reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Dziewczyny jak sobie radzicie z nudnosciami? od rana do wieczora mnie trzymaja :( a dopiero 6 tydzien
nie radzę sobie 😵‍💫😅 mnie w poprzedniej ciąży ratował taki gnieciony banan kropiony sokiem z cytryny, mąż mi robił rano papkę bo kawałków nie dawałam rady połykać 😅 teraz to już nic nie pomaga, są rano, w obiad, wieczorem..🤢
 
reklama
Ja tez sobie słabo radzę z mdłościami, a jeszcze często dochodzą wymioty i to nieważne jaka jest pora dnia, od niektórych zapachów mnie tak odrzuca, ze tez wymiotuje, na wiele rzeczy do jedzenia ochoty nie mam.
No i dochodzi do tego senność, ostatnio tez mam jakieś zawroty głowy często, ból piersi.

Ja myślałam, ze już pozbyłam się zapalenia pęcherza tymi domowymi sposobami, ale wieczorem wróciło tak, ze dziś jadę zrobić badania i do lekarza.

Miłego dnia!🙂
 
Dziewczyny co na przeziębienie walczę już 2 dzień . Mam kupiony cały zestaw prenatal spray do nosa , saszetka do rozpuszczania i tabletki na gardło. Średnio pomaga na szczęście temp nie mam
 
Dziewczyny jak sobie radzicie z nudnosciami? od rana do wieczora mnie trzymaja :( a dopiero 6 tydzien
Nie radzę sobie🙈
Siedzę w pracy i rzygam, ale jeszcze 2 tygodnie robię archiwum i dobrze, bo jestem sama na piętrze i jest tu łazienka, więc jest tak jakby luksusowo 😅

Jeśli nic się nie wydarzy, to mam zamiar pracować co najmniej do końca wakacji, po pierwsze żeby sobie nie zablokować możliwości wyjścia z domu i wyjazdu, a po drugie od stycznia miałam podwyżkę o 20% i chce, żeby mi się zaliczyła do macierzyńskiego wypłata za jak najwięcej miesięcy ze zwiększoną pensją.

Wyjazdy tylko krótkie, samochodowe i na odległość maks. 2-3 h samochodem, bo ja jestem u nas kierowcą na trasy.
 
Dziewczyny a jak podchodzicie do tematu wakacji i wyjazdów samolotem? Majówka się zbliża i otwiera się super okno urlopowe, lato za pasem - macie jakieś przemyślenia w tej kwestii?
W poprzedniej ciąży, którą co prawda się zatrzymała, byłam na wakacjach samolotem w 6 tc. i lekarze nie mieli nic przeciwko. Od razu uczulili mnie, że będzie co ma być i lot samolotem tego nie zmieni (miałam dziwne plamienia na początku i mój lekarz był sceptyczny co do utrzymania ciąży). Zaraz po powrocie byłam u lekarza i zarodek urósł książkowo, a samo zatrzymanie miało miejsce już w 8 tc. Niby wiem, że można latać co widać u gwiazd, które w ciąży podróżują po całym świecie, ale jestem ciekawa Waszych opinii? :)
Ja sobie jeszcze tylko jako ciężarna;) pozwolę odpowiedzieć. :D 😀 Ja byłam na dość długim urlopie ponad 10 dni w Polsce plus za granicą dwa państwa odwiedziliśmy. Pojechałam po wylaniu się krwiaka, z zagrożona ciąża, to był 10-11 tydzień. Rzygałam jak kot, nic nie miałam z tych wczasów praktycznie plus pilnowanie o luteinie 3x dsiennie. Więc moje zdanie jest takie, że jak się czujesz dobrze i nie zwracasz śmiało jedź. A jak masz mieć rewolucje to.do.kitu.
 
Dziewczyny co na przeziębienie walczę już 2 dzień . Mam kupiony cały zestaw prenatal spray do nosa , saszetka do rozpuszczania i tabletki na gardło. Średnio pomaga na szczęście temp nie mam
Ja mam tak samo. Też zamówiłam ten zestaw
Jednak próbuj mleko z czosnkiem i masłem jak.mozesz, i herbatę z miodem i cytryna.
 
Dziewczyny co na przeziębienie walczę już 2 dzień . Mam kupiony cały zestaw prenatal spray do nosa , saszetka do rozpuszczania i tabletki na gardło. Średnio pomaga na szczęście temp nie mam
Na Katar dobry jest spray marimer hipertoniczny świetnie oczyszcza. I olejek eukaliptusowy dodać parę kropel pod prysznic/do kąpieli
 
Ja dziś wstałam o 6.00 jak młody Bóg ogarniam chałupe potem obiad do mniej więcej ok 15.00 jak zacznie mnie mdlić i senność zabijać 😅 chlop jutro jedzie na dwa dni na ryby, bedziemy miec z dziewczynkami babski wekend mam nadzieje że pogoda dopisze i jakies rowery zaliczymy czy co kolwiek kreatywnego 😆

W ogole dzis wstałam jakoś tak z myślą że omg to już 8+4d i w brzuchu mam małego bobasa, no nie do pomyślenia 😱
 
reklama
Dziewczyny a ja z trochę innym pytaniem czy któraś z was zmagała się z bólami stawów i bezsennością? Lekarz kazał odstawić wszystkie leki na spanie i na bol. On niewidzi problemu a ja umieram co noc niewiem jak podejść do problemu. Tym bardziej że ciaza nie planowana i nie myślałam że tak drastycznie będę musiała wszystko odstawiać.
 
Do góry