reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Ewka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Wrzesień 2004
Postów
877
Dziewczynki jak tam u was z Ruchami maleństwa??? Ja skończyłam 21 tydzień i tak od wigilii zaczynam czuć coś??? Raz na jakiś czas takie puknięcia:) A jak czasami położe rączkę na brzuszku to ona się podnosi. Od kiedy czujecie ruchy dziecka??? Ja martwię się, że one jeszcze występują nie za częto?? jak to u was wygląda? na początku myślałam, że to gazy:), ale lekarz mi powiedział, ze już powinnam czuć, że to na pewno to!!! napiszcie !!!
Pozdrawiam Ewka
 
reklama
Ewko jak maluszek bedzie wiekszy to dopiero sie zacznie :lol: :lol: malo, ze bedziesz czuc to jeszcze bedziesz widziec pietke albo lokiec :lol: taaaaaak bedzie sie rozpychac!!!
ja przy pierwszej ciazy tez zastanawialam sie czy to juz dzidzia czy tylko ja :oops: ale w koncu nabralam pewnosci ze to maluszek Ty tez sie oswoisz i zaczniesz rozpoznawac dzidziusia nie martw sie!!!
za jakis czas bedziesz ekspertem w tej dziedzinie :lol:
powodzenia i duuuuuuuuzo radosci!!!!!
 
ja uświadomiłam sobie że to dzidzia się rusza (a nie gazy) w 19tc, czyli mniej więcej już od 2 tygodni. Moje maleństwo rusza się gdy idę spać, w dzień czuję ją tylko gdy np siedzę z podkurczonymi nogami i jest jej niewygodnie - wtedy daje mi kopniaka :twisted: mała diablica.



.png
 
Ja też zaczęłam czuć ruchy tak koło 20 tc.A teraz dzidzia kopie coraz mocniej i prawie przez cały czas,aż mi brzuch podskakuje :lol: czasami też maluszek dostaje czkawki :lol: słodkie uczucie :)
 
ale fajnie!!!! ja jeszcze tym razem nic nie czuje choc czsami wydaje mi sie ze tak...chyba musze jeszcze troszke poczekac :wink:
url=http://www.tickercentral.com]
g.png
[/url]
url=http://www.tickercentral.com]
h.png
[/url]
 
czy ta czkawka o której piszesz, Luthien,to takie rytmiczne delikatne stukanie w mniej wiecej równych odstepach czasu?? ja mam cos takiego i zastanawiałam sie co to może być,bo co innego kopniaki i przepychanki....ale to :?:
ja zaczełam czuć ruchy dokładnie 23sierpnia a termin mam na 23 stycznia wiec jakoś w 16,17tygodniu.to były takie booooombelki no i oczywiście tez niewiedziałm co to,ale nastepnego dnia powtórzyły sie,a potem to juz nie dało rady z niczym pomylić-dużo cudownych wrażeń życze :wink:
 
czkawka pojawiala sie u nas pod koniec ciazy, lakarz twierdzil ze to rozwijajacy sie uklad nerwowy :roll: i tak to sa takie rytmiczne podskoki mniejwiwcej w tym samym odstepie czasu takie smieszne uczucie ale to nic groznego po porodzie niestety takiemu maluchowi jeszcze czesto bedzie sie przyplatywala taka czkawka
aj juz nie moge sie dooczekac az poczuje znowu te rymiczne szturchance :lol:
 
czy ta czkawka o której piszesz, Luthien,to takie rytmiczne delikatne stukanie w mniej wiecej równych odstepach czasu?? ja mam cos takiego i zastanawiałam sie co to może być,bo co innego kopniaki i przepychanki....ale to
dokładnie coś takiego czuję :) to jest ta czkawka :D
 
wiecie co :?: :!: znów maleństwo ma czkawke,ale ze mnie gupol,zastanawiałam sie tyle czasu co to jest,a nie wpadłam na to że czkawka :lol: mnie juz zostało niewiele do rozwiązania i ruchy są tera zpoprostu rewelacyjne,brzuch wygląda czasem jak fale dunaju,a te przepychanki mnie b.śmieszą-fajna ta moja dzidzia :!: :D
 
reklama
ja pierwsze ruchy poczułam pod koniec 15 tc było to coś jak gazy tylko tak dziwnie się przemieszczały w moim brzusiu że nie chciały wyjść :oops: lekarz powiedzial mi że to właśnie są pierwsze ruchy. a takie kopniaczki to chyba dopiero w 20tc. ale teraz to jest już rewelacja. kopie, rozpycha się, odwraca a czasami tak sie rusza że mnie gilgocze w środeczku. tak śmiesznie mi brzusio podksakuje i się przesuwa jak maleństwo urzęduje. cudowne uczucie doczekacie się :)
 
Do góry