reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki tarczycowe rok po porodzie

Sylwestrowa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2021
Postów
1 128
Witam, jestem ponad rok po porodzie i zrobiłam sobie badania tarczycy przez wzgląd na niedoczynnosc, którą leczyłam w ciąży. Wizytę u specjalisty mam za ponad 2 tyg, ale chciałabym się uspokoic ( o ile to możliwe), ze wyniki są prawidłowe. Pomożecie?
 

Załączniki

  • 4744C4EB-C3C2-44A5-9CD3-FEE9A70B5295.jpeg
    4744C4EB-C3C2-44A5-9CD3-FEE9A70B5295.jpeg
    217,9 KB · Wyświetleń: 387
reklama
To sądzę, że możesz spokojnie czekać na wizytę u endo. Te wyniki nie dają powodów do niepokoju. Przeciwciała też są w porządku, więc nie masz raczej żadnej choroby autoimmunologicznej tarczycy.
 
Pewnie tsh mogłoby być trochę niższe, ale to nadal nie jest zły wynik. Ja bym sobie czasem te badania powtórzyła, tak dla siebie samej, nawet jeśli endo nie da Ci skierowania. Dobrze by było wiedzieć czy ono ma tendencję spadkową czy wzrostową - bo jeśli będzie rosło to pewnie trzeba by było zacząć to obserowawać właśnie pod kątem niedoczynności.
 
Pewnie tsh mogłoby być trochę niższe, ale to nadal nie jest zły wynik. Ja bym sobie czasem te badania powtórzyła, tak dla siebie samej, nawet jeśli endo nie da Ci skierowania. Dobrze by było wiedzieć czy ono ma tendencję spadkową czy wzrostową - bo jeśli będzie rosło to pewnie trzeba by było zacząć to obserowawać właśnie pod kątem niedoczynności.
Myslisz, ze samo TSH czy cały pakiet mam sprawdzać?
 
reklama
reklama
Warto też obserwować przy jakich wartościach tsh Ty się dobrze czujesz. U mnie przy tsh powyżej 3 już pojawiają się objawy niedoczynności (nieregularne miesiączki, senność, szybsze męczenie). Ale jeśli u Ciebie jest ok, samopoczucie masz dobre, to nie ma powodu do zmartwień. 🙂
 
Do góry