reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2024

reklama
Cześć
Nieśmiało przytuptuje...

Zdrówka dla wszystkich przyszłych mam.

Czy ktoś może polecić jakieś sensowne witaminy w ciąży?
Każdy lekarz reklamuje co innego. Sprawdziłam zalecenia PTG i na stronie panatabletki był ranking różnych takich zestawów witamin. Wybrałam sobie na tej podstawie MAMADHA z Adamed. Skład wydaje mi się być spójny z tym co zaleca Towarzystwo Ginekologiczne.
 
Pewnie, że mogę ;)

Starania od 2018 r u mnie.
Naturalnie nie poszło, więc w końcu in vitro weszło do gry. Mam wygasającą czynność jajników i słabe AMH co skutkowało tym, że moje komórki nawet nie dojrzewały, więc automatycznie dupka z zapłodnienia.

Los chciał, że w 2019 trafiła się ciąża naturalnie - jeszcze przed in vitro - no ale czujny mój dr wyłapał, że niestety to pozamaciczna... miałam wiele w tym fuksa, bo wykryli ją na USG... Nie miałam zadnych objawów. Jedynie co mnie podkusiło by zrobić bete i ona nie przyrastała - rosła ale jakoś 50 % tylko... byłam obiektem zainteresowań studentów wręcz.

Potem 4 nieudane procedury in vitro. Nie chce myśleć ile tam zostawiliśmy $ ;) Dopiero przy 5 coś pykło. Jestem ciągle na lekach.

Dopiero teraz beta drgnęła, ładnie rośnie.
Na wizycie byłam w zeszłym tygodniu i narazie jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym, więc to sam początek.
Nie mam żadnych objawów. Za to apetyt już jakbym miała za dwoje :D I oczywiście ogórki kiszone ;)

Jak tak czytam, że bidulki nie możecie jeść to aż sobie nie wyobrażam - mogę nie spać w nocy (zakładam to, bo śpie zawsze na brzuchu a raczej w ciązy nie można) ale żeby nie jeść? toż to tragedia ;)
Kciukiiiii :*
 
To widzę muszę zajrzeć do swoich notatek i zobaczyć jakie były normy ;) bo niestety w preparatach często dawki zawyżają i się bierze jak dla konia...
tak czy tak dziękuje
 
reklama
Do góry