reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Tu znajdziesz dzisiejszy LIVE dotyczący uwazności w relacji z dzieckiem. Jak sue przyda - zapraszam :) Do zobaczenia na Instagramie Dołącz, obejrzyj LIVE
reklama

piękna i zadbana w ciąży :)

Czy macie dobre techniki golenia w ciąży?

  • Tak, mam bardzo ciekawy pomysł na to.

    Głosów: 9 50,0%
  • Nie, nie umiem sobie z tym poradzić.

    Głosów: 9 50,0%

  • Wszystkich głosujących
    18
na krocze polecam tantum rosę, możesz jeszcze dokupić do zaparzania kore debu...do nasiadówek...do podmywania sie mam specjalna piankę do higieny intymnej PHARMACERIS dla kobiet w ciąży i po porodzie, jest niedroga 18 zł w aptece;-)
Dobrze,że wspomniałaś tę piankę do higieny intymnej,skoro jest dla kobiet w ciąży i po porodzie,to pewnie jest dobra,a co do tantum rossa,to nie wiem,mi odradzały połozne,ktore mnie odwiedzały tuz po porodzie w domku-dlaczego-nie wiem
o super :)

P.S Ja jak pytałam położnej czym sie myć,smarować po porodzie powiedziala ze absolutnie niczym sama woda i tyle. Ja jednak dosc sceptycznie do tego podchodzę.Szare mydło będzie na bank i apropos tej tantum rosy tez pomysle :D
Dziewczyny a w co jeszcze takiego "aptecznego" trzeba się zaopatrzyć dla mnie i dla małej? podkłady,ceratki,majtki,gaziki,patyczki do uszu ze stoperkami,cos na odparzenia(tu kupiłam z nivea baby z kielkami pszenicy i tlenkiem cynku ale niezbyt fajnie sie to rozsmarowuje bardzo geste :/ ) słyszałam cos o sudocremie...
samą woda to troszkę tak nie bardzo-im dobrze tak tylko mówić,przecież wypadało by użyć jakiegoś środka,który chroni prze bakteriami i myje itd.choćby to szare mydło,które na pewno pomaga w utrzymaniu hignieny ,nie uczula,do brze ściąga rany-które szybciej się goją.Może kupię tę piankę,którą poleca kaasiorek84 ,a z tantum rossa się dowiem o co chodzi,że jedne mówią tak,drugie nie,zapytam kuzynki farmaceutki-może podpowie coś:tak:
A ten kremik nivea baby na odparzenia jest świetny,gęsty-to bardzo dobrze i o to chodzi,bo sie pupki dobrze trzyma,tworzy warstewkę ochronna i dlatego musi być gęsty,tak by się odrazu starł ze skury-pieluszka by go wytarła,a tak dię dobrze pupci trzyma-stosowałam go u moich dzieci-polecam,tak samo sudocrem.:tak:
 
reklama
Ja tam się nie powstrzymuję, bo czeka Nas połóg i niestety brak serduszkowania... Mi po Lolku strasznie długo leciało ( 6 tygodni) i było mi źle... Inaczej jak się jest w ciąży i się nie seksuje ze względu na dzieciątko, a inaczej jak mnie krew zalewała...
 
o a my mamy taki kremik dla babelka :tak:
product.jpg
 
Ja od kilku dni tez zaczelam sobie folgowac w tym temacie, bo wiem co nas pozniej czeka. Nie dosc ze po pierwszym porodzie baaardzo dlugo ze mnie lecialo to i tak jak juz przestalo to na dosc dlugo moglam zapomniec o sexiku, bo moj organizm nie byl gotowy, ani fizycznie ani jak sie pozniej okazalo psychicznie-strach byl ogromny.


Wiec teraz trzeba to wykorzystac. W srode ide do lekarza na wizyte a potem juz do konca bede meza zameczac :cool2:ja sobie uzyje a moze i cos nam pomoze w wywolywaniu :-p
 
Ja polecam krem na każdą pogodę Nivea - stosuję ją od zawsze :-D Jak wychodzimy na spacer to ja też sobie smaruję policzki tym kremem. Na prawdę jest super :-D
 
Plastelinko polozna dobrze Ci powiedziala i mysle ze warto jej posluchac. Najlepiej podmywac sie sama czysta woda, ewentualnie uzywac plynu do higieny intymnej ale takiego ktorego uzywalas juz w czasie ciazy no i zeby byl specjalny dla kobiet w okresie pologu. Tantum Rosa jest wogole super :tak: zarowno do podmywania krocza po kazdej wizycie w toalecie jak i do robienia wlasnie takich nasiadowek lub okladow. A szare mydlo zdecydowanie odradzam. To jest jednak rana a mydlo bardzo wysusza skore i jak za bardzo sie tam wysuszysz to mozesz miec nieprzyjemny problem.


A co do kremiku na mroz to ja tez mam NIVEA "Krem na kazda pogode" i jest naprawde fajny bo wyprobowalam go juz na starszej corci :tak: jest jeszcze tego typu krem z HIPPa.
 
Dziewczyny a czy te pokrowce na fotelik są w zestawie razem z fotelikiem, czy trzeba go dodatkowo zakupić? I jaki jest wtedy koszt takiej przyjemności?
Bo fajnie wygląda i pewnie jest wygodniejszy niż przykrywanie kocykiem, który może się zsunąć. Więc chyba warto sobie coś takiego kupić :-)
 
Oj tak, Plastelinka ma rację :-)
Każdy nadprogramowy kilogram można zrzucić, jeśli się tylko chce i ma się odrobinę silnej woli. Dlatego ja też się nie przejmuję dodatkowymi kilogramami, bo po co?
Dla Mojego i tak jestem teraz najpiękniejsza, mimo że mi ostatnio powiedział, że córcia mi zaczyna odbierać urodę (puchnę na twarzy) ;-)
 
reklama
meganne; aninaka dobrze Ci radzi z tą oliwką do kąpieli, a jeszcze lepszy jest taki płyn balneum-właściwie to taka oliwka w płynie,dodaje się do kapieli,jest supernawilżająca,zostawia taki 'film"na skórze,stosuje sie ją tez u niemowlaczków z wrażliwą i sucha skórą-rewelacja.tak dokładnie nie pamiętam nazwy,ale coś w rodzaju balneum oil.

Ja słyszałam też o płynie Oilatum - podobno rewelacyjny (moja mama go stosuje), ale też nie należy do najtańszych :dry::eek:

Ja mam tylko jeden kremik-ziajke od 1 dnia ale czy to zastapi ten kremik na zime?

Ja się zastanawiałam nad kremikiem. Moja mama na mnie stosowała krem na zimę Bambino i się sprawdzał. Tyle, że ja jestem majowa dziewczynka i zanim przyszła zima, to już moja skóra była trochę bardziej odporna na różne kremy i preparaty.

A co do kremiku na mroz to ja tez mam NIVEA "Krem na kazda pogode" i jest naprawde fajny bo wyprobowalam go juz na starszej corci :tak: jest jeszcze tego typu krem z HIPPa.

A ten kremik to jest od pierwszego dnia? Można go stosować na takich niemowlaczkach? :confused:
A czy te Wasze kremiki są od

Dziewczyny a w co jeszcze takiego "aptecznego" trzeba się zaopatrzyć dla mnie i dla małej? podkłady,ceratki,majtki,gaziki,patyczki do uszu ze stoperkami,cos na odparzenia(tu kupiłam z nivea baby z kielkami pszenicy i tlenkiem cynku ale niezbyt fajnie sie to rozsmarowuje bardzo geste :/ ) słyszałam cos o sudocremie...

Ja mam na odparzenia maść linomag - polecaną przez położną :-)
No i nieco tańszą od sudocramu ;-)
 
Do góry