reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duża ilość kupek

Północny Wiatr

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Październik 2009
Postów
319
Miasto
Szczecin
Moja córeczka ma teraz 33 dni. Na początku robila bardzo dużą ilość kupek (jadla tylko mój pokarm) - nawet do 13 dziennie.
Potem ja wylądowalam w szpitalu, a córka byla karmiona NAN 1. No i byly kupki jedna dziennie lub jedna na dwa dni. Teraz je moje mlako i sporadycznie dojada sztuczne. Mam wrażenie, że kupki są w kólko. Przewijam ją, a za chwilę leci bączek i to często z kupką. Pupa odparzona.
Znajoma poradzila mi aby poszukać jakiś produktow do jedzenia dla mnie, które zagęszczą kupkę dziecka. Twierdzi, że ilość jej kupek zależy od tego co ja jem. Niby wszystko jest w normie ale uciążliwa jest ta ilość kupek i ciągle obrobiona pielucha i odparzona pupa.
Nie jem żadnych wzdymających pokarmów. Właściwie nie jem nic szczególnego.
Może macie jakiś pomysł, co powinno się znaleźć w diecie mamy karmiącej, żeby dzidzia nie robila przy każdym bączku? :-)
Pozdrawiam Hania
 
reklama
Mam ten sam problem. Kupki często, bardzo płynne, nie nadążam ze zmianą pieluch i gojeniem pupy. Chętnie skorzystam z pomysłów.
Z mojej strony dodam, że ja jem bardzo niewiele rodzajów pokarmu, bo malutka jest alergikiem. Lekarz powiedział mi tylko, żeby nie jeść pochodnych kukurydzy, bo kukurydza rozrzedza. Słyszałam, że rosół również. Od znajomej słyszałam, że zagęszcza mączka bananowa, ale ja na razie boje się spróbować banana.
Natomiast żeby zmniejszyć ilość gazów lekarz zalecił więcej ryżu.
 
Jak córcia była tylko na moim mleku to też bardzo często robiła kupki - to chyba normalne przy karmieniu piersią, jak również w drugą stronę - że kupka może nie pojawić się kilkanaście dni :sorry2:
 
Poradzili mi stosować Pampersy bawełniane - takie w białych opakowaniach. Mają siateczkę w środku, która trochę pomaga przy odparzonej pupie przez dużą ilość kupek.
Na pewno rozmiar 1 (2-5 kg) ma tę siatkę, bo te na razie stosuję. Mam nadzieję, że większe rozmiary też mają.
Pozdrawiam Hania
 
reklama
polecam pieluchy happy też mają tą siateczkę i są bardzo delikatne a o niebo tańsze. A skoro przebierasz co chwilę to chłonność nie taka ważna choć tez jest ok
 
Do góry