reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród Zabrze

Kesjehn

Początkująca w BB
Dołączył(a)
12 Luty 2023
Postów
29
Cześć dziewczyny, czy są tu jakieś mamy które niedawno rodziły w szpitalu w Zabrzu i są w stanie coś napisać o opiece i ogólnie szpitalu? Albo mamy które się szykują do porodu i sprawdzały ten szpital? Chodzę do lekarki która tam pracuje, po za tym mam niedaleko i tam chciałam rodzić. Mam już dwóch synów ale duża różnica wieku i urodzeni nie tutaj. A teraz prawdopodobnie planowane CC z przyczyn neurologicznych, chciałabym wiedzieć jak wygląda opieka po. Im bliżej tym większy stres.😩
 
reklama
Ja osobiście nie rodziłam w Zabrzu bo wolałam Chorzów, ale kuzynka w zeszłym roku wybrała właśnie Zabrze i chwaliła całą opiekę i personel.
Co do wyżywienia to najwyższej oceny co prawda by nie dała ale w skali od 1 do 10 to taką 8 by im przyznała.
 
Ja osobiście nie rodziłam w Zabrzu bo wolałam Chorzów, ale kuzynka w zeszłym roku wybrała właśnie Zabrze i chwaliła całą opiekę i personel.
Co do wyżywienia to najwyższej oceny co prawda by nie dała ale w skali od 1 do 10 to taką 8 by im przyznała.
Wyżywienie akurat najmniejszy problem, bardziej się boję opieki po CC. Rodziłam naturalnie po CC niestety chodzbym chciała nie będę mogła odrazu wstawać.
 
Wyżywienie akurat najmniejszy problem, bardziej się boję opieki po CC. Rodziłam naturalnie po CC niestety chodzbym chciała nie będę mogła odrazu wstawać.
Ja jestem po cc 😊
Ja w pierwszej chwili gdy się dowiedziałam że będzie cc ... no to nie powiem. Trzęsłam majtami ze strachu i bałam się tego.
No ale cóż ...
wyszło jak wyszło.
No fakt że człowiek jest obolały, brzuch rwie, łyka się tabletki przeciwbólowe jak cukierki .
Ale po tygodniu w sumie przeciwbólową łykałam tylko na noc.

A w szpitalu z tego co mi opowiadano o Zabrzu to po cc bardzo fajnie się zajmują matką, pomagają wstać, asekurują przy tym pierwszym wstaniu bo może się w głowie zakręcić, bez problemu dadzą owe leki przeciwbólowe .
Nie wiem jak z nocną opieką.
W Chorzowie na noc dawali mi silny lek przeciwbólowy po którym byłam otumaniona to bez problemu zabierano dziecko do dyżurki żebym mogła leżeć bez wstawania w nocy .
Teraz ci nie powiem czy w Zabrzu też mają taka nocną opiekę nad niemowlakiem.
 
Ja jestem po cc 😊
Ja w pierwszej chwili gdy się dowiedziałam że będzie cc ... no to nie powiem. Trzęsłam majtami ze strachu i bałam się tego.
No ale cóż ...
wyszło jak wyszło.
No fakt że człowiek jest obolały, brzuch rwie, łyka się tabletki przeciwbólowe jak cukierki .
Ale po tygodniu w sumie przeciwbólową łykałam tylko na noc.

A w szpitalu z tego co mi opowiadano o Zabrzu to po cc bardzo fajnie się zajmują matką, pomagają wstać, asekurują przy tym pierwszym wstaniu bo może się w głowie zakręcić, bez problemu dadzą owe leki przeciwbólowe .
Nie wiem jak z nocną opieką.
W Chorzowie na noc dawali mi silny lek przeciwbólowy po którym byłam otumaniona to bez problemu zabierano dziecko do dyżurki żebym mogła leżeć bez wstawania w nocy .
Teraz ci nie powiem czy w Zabrzu też mają taka nocną opiekę nad niemowlakiem.
 
Ja byłam w Zabrzu, ale poród naturalny, także to inna historia. Natomiast mogę powiedzieć, że jak nie ma obłożenia na porodówce, to lekarze potrafią chodzić po pokojach i rozmawiać z mamami, które przechodzą większy stres czy czuć, że ciężko im się układa ten początek. Tak sami z siebie 😉Byłam tam tydzień także trochę tam pomieszkałam. Codziennie pytali czy chcemy jakieś tabletki przeciwbólowe. Przy laktatorze spotkałam dziewczynę po cc, ale normalnie funkcjonowała, ani razu nie skarżyła się, że boli a nikt jej nawet nie poda tabletki czy coś.... Natomiast co do tej nocnej opieki to niestety nie wiem. Tu bym poczekała czy ktoś sie wypowie albo poczytała trochę opinii na rodzicpoludzku......do mnie też trafiały dobre opinie o Zabrzu. Nawet na spacerze spotkałam kiedyś tatę super chwalącego Zabrze w imieniu żony 😉
 
Ja byłam w Zabrzu, ale poród naturalny, także to inna historia. Natomiast mogę powiedzieć, że jak nie ma obłożenia na porodówce, to lekarze potrafią chodzić po pokojach i rozmawiać z mamami, które przechodzą większy stres czy czuć, że ciężko im się układa ten początek. Tak sami z siebie 😉Byłam tam tydzień także trochę tam pomieszkałam. Codziennie pytali czy chcemy jakieś tabletki przeciwbólowe. Przy laktatorze spotkałam dziewczynę po cc, ale normalnie funkcjonowała, ani razu nie skarżyła się, że boli a nikt jej nawet nie poda tabletki czy coś.... Natomiast co do tej nocnej opieki to niestety nie wiem. Tu bym poczekała czy ktoś sie wypowie albo poczytała trochę opinii na rodzicpoludzku......do mnie też trafiały dobre opinie o Zabrzu. Nawet na spacerze spotkałam kiedyś tatę super chwalącego Zabrze w imieniu żony 😉
Ważne że już coś wiem 🙂 Ja nie myślę o innym szpitalu bo raz że mam blisko dwa że szukałam też lekarza do prowadzenia ciąży żeby tam pracował ( zawsze czuję się pewniej) . Ból obcy też mi nie jest przechodziłam dwa lata temu dość poważną operację, obawiałam się raczej tych początków po , opieki nad małym , jak jeszcze nie wstanę i podejścia personelu.
 
reklama
No i super 😊 myślę, że będziesz zadowolona. Powodzenia, zdrówka dla Waszej dwójeczki i żeby wszystko udało się jak najlepiej 🤗
 
Do góry