sali zabaw.
Jeśli chcesz żeby Twój mały Wojownik gdzieś miał kontakt z językiem to ja Ci polecam mówiącą farmę z chicco, ma przełącznik PL-ANG. Kupiliśmy ją niedawno i powiem szczerze, że roczne dziecko zajęła bez reszty, ale Twój maluch bez problemu załapie, bo jest bardzo intuicyjna w użyciu, łatwo się przyciska na zwierzaki i one wydają odgłosy, lektor nazywa też kolory zwierząt, są cyferki, po naciśnięciu na słoneczko włączają się wesołe piosenki o farmie, moja przy tym baluje 😁 Dla mnie to pożyteczna zabawka gdzie jest i zabawa i edukacja w jednym, a nie tylko taki bezużyteczny irytujący grajek jakich na rynku dużo, co nic nie wnosi w rozwój malucha. Polecamy z Córcią!
Właśnie Zamówiłam tą zabawkę dla córki na Mikołajki 😁 ciekawe, czy jej się spodoba.
 
Do góry