reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe wyniki moczu

klaudix21

Początkująca w BB
Dołączył(a)
19 Sierpień 2021
Postów
26
Cześć:) miesiąc temu miałam wykonywane badania moczu, wyszły pojedyncze leukocyty, erytrocyty,nabłonki oraz bardzo liczne bakterie, miałam po tym robione posiew i wyszła bakteria e coli, na którą dostałam antybiotyk amotaks. Teraz jestem w 17 tyg ciąży i moje wyniki moczu są jeszcze gorsze, bakterii ponad 40tys, erytrocyty 10-15, leukocyty prawie 300, azotyny obecne oraz białko w ilości 15. Do tego wyszlo dość liczne kryształy szczawianu wapnia. Czy mam się na zapas czym martwić ? Ogólnie od małego mam problemy z kamica nerkowa, przez ostatnie dwa lata nawracające zapalenie nerek, na początku tej ciąży również rozpoczęłam z zapaleniem ale po augumentin było dobrze. Teraz nie mam żadnych objawów, bólu czy czegokolwiek innego. Spokojnie czekać na wizytę? Czy moje wyniki w jakikolwiek sposób zagrażają dziecku? Nie ukrywam, zaczęłam się mocno bać po ich zobaczeniu.
 
reklama
zdecydowanie poglebilabym diagnostyke, uwazam, ze w ciaży trzeba byc czujnym. Kurcze ja z leukocytami 20 lecialam do urologa… Tobie tez bym polecała wizyte u urologa.
 
Cześć:) miesiąc temu miałam wykonywane badania moczu, wyszły pojedyncze leukocyty, erytrocyty,nabłonki oraz bardzo liczne bakterie, miałam po tym robione posiew i wyszła bakteria e coli, na którą dostałam antybiotyk amotaks. Teraz jestem w 17 tyg ciąży i moje wyniki moczu są jeszcze gorsze, bakterii ponad 40tys, erytrocyty 10-15, leukocyty prawie 300, azotyny obecne oraz białko w ilości 15. Do tego wyszlo dość liczne kryształy szczawianu wapnia. Czy mam się na zapas czym martwić ? Ogólnie od małego mam problemy z kamica nerkowa, przez ostatnie dwa lata nawracające zapalenie nerek, na początku tej ciąży również rozpoczęłam z zapaleniem ale po augumentin było dobrze. Teraz nie mam żadnych objawów, bólu czy czegokolwiek innego. Spokojnie czekać na wizytę? Czy moje wyniki w jakikolwiek sposób zagrażają dziecku? Nie ukrywam, zaczęłam się mocno bać po ich zobaczeniu.
Mnie ginekolog uczulała na białko w moczu - ale ja miałam nadciśnienie w ciąży (bała się stanu przedrzucawkowego u mnie). Kiedy masz wizytę u ginekologa?
 
Wyniki obrazują rozwijającą się infekcje układu moczowego z postępująca niewydolnością nerek, która początkowo nie daje żadnych objawów. Nie chce straszyć ale te wyniki są niepokojące. Zdecydowanie udałabym się do lekarza.
 
Wyniki obrazują rozwijającą się infekcje układu moczowego z postępująca niewydolnością nerek, która początkowo nie daje żadnych objawów. Nie chce straszyć ale te wyniki są niepokojące. Zdecydowanie udałabym się do lekarza.
Wizytę u ginekologa mam w piątek, niestety w ostatnim czasie dość często łapało mnie odmienniczkowe zapalenie nerek i zawsze kończyło się antybiotykiem.. w pierwszej ciąży również miałam problem z moczem , duża ilość leukocytów, również obecne szczawiany , ciągle nawracające infekcje.. myślałam, że teraz po antybiotyku będzie ok ale widocznie jest jeszcze gorzej :( myślisz, że takie wyniki mogą zagrozić dziecku? Teraz okropnie się stresuje
 
Każda nieleczona infekcja w ciąży jest groźna, ja urodziłam 2,5 miesiąca przed terminem przez taką infekcje. Ja bym od razu skontaktowała się z lekarzem lub jechała na izbę, bo to jednak dopiero 17 tc, trzeba szybko zahamować.
 
Ja też polecam pilny kontakt z lekarzem. Można jeszcze powtórzyć badanie ogólne moczu i dać też od razu na posiew, żeby wiedzieć co to za paskudztwo się przyczepiło.
 
Ja też polecam pilny kontakt z lekarzem. Można jeszcze powtórzyć badanie ogólne moczu i dać też od razu na posiew, żeby wiedzieć co to za paskudztwo się przyczepiło.
Obstawiam, że bakteria e coli cały czas ;( nie mogę się jej pozbyć mimo antybiotyków, ogólnie też mam kamicę nerkowa i zastanawiam się czy szczawiany mogłyby być właśnie przez tworzenie się złogów ? Jutro idę do lekarza prowadzącego ciążę, mam nadzieję, że szybko zaradzi :)
 
reklama
Te szczawiany to są właśnie złogi, które mogą się przyczyniać do rozwoju infekcji. Bakterie łatwiej się namnażają. Musisz poszukać przyczyny kamicy i nawracających infekcji nerek. Czasem są to wady anatomiczne np poszerzenie moczowodów i układu kielichowego w nerkach, czasem zastoje i cofanie moczu. Warto to sprawdzić. Jeśli chodzi o profilaktykę kamicy to najważniejsza sprawą jest picie odpowiedniej ilości płynów. Jeśli pijesz wodę wysokozmineralizowaną to zamień ja na wodę o mniejszej zawartości minerałów. Ogranicz w diecie podaż szczawianów (mniej herbaty, kawy, szczawiu, brokuła, szpinaku, rabarbaru). Warto też popijać sok żurawinowy.
 
Do góry